Poziomki - uprawa cz. 2

Drzewa owocowe
Zablokowany
naoomi
100p
100p
Posty: 104
Od: 5 sty 2015, o 21:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wichrowe wzgórze - świętokrzyskie

Re: Poziomki - uprawa cz. 2

Post »

Ja swoje żółte poziomki wysiewałam w maju i czerwcu, wzeszło mi ok, 10 z całej paczki nasion, z nich przeżyło 3, które urosły ładne, teraz akurat zimuj po ataku przędziorka, Nie wiem czy coś z nich będzie, wiec wysiewem zaraz w styczniu kolejną paczkę, zaś na opakowaniu zalecane jest w marcu, ale zobaczymy co z tego będzie.
x-H-3
---
Posty: 79
Od: 17 wrz 2013, o 11:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Poziomki - uprawa cz. 2

Post »

...,aby poziomki dobrze powschodziły nie należy ich przysypywać ziemią .Podlewać najlepiej wodą ze spryskiwacza .
naoomi
100p
100p
Posty: 104
Od: 5 sty 2015, o 21:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wichrowe wzgórze - świętokrzyskie

Re: Poziomki - uprawa cz. 2

Post »

Dzięki za podpowiedź, wypróbuję tę metodę. Planuję wstępnie wysianie gdzieś w drugiej połowie stycznia, tak ok. 15 lub po 15 stycznia. To będzie mój drugi wysiew, lepsze doświadczenie mam z sadzonkami, rok temu po przezimowaniu w otwartym garażu gdzie nie były podlewane ani ogrzewane, zaraz po przyniesieniu do domu w lutym, podlaniu i postawieniu na piecu kaflowym odbiły się jak nowe :tan A w lato miały niesamowite długie pędy, że z parapetu na balkonie dostawały, aż do samej podłogi balkonu.
naoomi
100p
100p
Posty: 104
Od: 5 sty 2015, o 21:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wichrowe wzgórze - świętokrzyskie

Re: Poziomki - uprawa cz. 2

Post »

Wczoraj wysiałam poziomki, Haneczka2013 zastosowałam się do Twojej rady ;:168 Postawiłam na parapecie w "prymitywnej" szklarence. Teraz czekam na pierwsze wschody :heja Mam pytanie, jak często podlewacie wysiane nasiona, bo ja w miarę przesychania ziemi, tak aby nie była ona sucha, tylko cały czas wilgotna.
lilbee
200p
200p
Posty: 206
Od: 15 cze 2014, o 00:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Poziomki - uprawa cz. 2

Post »

A ja mam problem :( moje poziomki w donicach balkonowych oczywiście zabezpieczyłam korzenie dobrze a że wielki dach na balkonie wiedziałam że ze śniegu nici to i papierem i gałązkami przykryłam wierzchnią część dwie podcięłam z liści a dwie doniczki nie. Dzisiaj chciałam podlać, wychodzę na balkon patrzę, a wszystko poprzykrywane czarną folią, oczywiście mamusia kochana musiała swoje trzy grosze dorzucić ;:14 ;:306 no i wiadomo co się stało, brak powietrza wilgoć i liście pokryte pleśnią, teraz mam pytanie, oczywiście obcięłam to i pozbyłam się worka i papieru itp przez tydzień u mnie słoneczko i na plusie ma być, jak mam to teraz dobrze zabezpieczyć? Czy nie ma szans że wyrosną zdrowe?
Pozdrawiam,
Weronika
Moje Słoneczne Uprawy
naoomi
100p
100p
Posty: 104
Od: 5 sty 2015, o 21:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wichrowe wzgórze - świętokrzyskie

Re: Poziomki - uprawa cz. 2

Post »

Liście to jeszcze nie problem, jak sadzonka jest zdrowa puści nowe. Ja zobaczyłabym jak wygląda właśnie sadzonka, czy nie jest podgniła. Bo jeśli tak, to raczej z nich już nic będzie. Ale niech się jeszcze ktoś wypowie, lub dla pewności zrób fotkę i umieść na forum.

Jak ma być słońce, to raczej nie podlewaj, zostaw na razie odkryte, niech trochę ziemia przeschnie i zobacz za kilka dni co się dzieję.
lucyna78
200p
200p
Posty: 266
Od: 11 mar 2014, o 19:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: UK

Re: Poziomki - uprawa cz. 2

Post »

Czy liście poziomek obcinamy tak jak w przypadku truskwawek, czy należy je zostawić?
lilbee
200p
200p
Posty: 206
Od: 15 cze 2014, o 00:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Poziomki - uprawa cz. 2

Post »

Lucynko wystarczy przeczytac ta strone na ktorej jest Twoj post. Wiekszosc przycina zeby nie zlapaly grzyba.
Pozdrawiam,
Weronika
Moje Słoneczne Uprawy
Szamanka
1000p
1000p
Posty: 1048
Od: 4 maja 2008, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Poziomki - uprawa cz. 2

Post »

Jaka opcja jest lepsza: wysianie poziomek czy kupienie sadzonek? Czy można je wysiać bezpośrednio do gruntu? Jeśli tak - czy zaowocują w tym samym roku?
Awatar użytkownika
Xeper
100p
100p
Posty: 171
Od: 27 maja 2014, o 16:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Grodzisk Maz.

Re: Poziomki - uprawa cz. 2

Post »

lilbee pisze:Lucynko wystarczy przeczytac ta strone na ktorej jest Twoj post. Wiekszosc przycina zeby nie zlapaly grzyba.
Lilbee, ja nie wyciąłem :( Można teraz w czasie zimy? Temperatura oscyluje w okolicach zera i tak ma być przez kilka najbliższych dni...
Ten rok jest rokiem wielkiej nauki. Wiem, że nic nie wiem ;)
Awatar użytkownika
Xeper
100p
100p
Posty: 171
Od: 27 maja 2014, o 16:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Grodzisk Maz.

Re: Poziomki - uprawa cz. 2

Post »

W tej chwili poziomki są wyściółkowane liśćmi i wygląda to mniej więcej tak:

http://i.imgur.com/aSNrRXf.jpg

http://i.imgur.com/yklAxXu.jpg

Boje się tych grzybów - wytnę poziomkowe liście przy ziemi...


Zamieniam zdjęcia na linki do nich.
Były wstawione w zbyt dużym rozmiarze.
bab...
Ten rok jest rokiem wielkiej nauki. Wiem, że nic nie wiem ;)
Awatar użytkownika
Metello
100p
100p
Posty: 104
Od: 10 wrz 2014, o 21:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Poziomki - uprawa cz. 2

Post »

Szamanka pisze:Jaka opcja jest lepsza: wysianie poziomek czy kupienie sadzonek? Czy można je wysiać bezpośrednio do gruntu? Jeśli tak - czy zaowocują w tym samym roku?
W zeszłym roku wysiewałam i jeszcze w lecie po przepikowaniu miałam owocujące poziomki aż do przymrozków.
pozdrawiam Mariola
bynajmniej to nie przynajmniej!
ostatnia szansa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2981
Od: 26 lis 2009, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Poziomki - uprawa cz. 2

Post »

Metello pisze:...W zeszłym roku wysiewałam i jeszcze w lecie po przepikowaniu miałam owocujące poziomki aż do przymrozków.
Wysiewałaś w domu czy w gruncie?
Moje nowe imię Szansa :)
"Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia."
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”