Tropiki (triki) cz.2

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
NIKA 2011
500p
500p
Posty: 634
Od: 6 cze 2014, o 10:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ełk

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

Janeczko gdzie zaginełaś :shock:
Szkoda że parapety nie są z gumy
Pozdrawiam Iza
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=61&t=78078
Awatar użytkownika
gianna
1000p
1000p
Posty: 2746
Od: 3 cze 2012, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

Izuś, jestem, jestem...

Kochani, dziękuję Wam serdecznie za to, że zaglądacie do mojego wątku, mimo że tak rzadko piszę. Nie mam też kolekcji rzadkich egzemplarzy, które szczególnie chętnie podziwiamy.
Przyznaję, miałam zamiar nauczyć się uprawy storczyków na hybrydach, by potem sięgnąć po egzemplarze z wyższej półki. Czas jednak pokazał, że na uprawie hybryd muszę poprzestać. I dla nich brakuje mi ostatnio czasu.
Hm... ograniczona opieka i niewielka ilość światła w ostatnich miesiącach wpłynęła niekorzystnie na rozwój pędów. Nie mam nawet powodów do wyciągania aparatu.
Dziś jednak zrobiłam fotki, tylko i wyłącznie z myślą o Was ;:168
dorotakol pisze:Widzę, że pasja się rozwija:)
Rośliny śliczne i zadbane - gratuluję :)
Dorotko, phal. obecnie tworzą piękny zielony dywan. Liście mają śliczne, pędów mało. Liczę, że wiosna będzie dla nas łaskawsza, zarówno dla mnie samej jak i dla moich storczyków.
NIKA 2011 pisze:Janeczko bardzo się cieszę że doczekałaś się kwiatka ;:138 ;:138 ,
widać że naprawdę jest mu dobrze. ;:196 ;:196 ;:196 ;:196
Izuś, jest lepiej niż się spodziewałam. Pęd nadal się wydłuża :heja


Krysiu, to może "żyłkowany" i u mnie tak się zachowa. Bardzo na to liczę ;:108

Sylwia, phal. od Izy, którego wyżej pokazałam jest raczej żółty w intensywnie różowe żyłki. Fotka była robiona nocą i z użyciem lampy, stąd pewnie przekłamany kolor. Dzisiejsza fotka jest zrobiona w świetle dziennym, słabym, ale jednak... pokazuje zbliżony kolor.

Kama, wstydzę się podwójnie ;:306 I czekam na fotkę obiecanego przystojniaka.

Natalko, dziękuję ;:196

Kasiu, piszesz, że tylko Philadelphia zasuszyła pączusie, to nieźle ;:215 Ja liczyłam bardzo na Pinlong Cherii, ale też zrzucił wszystkie pąki. To miało być pierwsze moje kwitnienie ;:145

Justynko, masz w końcu Liodoro ;:138 U mnie już po kwitnieniu, z niecierpliwością czekam na kolejne.
Phalaenopsis już są w sprzedaży, ale ja jestem ostrożna, jeśli chodzi o zakupy o tej porze roku. W moim przypadku kończyły się porażką.

Dzisiejsze fotki

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie znam gatunku storczyka z ostatniej fotki. Kupiony z wyprzedaży, a pani w kwiaciarni na moje pytanie odpowiedziała wzruszeniem ramionami :;230
Awatar użytkownika
NIKA 2011
500p
500p
Posty: 634
Od: 6 cze 2014, o 10:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ełk

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

Janeczko cieszę się że jesteś i kratek nadal przedłurza pędzik ;:196 Reszta choć skromna to też cieszy. ;:138
Szkoda że parapety nie są z gumy
Pozdrawiam Iza
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=61&t=78078
Awatar użytkownika
gianna
1000p
1000p
Posty: 2746
Od: 3 cze 2012, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

