Bratek ( Violax wittrockiana) ) Cz.1

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
emilka79
200p
200p
Posty: 358
Od: 29 maja 2014, o 12:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Bratek - Viola wittrockiana , Fiołek- Viola cornuta

Post »

A to moje wczoraj popikowane bratki, mam nadzieję, że nabiorą "ciałka" :wink:
Obrazek
Dodam, że jak zaczęły wschodzić przeniosłam je w chłodne miejsce (ok.16stopni), przy oknie- i te które później wschodziły są w lepszej kondycji.
Tak, więc chłodek im służy.
Pozdrawiam -Marta
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8009
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Bratek - Viola wittrockiana , Fiołek- Viola cornuta

Post »

Moje drobnokwiatowe posiane w styczniu przepikowane puściły drugą parę listków właściwych i 'siedzą' jak zaklęte.Siałam w ogrodzie, nigdy w domu, podobno ciepełko domowe im nie służy.Wynieść do zimnego garażu na południowy parapet?
Awatar użytkownika
emilka79
200p
200p
Posty: 358
Od: 29 maja 2014, o 12:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Bratek - Viola wittrockiana , Fiołek- Viola cornuta

Post »

Wynieś, tylko monitoruj-żeby w razie mrozów nie miały za zimno.
Moje zaczęłam podlewać rozcieńczonym nawozem.
Pozdrawiam -Marta
joanna1984k
100p
100p
Posty: 177
Od: 21 mar 2014, o 12:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zielin Woj. zach- pomor.

Re: Bratek - Viola wittrockiana , Fiołek- Viola cornuta

Post »

Witajcie :wit zakupiłam nasionka fiołka rogatego i tak mnie on męczy :roll: :roll: bo nie wiem kiedy go wysiać, czy teraz do skrzynek i wynieść do jakiej chłodnej komórki, czy ;poczekać do lipca-sierpnia i wtedy prosto do gruntu??? Zaś Pani w sklepie mówiła ze można od razu w marcu -kwietniu na grządkę i będzie sobie rósł-a nawet możne zakwitnie... Hymmmmm nie wiem co robić- pomożecie ???? ;:196 ;:196
Zielony zakątek Asi http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=77283" onclick="window.open(this.href);return false;
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8009
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Bratek - Viola wittrockiana , Fiołek- Viola cornuta

Post »

Można, ale to od gleby zależy.Jak masz cięższą to odradzam, bo gdy trafi się deszczowy maj, to zlewne, albo długotrwałe deszcze mogą zniszczyć delikatne siewki fiołka. Zauważyłam, że nasiona bratków i fiołków kupowane w sklepie są bardziej wrażliwe na warunki kiełkowania i lepiej wysiewać je do kuwet.Teściowa gdy siała jakieś tam swoje od lat zbierane siała do gruntu i wschodziły jak dzikie.Kiedy kupiła nasiona w sklepie i posiała w grunt nie wzeszło nic, dopiero jak posiała do skrzynki to coś wykiełkowało.
Awatar użytkownika
Laelia
200p
200p
Posty: 231
Od: 17 lis 2013, o 13:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Bratek - Viola wittrockiana , Fiołek- Viola cornuta

Post »

Wysiałam fiołki rogate, ładnie wzeszły ale są mocno wyciągnięte. Czy pikować je na etapie liścieni, czy czekać na liście właściwe? I pikować pojedynczo czy po kilka?
Pozdrawiam
Magda
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Bratek - Viola wittrockiana , Fiołek- Viola cornuta

Post »

A ja znalazłam kolejną kilkucentymetrową sadzonkę w doniczce po jakiejś zielonej domowej roślince :D, ale moje maluszki siane w ogródku na jesieni niestety nie przetrwały (nigdzie ich nie widzę, może ptaki zjadły albo grzyb dopadł).
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
lukasz870
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 26 lip 2014, o 10:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bratek - Viola wittrockiana , Fiołek- Viola cornuta

Post »

Moje bratki spokojnie przezimowały w szklarni i powoli budzą się do życia, jak widać mrozy im nie straszne.

ObrazekObrazek
Malgostek
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 13 kwie 2014, o 23:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Bratek - Viola wittrockiana , Fiołek- Viola cornuta

Post »

Moje też ładnie powschodziły, ale zaczęły mocno wybiegać. Ja jutro będę pikować w fazie liścieni, bo jeszcze trochę to będę miała długie nitki. Czy wynieść je później może do chłodniejszego miejsca. Proszę kogoś o wypowiedź, bo siałam pierwszy raz bratki i boję się, że je stracę...
Pozdrawiam, Agnieszka :)
Awatar użytkownika
McMArchewka
1000p
1000p
Posty: 1173
Od: 13 lut 2012, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Meszna

Re: Bratek - Viola wittrockiana , Fiołek- Viola cornuta

Post »

Za chwilę posypią się na mnie gromy ;:14 , albowiem oznajmiam wszem i wobec, że wczoraj podjąłem ostatnią próbę wysiewu bratków. Do ziemi poszły nasionka wielkokwiatowych i tych małych. Mam nadzieję, że się udało :!:
jagusia111

Re: Bratek - Viola wittrockiana , Fiołek- Viola cornuta

Post »

A ja jestem zła :wink: . Jesienią wysialam w tunelu bratki, przezimowały, zaczęły właśnie ruszać i wypuszczać pierwsze kwiaty i co? I wszystkie jak dotychczas fioletowe ;:oj . Wysiałam dwa opakowania dwóch różnych firm. W ubieglym roku też wysiewałam i były różnokolorowe, a w tym roku taki niefart.
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8009
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Bratek - Viola wittrockiana , Fiołek- Viola cornuta

Post »

To kup im do towarzystwa trochę żołtych, albo białych drobnokwiatowych i będzie ładnie :) Fakt, same fioletowe smutno i 'ciężko' wyglądają.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Bratek - Viola wittrockiana , Fiołek- Viola cornuta

Post »

Witajcie. Czy sadzicie już bratki ?? Ja jutro przymierzam się do kupna bo swoich nie mam. Może jesienią zrobię własną rozsadę, ale nie mam żadnego tunelu,szklarni itp więc nie wiem czy to mi się uda :roll: .
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”