W.o. Psach cz.10

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: W.o. Psach cz.10

Post »

Emilko no to masz utrapienie z ,,siurkiem,,Nasz długo ,,sikał po nogach,,z radości.Teraz też mu się zdarzy np.jak wracam po paru miesiącach do domu,ale to normalne.Mój Wari nie załatwia swoich potrzeb w kojcu nawet.No chyba ,że wiadomo ;nikt go nie wypuści ,ale przed nim miałam owczarka długowłosego i mimo wypuszczania i wyprowadzania 2 razy dziennie na długie spacery po lasach i polach;strasznie brudził :? :? Doprowadzał mnie tym do szału,bo kłak długi,wykąpać nie ma gdzie,na spacery wyłaził ,biegał wolno po obejściu a napaskudził u siebie... ;:219 Ten ma zupełnie inny charakterek.Nie wejdzie nawet w kałuże,ale to tylko dowodzi że nie ma reguły i każdy pies inny.
Bioti nasz nie gania zwierzyny,choć go interesuje bardzo.Pogoniłby na komendę,bo tego był uczony,ale my tej komendy w takim przypadku nie wykorzystujemy,wręcz przeciwnie;nie wolno mu zaganiać żadnego zwierzątka.Na komendę FE odwraca łeb i nawet kot go nie rusza z ogonem do góry,a to co mu tam instynkt podpowiada to nawet nie chce wiedzieć ;:306 Mieszkam w Puszczy Nadnoteckiej,praktycznie w lesie,z którego często korzystamy do spacerów,a to tereny łowieckie.Pies nie może ganiać bezkarnie po lesie i zaganiać to co się ruszy dla jego i naszego bezpieczeństwa.Poza tym może się okazać po jakimś czasie,że zacznie reagować na psy ,a to już absolutna dyskwalifikacja na pokazach.
Awatar użytkownika
LysyRudy
200p
200p
Posty: 259
Od: 28 cze 2012, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: W.o. Psach cz.10

Post »

Obrazek
To moja sunia Mucha rasy mieszanej. Kocham tego pieska bardzo. Mam trochę problemów z nią. Nie mogę jej zostawiać samą w domu. Strasznie wyje jak jest sama i robi kipisz. Choruje również na padaczkę i nie mogę narażać ją na stres. Zawsze ktoś musi być z nią w domu. Wszędzie ją zabieram ze sobą. Jak była mała to miała towarzyszkę sunie Kajkę i kotke Sierść. Kajka zdechła jak miała 18 lat a Sierść chodzi własnymi ścieżkami na wolnym wybiegu i nie ma jej czasami w domu miesiącami, przychodzi tylko po jedzenie. Mucha rozumie każde moje słowo jest trzecim moim psem ma teraz 8 lat i kocham ja najbardziej.
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: W.o. Psach cz.10

Post »

Śliczna MUSZKA :D Mimo problemów i kłopotów nasze pociechy sa najkochańsze na świecie i pewnie dla tego ,że niektóre wymagają więcej uwagi tak bardzo je kochamy.
Awatar użytkownika
LysyRudy
200p
200p
Posty: 259
Od: 28 cze 2012, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: W.o. Psach cz.10

Post »

"PESTKA@" Masz rację, mój pierwszy pies nie wymagał żadnej specjalnej opieki. Podstawowe szczepienia , jedzenie, spacer i to wszystko. W sędziwym wieku ciężko zachorował i wet go uśpił, jakoś nie przeżywałem tego bardzo. Z Mucha jest inaczej, a to uszka wyczyścić, sierść wyszczotkować , pazury przyciąć i tak dalej i tak dalej. Jednak do Muchy to mam taka słabość że jak coś jej jest to serce mnie boli. W tamtym roku moja sunia wdała się w amory z działkowym kundelkiem Fredkiem. Musiałem ja wysterylizować bo weterynarz nie radził by miała szczeniaki przy jej chorobach. Dobra starczy tego pisania bo o mojej suni to bym mógł pisać i pisać.
Awatar użytkownika
Biotit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2301
Od: 20 cze 2014, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: W-wa

Re: W.o. Psach cz.10

Post »

Dziś byliśmy skontrolować, czy posadzony w październiku czosnek nie wschodzi:

Najpierw Apap był b.zdziwiony co tu robimy, potem podjął jakiś trop:

Obrazek
Obrazek

wyhasał się i po powrocie do domu smacznie zasnął nakrywając łapką ucho, widocznie przeszkadzał mu głos z TV,
taki z niego komediant.



