Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Ogród zielonej

Post »

Kompozycja z bylinami śliczna, ale pelargonia biała super.Pięknie to razem wygląda ;:138
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu,widzę że bardzo lubisz bukszpany,ja tez mam ich trochę własnej produkcji,ale taką ilością to mnie powaliłaś,rabata z perowskią rewelacyjna,pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Helenko dziękuję. ;:196 Może piaskowa ziemia im służy. Podlewam gnojówką z pokrzyw i daję trochę popiołu z kominka, w doniczkach pilnuję podlewania. One tak mają, że dwa lata muszą się ukorzeniać, a potem już szybko widać wzrost. Trzeba je co roku w czerwcu przyciąć, żeby pobudzić do krzewienia. Może spróbuj w innej glebie. :wit

Aniu jesteś bardzo miła, ;:196 ale to potrzeby wymusiły oszczędne zagospodarowanie ogrodu, a że zobaczyłam efekty, to ukorzeniam. Na letnie i jesienne kompozycje, najczęściej wykorzystuję, to co mam w ogrodzie.

Obrazek

Krysiu cieszę, że się podoba. ;:7 Dwa lata temu kupiłam białą pelargonię na bazarze, robię we wrześniu sadzonki i mam już w kwietniu kwitnące, są piękne do mrozów. Dzisiejsze zdjęcie.
Obrazek

Martusiu dziękuję. :) Perowskię kupiłam w pierwszym roku tworzenia ogródka, bo lubię niebieski kolor. Nie znałam się na roślinach, ale mam szczęście, bo trzeci rok właściwie nie było długiej zimy i rośnie. Białe jeżówki dałam jej do towarzystwa, aby oddzielić ją od fioletowej szałwi omszonej. Bukszpan, jak nie choruje, to się sprawdza w ogrodzie, bo w zimie nie jest łyso, tylko cieszy zielenią. Ja mam trudności z komponowaniem go z innymi roślinami, ;:218 ale uczę się i z Waszą pomocą z pewnością mi pójdzie lepiej. ;:180
Awatar użytkownika
belladonna
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 27 sty 2014, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj,
podglądam Twój ogród, a jest na co popatrzeć! Wygląda na to, że masz swoją wizję, a rozterki, cóż, te każdego dopadają.
Pisałaś, że chciałabyś zmienić coś na tej czerwonej rabacie z berberysami (Harlequin - dobrze widzę?) i przyszło mi do głowy, że może duże liście hosty wprowadziłoby tam trochę "uspokojenia", o które Ci chodziło. Masz piękne biało obrzeżone hosty, albo te szaroniebieskie. Nie wiem tylko, czy masz tam wystarczająco dużo miejsca, i czy słońce nie jest tam za silne.
Z trawkami o jasnych liściach też powinno być ślicznie.
Pozdrawiam Cię, imienniczko mojej córci :D i będę zaglądać.
Blanka
"Co jest złe, można poprawić, ale nie można poprawić czegoś, czego nie ma". Jodi Picoult
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Blanko witaj i dziękuję. :) Próbuję stworzyć ogród, ucząc się od innych. ;:180 Wizje się zmieniają, więc i rośliny będą wędrować. Harlequin nie za bardzo mi tam leży, ale rośnie trzy lata, w tym roku go przytnę. Są tam rozplenice przed berberysem, ale dopiero w przyszłym roku będzie je widać. Hosty niestety tam nie wytrzymają, bo to bardzo suche miejsce, a słońce pali tam od rana. Już zaplanowałam wyrzucenie stamtąd żurawek i częściowo Red Barona, wsadziłam trawki przed bukszpanami, a wiosną pokażę i będziemy debatować. Zapraszam. ;:173

Obrazek
Awatar użytkownika
belladonna
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 27 sty 2014, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ogród zielonej

Post »

To ostatnie ujęcie wygląda bardzo ładnie. Myślę, że rozplenice się sprawdzą, mam nadzieję tylko, że wybrałaś te mniejsze, bo one jak potwory potrafią urosnąć;-) A u Ciebie wszystko takie wybujałe...
Ja się dopiero przymierzam do berberysów, więc obserwuję je u innych. Mogę wiedzieć, dlaczego Harlequin Ci nie leży? W tym miejscu takie duże krzewy stanowią ładne tło dla innych roślin...
Pozdrawiam
Blanka
"Co jest złe, można poprawić, ale nie można poprawić czegoś, czego nie ma". Jodi Picoult
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11704
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Cudowny ogród,będę zaglądać:)
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Ogród zielonej

