Ogród w dolinie cz. 12 - Jesienne impresje

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mati1999
1000p
1000p
Posty: 4200
Od: 3 maja 2013, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród w dolinie cz. 12 - Jesienne impresje

Post »

Ale pięknie , kolorowo ;:138 ;:oj troche szkoda że masz takie opóźnienia ale za to pewnie nie masz nagłych powrotów zimy tak jak ja :?
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Ogród w dolinie cz. 12 - Jesienne impresje

Post »

Obok Twoich zdjęć nie da się przejść obojętnie. Mały mini phalek superowy. U mnie najczęściej występują jasno różowe i ciemno różowe. Na takie nietuzinkowe maluchy nie mogę trafić ;:222 . Choć rozglądam się intensywnie.
Azalie masz fantastyczne wszystkie. I żółte i te co pokazałaś teraz, chyba je polubię bardziej niż myślałam.
Powojniki...oj te powojniki. Syrenkę miałam zamawiać w tym roku. Obejrzałam ją dokładniej i zrezygnowałam. Jakoś gorzej kwitnie niż bym sobie tego życzyła. U Ciebie weszłam, i co? Żałuję że jej nie wzięłam. Paczkę już mam pełną więc nie mogę domówić. Za drugą przesyłkę dla jednej sztuki nie uśmiecha mi się płacić. No cóż . Musi poczekać. U Ciebie kwitnie ona właśnie tak jak bym chciała żeby kwitła u mnie.
Clematis Yukikoshi i Tae bardzo ciekawe :).
LO cudowna. Znowu książkowy egzemplarz u Ciebie. Gdzie zaopatrujesz się w róże ?
Śniegu masz faktycznie jeszcze sporo. Ale najważniejsze że topnieje :). Łopatka bomba! Przydałaby mi się taka ;:108 .
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród w dolinie cz. 12 - Jesienne impresje

Post »

Tyle śniegu to w poznańskim było może w ubiegłym roku, w tym ani razu nie musiałam odśnieżać przed domem. I wcale za tym nie tęsknię, za to za wiosną , a jeszcze bardziej za latem - bardzo.
Awatar użytkownika
Reni4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5297
Od: 21 wrz 2009, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska..

Re: Ogród w dolinie cz. 12 - Jesienne impresje

Post »

witaj..z ta wiosną to mamy podobnie.. ;:7 ale wspomnienia masz cudowne.. ;:333
Awatar użytkownika
sweety
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14108
Od: 20 mar 2012, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie, Podbeskidzie

Re: Ogród w dolinie cz. 12 - Jesienne impresje

Post »

Mateuszu! Jeśli u Ciebie bywają nawroty zimy, to u mnie w górach tym bardziej. Liczę się z tym, co roku. Na szczęście wiosenne rośliny są do tego przygotowane ;:215

Dla Ciebie przewrotnie domowy falek :wink:

Obrazek

Madziu (MID2006)! Te storczykowate, które Ci się tak podobają nie pochodzą ze zwykłych sklepów. Kupowałam je albo w OrchidGarden albo u naszej forumowej Ani (ma stronkę na Fb - alehoya). A Mini Marka mam od forumowej siostry Kubasi, której MM jakoś nie polubił ;:224 Co do róż LO akurat pochodzi od Ewy Gloriadei. Ale kupuje też w Floribundzie, i RosaPLANT. Parę mam także z niemieckich szkółek z grupowego zamówienia przez Gosię (Deidrę). Jak coś mi wpadnie w oko... W tym roku obiecałam sobie nie dokupować clematisów, ale co z tej obietnicy wyjdzie? Zobaczymy ;:306

Tym razem pochodzące z marketu budowlanego LM dendrobium

Obrazek

Ewo (ewka 36jj)! U nas bywa dużo więcej śniegu. I w tym roku tez było. To co widać to reszta, która pozostała po niemal 2 tygodniach dodatnich temperatur. Słowem niewiele, ale i tak niemal szczelnie pokrywa ogród. A i mnie tęskno za wiosną ;:173

Ostatni z moich wczesnych clematisów - c. montana 'Rubens'

Obrazek

Renatko (Reni4)! I my się doczekamy...

Zawilec mieszańcowy 'Honorine Jobert'

Obrazek
Awatar użytkownika
majowa
1000p
1000p
Posty: 2338
Od: 20 kwie 2010, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: k/Radom

Re: Ogród w dolinie cz. 12 - Jesienne impresje

Post »

Witaj Aniu :wit Jak tam sytuacja pogodowa? Topnieje trochę czy trzyma?
Łopatka super! Mam sadzarki do cebul Josepha Bentley'a, dużą i małą i to są bardzo solidne narzędzia, będziesz zadowolona. Cybister?? Pierwszy raz słyszę i widzę, ale jest cudny!
Pozdrawiam, Iwona
cz.5_aktualna, spis wątków
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Ogród w dolinie cz. 12 - Jesienne impresje

Post »

Witaj Aniu, bardzo piękny i oryginalny cybister :D Chyba pierwszy raz widzę takie cudo ;:oj To cebulowy z rodziny amarylis?
e-babcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8537
Od: 31 paź 2011, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: Ogród w dolinie cz. 12 - Jesienne impresje

Post »

