Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
megi1402
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2149
Od: 1 lis 2010, o 00:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Köln

Re: Ogród zielonej

Post »

Perfekcjoniści mają ciężki żywot w ogrodzie, rośliny nie zawsze rosną tak jakby się chciało i ciągle jest coś do przesadzenia.
Ja lubię czerwony kolor, więc środkowa rabata wydaje mi się ok. Ale to twój ogród i tobie musi się podobać. Jeśli drażni cię nadmiar czerwonego, to można niektóre z żurawek o czerwonawych liściach zastąpić innymi żurawkami lub całkiem innymi roślinami. Pomysł ujednolicenia trzech rabat popieram, trawy powinny się spisać w tej roli, szczególnie jesienią i zimą. Przydałyby się jeszcze inne rośliny, które będą je spajać latem i wiosną. Myślę np. o białych jeżówkach, biały kolor uspokaja kompozycje, a jednocześnie jest widoczny z daleka. Teraz rosną na bocznej rabacie i jak czytam, są za gęsto i zamierzasz je porozsadzać. Większą ich ilość widziałabym na środkowej rabacie, a na bocznych pojedyncze kępy, dwie lub trzy, czyli tylko akcenty. Podobnie przetasowałabym czerwone trawy i kilka bukszpanowych kul, tak żeby na niektórych rabatach miały przewodnią rolę, a na innych były tylko akcentem.
Jak siejesz jeżówki? Z kupnych nasion czy zbieranych? Ja próbowałam kilka razy i za każdym razem klapa.
Awatar użytkownika
Koleszko
500p
500p
Posty: 961
Od: 14 wrz 2013, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ciechanów

Re: Ogród zielonej

Post »

Nie no , te bukszpany mnie rozbrajają po prostu . ;:215 O trawach już nie wspomnę . :lol: Bardzo ładny świerk , masz Ty szczęście do kupowania za grosze . :D
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11779
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Aniu tojeść wychodzi na drogę, ja nie mam żadnych sąsiadów. ;:215 Dąbrówka dopiero wsadzona w już rosnącą tojeść, więc mam nadzieję, że ją wyprze.

Krysiu dzięki. :) Perowskię po pocięciu w marcu, tnę na ok. 15 cm odcinki i wsadzam bez niczego do lekkiej zasadowej ziemi ze sklepu. Trzymam w temperaturze poniżej 18 stopni. W ubiegłym roku z 10 ukorzeniło się osiem. Miałam też sporo samosiejek. :wit

Gosiu dziękuję. ;:196 Bardzo mi się przydało takie spojrzenie. Będę wg Twoich sugestii przesadzać wiosną. Myślę, że całkiem wyrzucę te żurawki, a zostawię tylko trawki. Bukszpanów chyba nie ruszę, mam w innych miejscach ponad dwadzieścia pojedynczych i dwie obwódki, tylko ich jeszcze nie pokazałam wszystkich. ;:218 Jeżówki siałam z podarowanych nasion. Wzeszły bez problemu. W tym roku mam dużo swoich białych, też wysieję.

Paweł dziękuję, motywujesz mnie do pracy.;:180 Bukszpany, oprócz feralnego zawijaska koło srebrnego świerka, wszystkie z własnej hodowli. Trawy dwie podarowane, dwie kupione, reszta z siewu. Budowa domu nas tak wydrenowała z pieniędzy, że nauczyłam się szukać roślin, które gdzieś stały zabiedzone i obsługa szkółki chętnie oddawała za grosze. Z czasem zostałam stałym oglądaczem i same pracownice proponowały tańsze rośliny. Ty sposobem kupiłam np. trzy świerki serbskie po 25 zł i trzy rododendrony za 10zł.
Ankos7
200p
200p
Posty: 207
Od: 2 lut 2013, o 18:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród zielonej

Post »

Gratuluję - piękny masz ogród! A powiedz mi jak długo masz te najwyższe trawy?

Pozdrawiam
Ania
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11779
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Aniu (Ankos7) witam. :wit Te wysokie wyhodowałam z nasion w 2012 roku, niestety doniczki przywiozłam wiosną na budowę i robotnicy zniszczyli. ;:174 Uratowałam jedną. W ubiegłym roku podzieliłam ją na cztery, była już spora kępa. Trzy z nich właśnie rosną z rozchodnikami.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11779
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Wywołany został temat bukszpanów, więc pokażę, że mam ich sporo. Niektóre poczochrane, krzywe, mniejsze, większe, a sporo jeszcze w rozsadniku. Część szczepiła moja mama w malutkim 70m ogródku, część ja. Te przy czerwonej rabacie już znacie. Na skarpie bez ładu, składu rośnie osiem.

