Nasze BAGIENKO ? czyli jak zaczęłam grzebać w ziemi :D

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Dziunia87
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1579
Od: 8 sty 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Nasze BAGIENKO ? czyli jak zaczęłam grzebać w ziemi :D

Post »

Gdzie jesteście? ?Na Bagienku?

Tak to już się jakoś utarło :) Ale tak? nasza działeczka jest nieco bagnista, bo to teren ?wydarty? Odrze i na 2 sztychy stoi woda, a po trawniku biega się jak po wielkiej galarecie.

Ale piękna jest?, bo Nasza już od 03.08.2011 roku.

Moi Drodzy sami wiecie jak cieszy własny kawałek nieba, ehhmm... tzn. ziemi ;:173 Wiecie również ile (niekończącej) pracy trzeba włożyć, by to miejsce cieszyło oko. Co roku mówię sobie, że w tym sezonie to już w s z y s t k o będzie pięknie wyglądać, ale sami wiecie jak to jest :;230
Przyznam, że nigdy wcześniej nie interesowało mnie za bardzo ogrodnictwo i niechętnie robiłam cokolwiek w przydomowym ogrodzie rodziców, a cotygodniowe koszenie trawnika traktowałam jak karę. Ale odkąd mamy swoje własne miejsce na ziemi, to przepadłam kompletnie i z kretesem. A z każdym rokiem jest coraz ?gorzej?, coraz więcej zielonych ?chciejstw?, coraz bardziej kurczące się parapety, coraz więcej growbox?ów? Ehh.. nieuleczalna ta choroba, ehhmm.. znaczy się piękna pasja :lol:
Ale dosyć już owijania?

Witamy Was serdecznie na Naszym Bagienku i zapraszamy do obejrzenia cyklu ?Jak to wszystko było? ? Sylwia i Mateusz.

A było dosyć pusto... Słownie ani jednej prawdziwej rabatki! Tylko chwasty i kilka nasadzeń na krzyż. Taka strasząca patelnia (nie licząc zabudowań)?
Obrazek

Tu widać nasze pierwsze kopanie, prowadzimy wodę od studni do domku.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Potem było duuużo i jeszcze więcej pracy, aż kręgosłup stawał bokiem... Ale, żeby nie zanudzać Was fotkami z minionych 3 sezonów pokażę kilka zestawień "Przed i po" ;:333
Warzywnik przed
Obrazek
Obrazek
i po
Obrazek

Oczko wodne przed (Wykopane z myślą o osuszeniu działki, nie wykładaliśmy żadną folią i praktycznie przez cały rok jest wypełnione po brzegi wodą. A ziemię jak widzicie mam ciężką, wilgotną, ale za to żyzną :))
Obrazek
i po
Obrazek

Obrazek

Miejsce, gdzie wiercono studnię Przed
Obrazek
i po
Obrazek

Rabatki przy płocie i ogólnie Przed
Obrazek
i po
Obrazek
Obrazek

Rabatki przy płocie Przed
Obrazek
i po
Obrazek

Rabatka przy ścianie (moja największa duma ;:173 )
Przed
Obrazek
i po
Obrazek

Obrazek

I na koniec całe Bagienko :)
Przed
Obrazek
i po
Obrazek

Obrazek
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nasze BAGIENKO ? czyli jak zaczęłam grzebać w ziemi :D

Post »

Sylwia, jestem pełna podziwu :D I dla Twojego geometrycznego warzywnika i dla całego Bagienka, bo dużo pracy Was to kosztowało, ale teraz jest pięknie i będzie jeszcze piękniej :)

Ja mam działkę tak samo podmokłą, więc wiem co to znaczy. Moja co prawda nie wydarta Odrze, ani Wiśle, ale za to z okresowym wysokim poziomem wód gruntowych i nie raz już wczesną wiosną po kolana z kaloszami mnie wciągało :D Ale, z roku na rok jest coraz lepiej.


Zazdroszczę Ci takiej żyznej gleby, od razu widać, u mnie to sama glina ;:222

Pozdrawiam i będę zaglądać ;:196
Awatar użytkownika
Dziunia87
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1579
Od: 8 sty 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nasze BAGIENKO ? czyli jak zaczęłam grzebać w ziemi :D

Post »

Dziękuję Dziewczyny za miłe słowa ;:196

Ach... prawie bym zapomniała o Panu i Władcy 8-)
Nasz arcy obronny "kotozaur": Majtek
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Kochane kocisko. Jak grzebię coś w grządkach, to zawsze przychodzi, kręci się obok mnie i patrzy ciekawy co ja tam robię :)
Awatar użytkownika
Margita
500p
500p
Posty: 529
Od: 21 kwie 2012, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Nasze BAGIENKO ? czyli jak zaczęłam grzebać w ziemi :D

Post »

Zajrzałam i ja, zaciekawiona tytułem wątku. I co widzę? Piękny warzywnik, niczym ogród ozdobny. Z przyjemnością będę śledzić dalsze losy Waszego ogrodu.
szarotka66
1000p
1000p
Posty: 6117
Od: 21 sie 2011, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nowe nad Wisłą

Re: Nasze BAGIENKO ? czyli jak zaczęłam grzebać w ziemi :D

Post »

