Letnia odsłona leśnego rancza nad wodą

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16692
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Letnia odsłona leśnego rancza nad wodą

Post »

Nie strasz, Dobra Kobieto ;:14
Spokojnej nocy. Wybywam z domku. ;:65 Wracam rano :wit :wit :wit
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
ilona2715
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3411
Od: 7 wrz 2010, o 11:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gortatowo

Re: Letnia odsłona leśnego rancza nad wodą

Post »

Madziu, wspominkowe zdjęcia ekstra, z przyjemnością pooglądałam sobie lilie, floksy i powojniki, przestudiowałam też listę nowych zamówionych, ale poszalałaś dziewczyno, oj będzie się działo, gdy tylko ciepełko nastanie. Choroby nie zazdroszczę, zdrowiej szybciutko, ale Ty masz sny, widać jak bardzo żyjesz ta działeczką, szkoda tylko, że masz tak daleko, a nie myślicie o budowie zamiast męczyć się w bloku?
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Letnia odsłona leśnego rancza nad wodą

Post »

Zastanawiasz się jak sadzić lilie z różami. Musisz wziąć pod uwagę wysokość róż, co jest wyższe. Najlepiej wyglądają lilie za i między różami, czyli róże powinny być trochę niższe. Musisz też wziąć pod uwagę że lilie po kwitnieniu musisz ściąć, podobnie jak tulipany, zostawiając jakieś 30-50 cm łodygi żeby cebule się odżywiły i podzieliły. róże będą wtedy zasłaniały te niezbyt atrakcyjne pędy.
Mam nadzieję że moje spostrzeżenia na coś się przydadzą :wink:
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Letnia odsłona leśnego rancza nad wodą

Post »

Madziu takie wspomnienia to ja uwielbiam! ;:109
Proszę podać mi nazwę tego zaraz nad tanguckim. ;:65 czy to Pillu?
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Letnia odsłona leśnego rancza nad wodą

Post »

Madziu, Pink Fantasy jest super ;:333 i te dwa pieknisie w odcieniu fioletu też !
Słuchaj, a ja mogę je np. posadzić przy sośnie, żeby np. wspinał się po iglaku ?
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Letnia odsłona leśnego rancza nad wodą

Post »

Lucynko nie straszę :). Przewiduję :lol: .
Ilonko ojj tak, żyję tą działkę. Śmiało mogę powiedzieć że ją ;:167 . Czy można ;:167 takie rzeczy ? Można. W mieście praca, zobowiązania. Może na emeryturze pomyślę o przeprowadzce. Albo od wczesnej wiosny do późnej jesieni tam, a na zimę do bloków.
Jolu dziękuję za odpowiedź. Masz rację, zapomniałam o tym że zostają badylki po liliach. Muszę w takim razie większe posadzić za różami. Radzisz jedna róża jedna lilia za i pomiędzy, czy na jedną różę więcej lilii? Biorąc pod uwagę wysokie lilie to chyba jedna róża, jedna lilia?
Aniu od góry jest Pink Fantasy a pod tanguckim jest nierozwinięta Josephine :) Pillu to ten najmniejszy. Nie rozwinął się nawet do swojego prawidłowego wyglądu. Jest tyci tyci :) Może w tym roku ruszy.
Asiu też lubię tą Pink 8-) . Jasne że możesz posadzić przy iglaku. Ja w tym roku, zamówiłam Jackmanii i zamierzam posadzić go przy dębie. Tylko podobno jak się sadzi przy drzewach, trzeba posadzić metr od rośliny. Żeby korzenie drzewa nie zabierały wody clematisowi. Ja też posadzę metr od dębu i skieruję go na ziemi w stronę dębu. Albo na bambusie pokieruję w odpowiednim kierunku. Zainstaluję na pniu siatkę i niech rośnie :-).
Awatar użytkownika
Mandragora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4046
Od: 25 maja 2008, o 16:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: Letnia odsłona leśnego rancza nad wodą

Post »

To prawda, powojniki mają tyle uroku, że ciężko z nich zrezygnować. Jak będziesz je nawozić w przyszłym roku? U kogoś kiedyś wyczytałam, że podsypuje wiosną zmielonymi skorupkami jajek. Po nowym roku zaczęłam zbierać. Zdecydowałaś się na nadmanganian z apteki czy jednak z all.., bo chyba nie pisałaś?
Pozdrawiam - Milena
Kolejny sezon różany
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Letnia odsłona leśnego rancza nad wodą