Post »

Widok z okna masz cudowny, te wiechy hortensji ;:167
U mnie na ryneczku i w okolicznych kwiaciarniach to tylko różowe i czerwone pelargonie, miałam takie koralowe, ale niestety jesień była u nie zawirowana i sadzonek nie porobiłam ;:145
Awatar użytkownika
Beaa
50p
50p
Posty: 75
Od: 23 lip 2014, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu :wit
popatrz proszę na e-maila
Pozdrawiam
Beata
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Ogród zielonej

Post »

Wspaniale te bukszpany się u Ciebie prezentują. Fajnie że wraz z Mamą je same rozmnażacie. Ja próbowałam w tym roku. Przetrwały chyba tylko 4 gałązki. Zobaczymy czy po zimie coś z nich będzie. Może wiosną spróbuję znowu. Zawsze takie obrzeże z bukszpanu fajnie wygląda.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Blanko dziękuję. ;:180 Rozplenice z ubiegłorocznego siewu, więc się okaże. ;:202 Jak wyrosły, wybrałam o jasnozielonych liściach, prawdopodobnie ;:306 ma być mniejsza. Drugi rodzaj był zdecydowanie bujniejszy, więc poszedł w inne miejsce. Harlekin podobał mi się, jak miał 30 cm. Teraz, ta jego plamistość, jakoś mi przeszkadza. Wiosna przyszła za szybko i nie zdążyłam go przyciąć. W tym roku zrobię to radykalnie.

Annes 77 witaj, dziękuję. :) Zapraszam na burzę mózgów, bo zaczynam myśleć o porządkowaniu rabat. Każde krytyczne spojrzenie potrzebne.

Krysiu dziękuję. :D To hortensja przy furtce, ciągle ją widzimy. Jednak, nie z tego okna, bo to pomieszczenie gospodarcze. Lubię te wiechy, choć po ostatniej wichurze fruwało sporo po ogrodzie. W zimie ze śniegiem są jeszcze ładniejsze. U nas na bazarku pelargonii we wszystkich kolorach zatrzęsienie. ;:224 Czasem, tak w życiu się składa. ;:168

Madziu pochlebiasz mi. ;:180 Mama ma malutki ogród i zawsze w nim miała różności, ale mnie to kompletnie nie interesowało. Dziś żałuję, miałabym już jakieś doświadczenie. ;:223 Ukorzeniać bukszpany warto, koszt niewielki, a radość z własnych ogromna. Zimą ożywiają rabatki. :tan Muszą być w cieniu i pilnowana wilgotność. Powodzenia. :)
Awatar użytkownika
belladonna
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 27 sty 2014, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ogród zielonej

Post »

No cóż, plamiste liście czasami trudno wkomponować w resztę. :?
A czy mi się dobrze wydawało, że masz gdzieś hakonechloe - na rabatce północnej, na prawo od wejścia, tej z obwódką z trzmieliny? Wydawało mi się, że były tam dwie trawki, ale teraz już nigdzie ich nie widzę... Hakonechloe bardzo mi się podoba, ale słyszałam, że bardzo wolno przyrasta. Wiesz coś o niej?
Blanka
"Co jest złe, można poprawić, ale nie można poprawić czegoś, czego nie ma". Jodi Picoult
Awatar użytkownika
Andzia84
1000p
1000p
Posty: 1137
Od: 23 sty 2014, o 15:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 40 km na pn-wsch od Warszawy

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu masz cudowną, białą pelargonię ;:167 Jakoś nigdy takiej nie widziałam. Ja też robię sadzoneczki ze swoich, ale dopiero wiosną. Raz spróbowałam jesienią i nic mi z tego nie wyszło. A wiosenne-zawsze się ukorzeniają :) Właśnie mi przypomniałaś-muszę swoje pouszczykiwać i zrobić sadzonki :)
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”