Witaj Sylwio. Podziwiam i chylę czoła, wiedząc ile pracy musieliście włożyć w to, aby działeczka tak wyglądała. Wiesz doskonale, że tak już będzie zawsze :wink: (ciągle poprawki, nowe nasadzenia, zmiany na rabatkach), ale jak już wpadłaś to od razu po uszy. ;:306
Uwielbiam takie dokumentowanie "przed i po". Będę zaglądać choć pewnie nie zawsze zostawię ślad. :wink:
Spis moich wątków Parapetowe i lilie
Nadwyżki z domu i ogrodu
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz. Julian Tuwim
Awatar użytkownika
Frodo1
500p
500p
Posty: 526
Od: 31 lip 2013, o 09:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Nasze BAGIENKO ? czyli jak zaczęłam grzebać w ziemi :D

Post »

Hej - ciekawie się zaczęło, niejedna osoba chciałaby mieć takie bagienko z urodzajną ziemią.
Super zmiany zaszły, od razu zrobiło się przytulniej i piękniej - będę zaglądać i życzę nieustajacej satysfakcji z zachodzących przemian :)
Pozdrawiam serdecznie
Iwona
Awatar użytkownika
Koleszko
500p
500p
Posty: 961
Od: 14 wrz 2013, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ciechanów

Re: Nasze BAGIENKO ? czyli jak zaczęłam grzebać w ziemi :D

Post »

Ładnie to wszystko ogarnęliście . ;:215 Zazdroszczę oczka . :lol: Kocham takie porównania . :D Będę zaglądał często . :wink:
Awatar użytkownika
Dziunia87
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1579
Od: 8 sty 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nasze BAGIENKO ? czyli jak zaczęłam grzebać w ziemi :D

Post »

Bardzo Wam wszystkim dziękuję ;:196

Przyznam szczerze, że już od dłuższego czasu korciło mnie, by założyć swój wątek ogrodowy, ale cały czas mówiłam sobie: Nie... to jeszcze nie to, nie ten moment, jeszcze ogród nie wygląda tak jak powinien...
Ale w końcu stwierdziłam, że to jak z rodzeniem dzieci: Kiedy to niby ma być ten najlepszy moment?! ;:306

Seria "przed i po" bardzo podobała mi się jak oglądałam ogrody innych Forumków i dlatego zdecydowałam się na taką i u w wątku. A poza tym takie porównania powiem szczerze najbardziej dodawały mi otuchy w chwilach, kiedy stwierdzałam, że moje nasadzenia na rabatkach to takie trochę (wybaczcie wyrażenie) "zapałki wetknięte w kupę" :;230

beatrix+ Kochana dziękuję za podsunięcie pomysłu. Już kiedyś to widziałam, ale czy ja coś wypletę ;:218

Z ciekawych roślinek na bagnisty teren miałam okazję w minionym roku będąc w odwiedzinach w Ogrodzie dendrologicznym w Przelewicach poznać roślinkę o nazwie TULEJNIK. Piękna roślina o ogromnych kielichowatych kwiatach (min 20cm długości).To moje "chciejstwo" numer 1 na nadchodzący sezon ;:138
TULEJNIK OPIS
Dorotaka23
100p
100p
Posty: 151
Od: 9 mar 2014, o 08:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Suwałk

Re: Nasze BAGIENKO ? czyli jak zaczęłam grzebać w ziemi :D

Post »

Zgrabnie Wam to wyszło :)
Kotozaura bym skradła ;:167
Awatar użytkownika
Gleba
100p
100p
Posty: 170
Od: 14 lut 2013, o 10:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Nasze BAGIENKO ? czyli jak zaczęłam grzebać w ziemi :D

Post »

Dziunia, zazdroszczę i zaglądam :-) echh, chciałabym też swój kawałek 'nieba' ;:108.
Słoneczko, wyjdź! :)
Awatar użytkownika
rosiowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2177
Od: 14 cze 2008, o 15:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wieś pod Łodzią

Re: Nasze BAGIENKO ? czyli jak zaczęłam grzebać w ziemi :D

Post »

Na Twoje Bagienko zaciągnął mnie Twój awatar. Ale już tu zostanę i będę podziwiać. Zawsze lubię oglądać takie zestawienia "przed i po", a u Was zmiany są cudne. I przyznam się że jak nie jestem fanką symetrii, tak Twój warzywnik mnie urzekł :)
pozdrawiam - Gosia
Moje wątki
kropka2
500p
500p
Posty: 873
Od: 19 lut 2014, o 20:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Nasze BAGIENKO ? czyli jak zaczęłam grzebać w ziemi :D

Post »

Podoba mi się Twoje działeczka.Mam działkę i podobne warunki do tych jakie panują u Ciebie.
Szczere uznanie za włożoną pracę .Będę zaglądać.Kiciuch śliczny. :)
Esmeralda
500p
500p
Posty: 523
Od: 12 maja 2008, o 14:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Nasze BAGIENKO ? czyli jak zaczęłam grzebać w ziemi :D

Post »

Sylwia, świetnie, że założyłaś wątek ;:oj
Wszystko będę z przyjemnością oglądać, ale najbardziej warzywnik ;:138
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”