Post »

Madziu, to dobra wiadomość ;:138 To już wiesz jakie następne chciejstwo jest na mojej liście ? ;:306
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Awatar użytkownika
Grazka226
1000p
1000p
Posty: 1356
Od: 12 mar 2012, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Letnia odsłona leśnego rancza nad wodą

Post »

Hej Madziulka ;:196
Wpadam na kawusię i podczytuję co nie co :wink:
Jak Twoje samopoczucie dzisiaj?
Aktualny wątek http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 40&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Trzy­maj się z da­la od ludzi, którzy próbują pom­niej­szać Two­je am­bicje. Ma­li ludzie zaw­sze tak ro­bią, a nap­rawdę wiel­cy spra­wiają, że czu­jesz, że i Ty możesz być wielki. Mark Twain
Awatar użytkownika
Grazka226
1000p
1000p
Posty: 1356
Od: 12 mar 2012, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Letnia odsłona leśnego rancza nad wodą

Post »

No cóż, sama wypiłam tą kawkę :wink: Dobra była, jednak w towarzystwie smakowałaby na pewno dużo bardziej :D Buziaki ;:196
Aktualny wątek http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 40&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Trzy­maj się z da­la od ludzi, którzy próbują pom­niej­szać Two­je am­bicje. Ma­li ludzie zaw­sze tak ro­bią, a nap­rawdę wiel­cy spra­wiają, że czu­jesz, że i Ty możesz być wielki. Mark Twain
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12960
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Letnia odsłona leśnego rancza nad wodą

Post »

Przepiękne rancho, często odwiedzam ale nie zostawiam śladu - obiecuję poprawę.
Podziwiam miłość do powojników, niestety u mnie jakoś nie chcą rosnąć aby zachwycać.

Przy okazji odpowiem na zapytanie o Ascot - moja rośnie w miejscu gdzie do godz.13-14 jest słońce, potem półcień /zasłaniają drzewa owocowe sąsiada/. Takie stanowisko myślę, że jest z korzyścią bowiem kwiaty są soczysto buraczkowe, nie bledną, długo trzymają kwiat.
W ogóle Ascot to zdrowa róża, polecam kwitnie z mała przerwą tak naprawdę przez całe lato do póznej jesieni.
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36511
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Letnia odsłona leśnego rancza nad wodą

Post »

A moja Ascot chorowała w zeszłym sezonie.
Tyle tylko że u mnie od początku sierpnia padało do listopada z małymi przerwami.
Więc może ona nie przepada za wodą na liściach jak większość róż.
Ale kwiaty ma śliczne i w kolorze i w budowie.
Grażyna.
kogro-linki
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Letnia odsłona leśnego rancza nad wodą

Post »

Milenko nawozić powojniki będę tak jak do tej pory. Rosahumusem je podleję. Te jajka zastosuję. I może Magiczna Siła. Są o niej różne opinie, ale ja jestem zadowolona. Do rh też ją stosuję. Na temat nadmanganianu się zastanawiałam, jak trochę odetchnę to podejdę do apteki i zapytam o ten w woreczkach.
Asiu czyli zarażam ;:173 . Takie chciejstwa to same dobre wiadomości.
Grażynko-grażka Kochana witam Cię serdecznie. Przepraszam, że nie dotarłam na umówioną kawę... :( . Mam nadzieję , że w bliskim czasie uda nam się taką dobrą kawkę jeszcze wypić.
tara cieszę się że do mnie zajrzałaś. Dziękuję za odpowiedź odnośnie Ascot. Decyzja zatem podjęta- pójdzie do półcienia.
Zachwycam się nią na zdjęciach. Mam nadzieję, że będę z niej zadowolona.
Grażynko-kogra właśnie budowa tych kwiatów mnie zachwyca najbardziej u Ascot. Pewnie chorowała u Ciebie właśnie przez deszcze. A co masz posadzone w sąsiedztwie Ascot?

Zostawiam Was z liliowcami. Niestety nie wszystkie zakwitły. Może w tym roku im się uda? Sporo doszło w sierpniu. Ciekawa jestem każdego kwiatka.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”