Aniu piękny ten pierwszy storczyka ;:138
Też ostatnio zakupiłam storczyki i liczę ,że mi się powiedzie w ich uprawie :roll: Nie mam z nimi najlepszych doświadczeń .
Pozdrawiam :wit
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Ogród w dolinie cz. 12 - Jesienne impresje

Post »

A ta Ania ma nick Filigranowa? Nabytek z marketu budowlanego wygląda mi na Polar Fire.. dlaczego u mnie w budowlanym takich nie ma ;:145 . Właśnie na Polar Fire i Liodoro poluję intensywnie i nic.
Aniu, jestem ciekawa co z obietnicy powojnikowej wyjdzie. A z czego ona wynika? Nie jesteś w pełni z nich zadowolona? Czy po prostu taka ilość Cię satysfakcjonuje?
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogród w dolinie cz. 12 - Jesienne impresje

Post »

Aniu, na zimę moje hobby to obecnie akwarium i wszystko co z nim związane, roślinki też :wink: . Miało to być dla syna, ale wciągnęło mnie totalnie. Lubię wieczorem przysiąść i popatrzeć na rybki i ich zachowania.
Nie znaczy to wcale, że ogród odpuszczam, zamówienia porobione i lada moment pewnie przyjdą. Za oknem mam piekne przedwiośnie, krokusy lada moment zakwitną, widziałam już lecące bociany, nawet sikorek jakby mniej przy ziarnach złonecznika i słonince.
Winter
200p
200p
Posty: 253
Od: 24 lut 2015, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogród w dolinie cz. 12 - Jesienne impresje

Post »

Zdjęcia wspominkowe super.
Pięknie Ci wszystko rośnie.
Ogród jest piękny, z ogromną radością się nim wirtualnie przespacerowałam
Pozdrawiam Paulina
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6393
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ogród w dolinie cz. 12 - Jesienne impresje

Post »

U mnie już reszki śniegu, mam nadzieję, że u Ciebie też powoli się topi.
Cudne to hippeastrum hybrydowe, znasz może nazwę odmiany? Łopatka świetna.
Pozdrawiam Lidka "Jest mowa kwiatów tajemna i cicha". Wincenty Pol
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Awatar użytkownika
sweety
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14108
Od: 20 mar 2012, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie, Podbeskidzie

Re: Ogród w dolinie cz. 12 - Jesienne impresje

Post »

Oto wiadomość dnia: MAM KROKUSY :D

Obrazek

Co prawda żółte, a te najmniej lubię, anemiczne, ale są :D Do tego zdjęcie takie sobie, ale jakie ma być, skoro robione późnym popołudniem, w deszczu kapiącym za kołnierz, autorze z pustym brzuszkiem i w towarzystwie Okamiego, przebierającego czterema nogami z okazji pójścia na spacer (czytaj: rychłego wypróżnienia się) ;:224 :;230

A w domu rozwinął swój kwiat sabotek Ho Chi Minh

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Iwonko (majowa) Na szczęście topnieje :D Wygląda to coraz gorzej, bo śnieg jest bardzo brudny i mokry. Oby zniknął jak najszybciej. Słyszałam o narzędziach ogrodniczych J.B. i wiosną zamówię sobie w ramach prezentu damskie: szpadel i amerykańskie widły :D

Dla Ciebie kolejny majowy clematis Westerplatte. Uwielbiam takie kolory.

Obrazek

Elwi ! Dokładnie. Nic dodać. Nic ująć :D

Orliki to kolejna moja miłość. Ten z mojego siewu - ma jakieś pomieszane geny... Ale mnie się podoba.

Obrazek

Jadziu (e-babcia)! Wbrew pozorom sto0rczyki nie są trudne w uprawie. Nie wolno ich tylko przelać. Latem podlewam odrobinę raz w tygodniu, zimą 0- raz na 2 tygodnie. Niektórzy robią kąpiele. Ja jednak mam ich za dużo :;230

Orlik Blue barlow

Obrazek

Madziu (MID2006)! Ania - amoroso :D Co do dendrobium, to może kupię Ci jak zobaczę? Chcesz? A powojniki... Mam ich sporo i żeby zamówić kolejne muszę mieć pomysł na to, gdzie je posadzę. Tylko to mnie powstrzymuje ;:306

Orlik Ruby port

Obrazek

Marzko (Sosenki4)! Akwarium to miła rzecz. Kojąca. Ale mam (niby Aga ;:224 ) już żółwia i psa. Starczy. I tak ma problem, jak musze gdzieś wyjechać. O wiośnie i ja myślę, ale na razie mocno teoretycznie :wink:

Babciny liliowiec. Cudnie pachnie ;:173

Obrazek

Paulino (Winter)! Witam Cię w moim wątku! I zapraszam częściej :)

Na zachętę pięknie pachnący goździk piaskowy

Obrazek

Lidziu (slila1) Ależ masz cudny awatarek :heja Faktycznie, śniegu coraz mniej. I dobrze. Zmęczyła mnie ta zima. U nas śnieg leży od 25 XII. Raz mniej, raz więcej, ale w zasadzie bez przerwy. Starczy zatem na ten sezon ;:134 Niestety nazwy odmiany hipka nie znam. Kupowałam zupełnie innego ;:224

Stary, poczciwy łubin :D

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”