Begonia bulwiasta cz.2

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rozana
1000p
1000p
Posty: 2477
Od: 20 wrz 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Begonia bulwiasta cz.2

Post »

No właśnie posadziłam dość płytko :) . Pani w ogrodniczym też mówiła, żę trzeba trochę poczekać na roślinkę :). One chyba lubią cień , prawda?
Awatar użytkownika
Kirunia
200p
200p
Posty: 401
Od: 25 sie 2013, o 14:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Begonia bulwiasta cz.2

Post »

I mnie coś wzięło w tym roku na begonie ;:7
Dwie z zeszłego roku pachnące wsadziłam 19.01 i mają już małe listeczki :tan
Dokupiłam jeszcze kilka odmian i wsadzam je sukcesywnie do ziemi tylko że te bulwki ze sklepu to są strasznie wyschnięte ;:202

Macie może na to jakiś sposób?
Awatar użytkownika
Eliza52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2859
Od: 7 wrz 2014, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Begonia bulwiasta cz.2

Post »

Ja przez 2 godziny moczę w nadmanganianie (3 labletki na 1 litr wody) odkaża się cebulki i one dodatkowo nasiąkają. Osuszam w ręczniku papierowym , 05 godziny leżą na suchym ręczniku i sadzę w ciepłą ziemię.
Pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
Kirunia
200p
200p
Posty: 401
Od: 25 sie 2013, o 14:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Begonia bulwiasta cz.2

Post »

Dziękuję Elizo za podpowiedź. Jutro swoje begonie namoczę tak jak piszesz.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Begonia bulwiasta cz.2

Post »

Witam. Moje 3 zwisające begonie wychyliły kiełki a reszta póki co śpi. Zostały wysadzone w innych terminach więc pewnie dlatego to opóźnienie. Cierpliwie czekam :heja .
you1
50p
50p
Posty: 88
Od: 10 sty 2015, o 18:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Begonia bulwiasta cz.2

Post »

U mnie cisza stoją na południowym parapecie, ( czy to dobrze ?) posadzone we wtorek 17 lutego.
Kasia
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Begonia bulwiasta cz.2

Post »

Witam. Czy begonie sadzicie samodzielnie do doniczek , skrzynek czy robicie jakieś kompozycje z innymi roślinami ?? Czy te rośliny po prostu lubią towarzystwo innych roślin? Wysiane mam niecierpki walleriana i myślę czy sadzić je osobno czy połączyć z begoniami :roll: . Moje begonie ciągle śpią, tylko te trzy wiszące wysuwają kiełki . Trzeba uzbroić się w cierpliwość . Pozdrawiam :wit
you1
50p
50p
Posty: 88
Od: 10 sty 2015, o 18:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Begonia bulwiasta cz.2

Post »

Ja mam zamiar posadzić razem z petuniami ale też nie wiem czy lubią towarzystwo.
Kasia
Awatar użytkownika
Rozana
1000p
1000p
Posty: 2477
Od: 20 wrz 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Begonia bulwiasta cz.2

Post »

Ja posadziłam 2 do jednej okrągłej średniej doniczki. Mam nadzieję, że się nie pogryzą, bo nie wiem czy nie za mała ta doniczka. okolo 20 cm średnicy.
you1
50p
50p
Posty: 88
Od: 10 sty 2015, o 18:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Begonia bulwiasta cz.2

Post »

Rozana Ja podobnie do ciebie ale 3 w troszkę większą od ciebie ale później mam zamiar poprzesadzać w prostokątne te stojące begonie i dodać petunie a zwisające będą w okrągłych taki jest plan na dzień dzisiejszy ale wszystko może ulec zmianie. Mam tylko nadzieję ze można w jakiś sposób odróżnić te zwisające od stojących bo przy sadzeniu troszkę mój mały pomocnik namieszał i teraz nie wiem które są które ;:145
Kasia
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Begonia bulwiasta cz.2

Post »

you1 po liściach ponoć da się odróżnić ale sadze pierwszy raz więc nie wiem tego ze swojego doświadczenia . A co do kompozycji z petuniami to nie wiem czy to wypali bo przecież petunie są wybitnie światłolubne i w pełnym słońcu kwitną najlepiej a begonie raczej wolą półcień . No ale ja jestem początkująca i może się mylę ?? Prosimy o kogoś doświadczonego o opinię ;:180 .
you1
50p
50p
Posty: 88
Od: 10 sty 2015, o 18:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Begonia bulwiasta cz.2

Post »

Hymm półcień to ja wyczytałam, że mogą być od południa :( Pomocy. ;:218
Kasia
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Begonia bulwiasta cz.2

Post »

Begonie bulwiaste lubią półcień i cień ( inaczej przypala im liście ) a np. begonia stale kwitnąca toleruje słońce . Stanowisko południowe jest dość ciężkie dla roślin i z pewnością begonia bulwiasta będzie tam marniała - no chyba , że będziesz podlewała kilka razy dziennie ale po co się tak męczyć skoro na takie stanowisko nadają się inne rośliny? Polecam petunie , surfinie i pelargonie - one kochają południowe stanowiska. W każdym razie przepraszam ,że się tak tutaj panoszę bo w sumie jestem początkująca ale pewnych rzeczy już się nauczyłam :oops: .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”