Storczyki Storczykowej

Zablokowany
Awatar użytkownika
dewuka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2406
Od: 1 sty 2008, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stary Tomyśl, Wielkopolska

Post »

No proszę marzenia się spełniają - masz wreszcie Swoją wymarzoną Vandę. Pozostałe nowe nabytki też świetne. :lol:
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11980
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

witam. dzisiaj porobiłam storczykom kilka fotek. m.in. Vandzie, która na poprzednich fotkach wyszła inaczej niż wygląda w rzeczywistości. to fotki:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

a tak poza tym kilka Phalaenopsisów ma nowe łodyżki. mam nadzieję, że zakwitną. w sumie już z 5 ma pędziki.
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11980
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

czemu nikt nie obejrzał fotek i nic nie napisał na ich temat?
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24808
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

No proszę jak się dziewczyna dopomina komplementów :lol: :lol: :lol: Dusiu pewnie, że piękne, naprawdę aż zazdrość ogarnia patrząc na nie. Ja szczególnie kocham Phal. ale od Vand wzroku oderwać nie mogę, zniechęca mnie cena, ponieważ jakby mi padła, to bym się chyba zapłakała. Więc tylko podziwiam i zazdroszczę :shock: :D
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11980
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

ja najbardziej kocham Vandy i Phalaenopsisy. to moje najulubieńsze storczyki. Phalaenopsisy są bardziej róznorodne i tańsze od Vand, więc mam ich dużo (33, z czego 23 kupione w tym roku) , a Vand mam tylko 4, ale wszystkie sliczne. żółta puszcza łodyżkę. mam nadzieję, że tym razem zakwitnie...
x_o-n
1000p
1000p
Posty: 1203
Od: 5 maja 2008, o 07:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Ja też oglądnęłam fotki :) Piękna wystawa okienna :) Też tak masz, że jak kupisz wymarzonego storczyka ( w Twoim przypadku Vandę) to się do niego nie możesz przestac uśmiechac?

Mój różowy z białą warżką zgubił jednego kwiatka. :( Ale i tak jest piękny :)
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11980
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

mój różowy z białą warżką ma kwiatki, rozwinął 1 pąka, ale 1 pąk chyba zrzuci :( ma pęknięte między liśćmi, może wyjdzie tam drugi pędzik, ale miał tak już jak go kupiłam.
a na oknie póki kwitną to jest pięknie i kolorowo, a jak poprzekwitają to tylko zielona masa będzie. chociaż jest kilka pędzików, to może zimą będą mnie cieszyły kwiatami... wkrótce muszę je podlać. może wypróbuję nawóz, który T. mi kupił na wystawie. możebędzie lepszy niż ten co używałam 3 lata temu. a teraz przekwita mi ten z olbrzymimi, ciemnorózowymi kwiatami. tylko 1 mu jeszcze został... nie umiem się doczekać kiedy rozwiną się pędziki. ten na białym ma już 50 cm i jeszcze rośnie, choć wkrótce pojawią się pąki, co widać po końcówce. na którymś zdj. widać tą końcówkę. i coś puszcza jeszcze jeden z ever springów. to będzie albo keiki albo gruby pęd, bo to takie grube wychodzi. pędziki puszczają: 2 ever spring (ale 1 to nie wiadomo), żółty z rózową warżką, koralowy, Mini Mark, biały, żółta Vanda.
Awatar użytkownika
MariaTeresa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2146
Od: 1 lut 2008, o 02:43
Lokalizacja: małopolska

Post »

Witaj Dusiu, oglądałam, ale przedtem nie miałam już czasu,żeby napisać, piękne są te Vandy i masz pełno kwitnących falków a u mnie właśnie przekwitły i rosną im liście, jedyne kwitnące to te 3 cambrie i lada dzień dendrobium-już różowieją mu pąki :D
Pozdrawiam ciepło
Ulubieńcy MariiTeresy
Awatar użytkownika
Anusska
1000p
1000p
Posty: 1504
Od: 10 paź 2008, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Vanda piękna :D , a na tych zdjęciach kolor jest jeszcze piękniejszy niż na poprzednich. Nic, tylko chwalić i chwalić... Wszystkie kwiatki piękne, a parapet, jak widać, kolorowy.A propo rozszczelnionego okna, to czy Vandzie ono nie przeszkadza i nie zaszkodzi temu pączkowi :?: :roll: Po prostu się o nią boję i szkoda byłoby :) :D
Awatar użytkownika
Wanda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1703
Od: 29 mar 2008, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Sulejówek

Post »

Duśka, mogę tylko napisać, że Vanda zachwycająca i masz szczęście, że jeszcze tyle Phalaenopsisów ci kwitnie. Mnie niestety tylko teraz jeden - ten z wystawy Phalaenopsis Pandora. Reszta albo jeszcze odpoczywa, albo puszcza pędy. Oncidia i Cambria sie rozrasta.
Dlatego aż przyjemnie popatrzeć na twoje kwitnące cudeńka. :)
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11980
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

mi teraz kwitnie chyba 10 Phal. kilka ma pędziki. dzisiaj zauważyłam, że koralowy puszcza nie 1, ale 2 pędziki. 2 ma jeszcze jeden z ever springów. mam nadzieję, że jeszcze więcej storczyków puści pędziki, bo obecnie ma je 5 Phalanopsisów i 1 Vanda.
Vanda piękna , a na tych zdjęciach kolor jest jeszcze piękniejszy niż na poprzednich. Nic, tylko chwalić i chwalić... Wszystkie kwiatki piękne, a parapet, jak widać, kolorowy.A propo rozszczelnionego okna, to czy Vandzie ono nie przeszkadza i nie zaszkodzi temu pączkowi Po prostu się o nią boję i szkoda byłoby
jakie rozszczelnione okno? chodzi ci o tą klamkę od okna, której nie idzie wyprostować? okno jest zamknięte i raczej Vandom nie będzie przeszkadzać.
x-T-s
---
Posty: 5697
Od: 15 cze 2008, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Pięknie kwitną Twoje storczyki :shock: :shock:
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11980
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

to się cieszę :) nie umiem się doczekać, kiedy rozwiną się kwiaty na nowych pędzikach (o ile w ogóle się rozwiną, a jak już, to dopiero za 2,3 miesiące). biały może zakwitnie za niecały miesiąc, niedługo pojawią mu się pąki. łodyżka jest dość gruba, więc może ich być sporo, może więcej niż poprzednim razem (ostatnio miał 9).
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”