Obrazek Obrazek

Kolejne posadzone w rogu działki, tam nawiozłam dobrej ziemi, więc szybko rosną i wyładniały.

Obrazek Obrazek

Kolejne malutkie posadzone jesienią i te chorujące w zawijasku przy świerku.

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Beaa
50p
50p
Posty: 75
Od: 23 lip 2014, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ogród zielonej

Post »

Witam Soniu :wit
Zawitałam w te strony, poszukując inspiracji na poprawę swoich włości na wiosnę :lol:
Piękny ogród tworzysz, widać że masz rękę do roślin...rosną jak na drożdżach ;:oj

Piszesz że trawy wysiewasz z nasion...jeśli mogę zapytać, skąd te nasionka bierzesz ?
Pozdrawiam
Beata
Awatar użytkownika
Iryseq
200p
200p
Posty: 422
Od: 15 maja 2011, o 13:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Południowa Polska

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu,świetna ścieżka.To są jakieś płyty?
Awatar użytkownika
kamil888
500p
500p
Posty: 734
Od: 26 lip 2012, o 17:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Ogród zielonej

Post »

Sama Soniu rozmnażasz bukszpany? :)
Ogród w Bieszczadach
Pozdrawiam Kamil
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu to ostatnie zdjęcie urocze ;:138 ;:138 Super ścieżka i te tulipanki ;:138 , a póżniej do donicy wkładasz coś innego jak Ci te piękności przekwitną?

Mam też pare bukszpanów juz wyrosniętych, muszę porobic sadzonki, bo takie niewielkie kule przyjemnie wygladają :) :wit
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11779
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Beaa witaj. :wit Przyda się jeszcze jedna głowa do porządkowania nasadzeń. Nasiona raz kupiłam w sklepie, ale z nich mam tylko tę jedną wysoką trawę. Pozostałe z wymiany i podarowane. ;:108
Zapraszam.

Jolu, to zwykłe płyty chodnikowe, tylko te 30x30, zrobiły tę ścieżkę moje dzieci. ;:333 Są konieczne, bo często się tędy chodzi i trawnik nie wytrzyma. Położone na piasku i potem obłożone darnią. Zarosły w ciągu jednego sezonu. Trzeba tylko położyć je równo z darnią, żeby nóż kosiarki o nie nie zawadzał.

Kamil :wit prawie wszystkie moje. To bardzo proste, urwać z piętką, albo jak ja najczęściej robię, wszystkie po przycięciu w czerwcu, wsadzam do doniczki, lub bezpośrednio do ziemi. Muszą jednak być w cieniu i nie można zapomnieć o podlewaniu. Ukorzenia się większość. Nędzne zdjęcie, dziś zrobione w słońcu :oops: przedstawia sierpniowe sadzonki.

Obrazek

Krysiu miło mi, że się podoba. :) Ja niektóre kule robiłam z kilku wsadzonych obok siebie małych bukszpanów. Zdecydowanie szybciej można uzyskać pożądany efekt. ;:65Gdy tulipany przekwitną, chowam donice gdzieś w ustronne miejsce. W lipcu tulipany do suszenia, a w donicy nowa kompozycja.
Obrazek
Awatar użytkownika
Helen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1874
Od: 30 sie 2010, o 19:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród zielonej

Post »

Jestem zainteresowana i pełna podziwu dla Ciebie Sonia za umiejętność ukorzeniania bukszpanów. ;:215. Są piękne i taka ilość. Parę lat temu próbowałam ukorzeniać.......... dwa się ukorzeniły ale nadal są bardzo małe i chyba następne pokolenie będzie się z tego cieszyć. :D
Jutro to niespodzianka, wczoraj to już historia, a dzisiaj to wielki dar.

Ogród Helen cz.1,cz.2.
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu królowo bukszpanów. ;:180 Cieszę się, że Ci one nie chorują i tak pięknie rosną. Wyglądają tak elegancko.
Świetna kompozycja w doniczce. Chyba w końcu na wiosnę i ja zrobię sobie koszyk z bylinami a nie sezonowymi. ;:215
;:196
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”