Izka, każdy kwiatek cieszy bardzo, szczególnie gdy jest ich mało. A ten od Ciebie jest cudowny! Postraszył zrzucając pąki, by teraz pokazać siłę.
Myślałam, że utracę też dendrobium, bo zgubiło po podróży listeczki, ale już pojawiają się zielone punkciki. Żyje :heja
Awatar użytkownika
ajania
1000p
1000p
Posty: 1184
Od: 10 lut 2011, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

gianna pisze:Izuś Nie mam też kolekcji rzadkich egzemplarzy, które szczególnie chętnie podziwiamy.
Takie mi się przemyślenie nasunęło : swego czasu z podziwem zaglądałam do wątków, gdzie prezentowane były różne gatunki botaniczne, miałam zamiar z czasem przekształcić moją skromną kolekcję w kolekcję takich własnie rzadkich perełek. Doczekałam się nawet kilku kwitnień mniej popularnych egzemplarzy. A dziś z kolei z największą przyjemnością zaglądam do wątków, gdzie prezentowane są piękne, kolorowe i wdzięczne hybrydki, kwitnąc niezawodnie i cieszące oko wiernie. I u Ciebie też zawsze nacieszę oczy pięknymi egzemplarzami, wyszukanymi kolorkami i wzorami. Piękne Janeczko i cieszę się, że je pokazałaś ;:138 .
Awatar użytkownika
gianna
1000p
1000p
Posty: 2746
Od: 3 cze 2012, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

Aniu, wśród hybryd obecnie też jest tyle piękności, że mam w czym wybierać. Ale jest kilka botaników, które marzą mi się od kilku lat. Jednak czasami bywa tak, że cały czas muszę poświęcić mojemu M., a roślinki muszą radzić sobie same. Gdyby padła mi kolekcja drogich roślin, wiadomo... Hybryd też bardzo bym żałowała, ale łatwiej odbudować taką kolekcję.

Jeśli zaświeci słoneczko, to może rozwiną się kolejne pączuszki? Czekam na bordowego i żółtego w plamki.
Awatar użytkownika
NIKA 2011
500p
500p
Posty: 634
Od: 6 cze 2014, o 10:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ełk

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

Janeczko a jak tam drugi kwiatek ode mnie się miewa ;:168
Szkoda że parapety nie są z gumy
Pozdrawiam Iza
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=61&t=78078
Awatar użytkownika
gianna
1000p
1000p
Posty: 2746
Od: 3 cze 2012, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

Izka, według mnie storczyś ma się całkiem nieźle. Mam nadzieje, że wiosną pojawi się jakiś pędzik i zobaczę jego kwiatki.
Zresztą oceń sama.

Obrazek
Awatar użytkownika
furious
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1964
Od: 28 wrz 2010, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

Ale sosyście zielony, pasuje do ziaby z avarara ;:209
Awatar użytkownika
gianna
1000p
1000p
Posty: 2746
Od: 3 cze 2012, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

Obrazek

Testuję od dziś sposób na wyłapanie muszek ziemiórki. O ile te muszki, które co pewien czas pojawiają się wokół moich doniczek, to są ziemiórki. Teraz widzę tylko pojedyncze muszki, ale czasami jest ich niestety dużo więcej.

http://www.slonecznybalkon.pl/2013/06/z ... ologiczni/

Próbowaliście kiedyś wytoczyć im taką wojnę?
furious pisze:Ale sosyście zielony, pasuje do ziaby z avarara ;:209
Tomuś, ano pasuje. Szkoda, że nie jest taki całuśny ;:306

Izka, dzięki. Opiekuję się nimi najlepiej jak umiem ;:108

Kasiu (kahim), phal o którym rozmawiałyśmy w Twoim wątku, to ten środkowy z fotki. Liczę, że przedłuży pędzik, a może wytworzy odbicie z oczka?
Awatar użytkownika
kahim
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2543
Od: 30 cze 2011, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

Ciekawy patent :D
Ja te tablice lepowe na ziemiórki kładłam płasko na krawędziach doniczek. Wówczas każda ziemióra która chciała wzbić się w powietrze musiała przysiąść na tabliczce :twisted: I nie mam już ziemiórek ;:215 Ale patent z sokiem też wydaje się ciekawy... Uważaj tylko, żeby nie zaczął ci pleśnieć.

A ten ode mnie też zaziemiórkowany? Trzymam kciuki, żeby się chłop nie wygłupiał i puścił jakieś przyzwoite odbicie z pączuchami ;:196
Awatar użytkownika
furious
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1964
Od: 28 wrz 2010, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

Skąd Wy macie te świństwa u siebie? Z kwiatami ze sklepu przychodzą, czy "ze ścian" wyłażą?
Odpukać tylko raz w swoich storkach miałem jakieś malutkie "glisty", ale i tak storek kończył żywot, więc poszły do kosza razem z nim i spokój.
Awatar użytkownika
kahim
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2543
Od: 30 cze 2011, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

Może masz, ale nie widzisz ;:204

Nie wiem jak Janeczka, ale ja swoje przyniosłam z kwiatkiem ;:219
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”