Obrazek

Czosnek nie wschodzi, jest pod ziemią.
8-)
Moje wątki
Festina Lente
Awatar użytkownika
LysyRudy
200p
200p
Posty: 259
Od: 28 cze 2012, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: W.o. Psach cz.10

Post »

Jak to moja żona mówi " Psy to zaj.....y wynalazek Pana Boga" :heja
Awatar użytkownika
tralaluszy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3302
Od: 5 sty 2010, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: W.o. Psach cz.10

Post »

Niedopracowany ten wynalazek... za wielkie serce i za krótkie życie.
Pozdrawiam - BabajAGA
Awatar użytkownika
skarpetka
100p
100p
Posty: 148
Od: 25 kwie 2014, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W.o. Psach cz.10

Post »

Witam.
Czy zaszczepienie psa szczepionką biocan r przeciwko wściekliźnie między łopatki jest bezpieczne?
?Uważamy kaktusa za roślinę, która walczy o przetrwanie we wrogim otoczeniu.?
Awatar użytkownika
andziula30
200p
200p
Posty: 338
Od: 9 kwie 2012, o 16:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podlaskie

Re: W.o. Psach cz.10

Post »

Witajcie :) Pochwalę się i ja moim kudłaczem. Wabi się Haker ,ma 3 lata. Mamusia jamnik szorstkowłosy ,tatuś kundel :) Geny jednak myśliwskie zostały,ciągle kopie w lesie nory,wyciągnąć go nie można stamtąd, a zimą wsadza nos w największe zaspy. No i główny jego grzech to pchanie się pani do łóżka :wink:

Obrazek
I niech patrzą liście, tak łatwo upaść jak one wszystkie.
Niech kwiaty zobaczą, że ludzie choć tańczą razem, sami płaczą...
Awatar użytkownika
LysyRudy
200p
200p
Posty: 259
Od: 28 cze 2012, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: W.o. Psach cz.10

Post »

Fajny piesek. Może ktoś sie ze mną nie zgodzi ale ja nie widze nic złego, że piesek kładzie się na łóżku.
Haker ma rację, że wchodzi do wyra. Ciepło ,wygodnie i przy pani. ;:215
Awatar użytkownika
andziula30
200p
200p
Posty: 338
Od: 9 kwie 2012, o 16:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podlaskie

Re: W.o. Psach cz.10

Post »

Taki mały ,niepozorny a rozpycha się na pół wielkiego łóżka. Pani nie narzeka,tylko dla szanownego małża miejsca brak :wink:
I niech patrzą liście, tak łatwo upaść jak one wszystkie.
Niech kwiaty zobaczą, że ludzie choć tańczą razem, sami płaczą...
Emilia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1785
Od: 29 sty 2012, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: W.o. Psach cz.10

Post »

Pierwszy pies w moim dorosłym życiu też spał w łóżku. Był duży prawie jak owczarek i zawsze w nocy zakradał się delikatnie i kładł na moich nogach. Budziłam się, kiedy mi zdrętwiały. No i pościel ciągle musiałam zmieniać ;:145 . Jeszcze za jego życia przybyła malutka kudłata żabka i ona spała z drugiej strony łóżka. Po 17-tu latach duży odszedł. Przybyła podhalanka i jej nie pokazałam, gdzie śpię ;:138 . Zresztą ona zawsze spała w miejscach, które zajmowały i zajmuje obecny : w kącie przedpokoju, gdzie pod kątem prostym do siebie są drzwi do toalety i drugie do łazienki oraz w kuchni pod oknem.
Ten obecny szczeniak bardzo daje mi w kość. Jestem zmęczona chodzeniem za nim co chwila i zabieraniem mu rzeczy, które ściąga. Dziś zeżarł pudełko wazeliny, bo cichcem otworzył drzwi do łazienki i sięgnął z półki. Jest duży, więc nie mam już gdzie chować przed nim różnych rzeczy.
Zastanawiam się, jak go oswoić z jazdą samochodem. Nie wsadzę go do bagażnika (duży z szybą), jak jeździła Nora. Jej tylko klapę otwierałam, a ona już była w środku i zaraz spała. Budziła się 50m przed bramą działki. Jego raz wiozłam - z działki - z osobą towarzyszącą i skończyło się ob...ganiem wszystkiego, szczególnie nóg towarzysza. Z tym temperamentem, jaki szczeniak ma, nie odważę się jechać sama.
I tu i tam. Ni tu, ni tam... cz.2
Przyroda nie śpieszy się, a jednak ze wszystkim nadąża. Lao Tsy
Pozdrawiam....... Emilia
Awatar użytkownika
LysyRudy
200p
200p
Posty: 259
Od: 28 cze 2012, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: W.o. Psach cz.10

Post »

Na jazdę samochodem jest prosty sposób. Kup szelki dla pieska, nie bedzie się wiercil oraz zapewnisz sobie i jemu bezpieczeństwo
ODPOWIEDZ

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”