Wiartarka udarowa - jaką wybrać?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
RudyRydz85
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 10 gru 2014, o 13:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Wiartarka udarowa - jaką wybrać?

Post »

Witam wszystkich. Poszukuję jakiejś dobrej wiertarki udarowej (do typowych, domowych i wokół domowych zastosowań). Moglibyście mi polecić jakąś markę i model? Bosch byłby waszym zdaniem OK?
Książka i możliwość czytania, to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji.
zbynio
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 30 gru 2010, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Wiartarka udarowa - jaką wybrać?

Post »

Ja mam zielonego Boscha i jest świetny. Z tym zastrzeżeniem, że tzw. młotowiertarka z adapterem sds.
Emilia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1785
Od: 29 sty 2012, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Wiartarka udarowa - jaką wybrać?

Post »

Ja mam skil. Często wiercę i używam udaru. Może trochę słaby, ale na damskie ręce dobry :roll: Boscha niestety mi wykończyli podczas remontu.
I tu i tam. Ni tu, ni tam... cz.2
Przyroda nie śpieszy się, a jednak ze wszystkim nadąża. Lao Tsy
Pozdrawiam....... Emilia
Awatar użytkownika
RudyRydz85
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 10 gru 2014, o 13:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wiartarka udarowa - jaką wybrać?

Post »

Tutaj są jakieś Za reklamy tu z góry dziękujemy. bab... Myślicie, że któryś z tamtych modeli by się nadał? Szczerze mówiąc, jestem zielony w tego typu sprawach, więc prosiłbym o wskazanie jakiegoś konkretnego modelu, jeśli to możliwe ;) Skoro mówicie, że Bosch najlepszy, to dobrą miałem pierwszą myśl :)
Książka i możliwość czytania, to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji.
Awatar użytkownika
matt55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1006
Od: 17 cze 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Wiartarka udarowa - jaką wybrać?

Post »

Ja ostatnio, pytałem ekspedienta w sklepie narzędziowym i dowiedziałem się, że dzisiejszy bosh to nie ten co kiedyś... Marka została, ale jakoś i trwałość niestety już nie.
Awatar użytkownika
radekcezar
100p
100p
Posty: 125
Od: 28 mar 2014, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Leżajska

Re: Wiartarka udarowa - jaką wybrać?

Post »

Witam

Troszkę wierciłem, to coś wiem.
Jeżeli chcesz mieć sprzęt nie zawodny, to w moim przekonaniu są Makita i Hilti. Jak poszanujesz to ci wystarczy na wieki.
Ja osobiście mam dwie Makity, jedna najmniejsza wiertarka tej firmy, najtańsza i się dziwie, że tyle wytrzymała. Dostawała trochę po zaworach, aż dym poszedł z niej i dalej wierci . Druga to już potęga, na SDS Maks, wiertło 60 cm i fi 40mm, nie ma betonu, żeby nie przewierciła.
Zostaje jeszcze Hilti, nie mam jej, ale wierciłem tym sprzętem. Powiem że to już sprzęt dla profesjonalistów, taki Ferrari w śród wiertarek. Tu już cena może być zaporowa, ale jestem pewny, jak na twoje potrzeby, to by była ostatnia wiertarka kupiona w twoim życiu. Osobiście mam z Hilti wkrętarkę typową do przykręcania płyty kartonowo-gipsowej, automat. Zapina się w to cudo pas z 50 wkrętami rura. Co ten sprzęt potrafi ;:433, czapy z głów.
Moim zdaniem warto zainwestować, nawet dwa razy więcej złotych polskich i mieć sprzęt sprzętem.

Pozdrawiam
Jak ktoś trafi szóstkę w Totka, to niech mi kupi Hondę CBF 1000, lub w ostateczności CBF 600 S :)
Ten sprzęt śni mi się po nocach.
tomekz
100p
100p
Posty: 192
Od: 19 kwie 2014, o 12:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wiartarka udarowa - jaką wybrać?

Post »

Wg mnie lepiej kupić młotowiertarkę, niż wiertarkę udarową i najlepiej na wiertła sds. W beton w bloku wchodzi jak w masło.
CityMatic
100p
100p
Posty: 151
Od: 13 lis 2014, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wiartarka udarowa - jaką wybrać?

Post »

Ja kupiłem przed laty DeWalt -a D25330K i napiszę nic, nic się z nią nie dzieje a wywierciła już tysiące otworów i wykuła setki rowków i puszek elektrycznych.
Cena wiem duża, ale chyba porównywalna z Makitą i Hilti.
Wcześniej wszyscy dobrze piszą sprzęt nawet do domowych prac warto kupić dobry efekt pracy jest o wiele ciekawszy i nie zniechęca do dalszej prac, a jak wiemy w dzisiejszych czasach szczególnie w Polsce lubimy wyręczać fachowców w remontowych pracach domowych :)
Pozdrawiam Paweł
KamilT
100p
100p
Posty: 177
Od: 1 mar 2011, o 19:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa / mazowieckie
Kontakt:

Re: Wiartarka udarowa - jaką wybrać?

Post »

Zdecydowanie DeWalt. Za 700zł można kupić bardzo porządną młoto-wiertarkę. Ja swoją wykorzystuje już od 8 lat - przez cały sezon [średnio 2 razy w tygodniu kilkanaście dziur]. Świetnie sobie radzi z małymi, krótkimi wiertłami jak i z wielkimi np. 25mm/40cm.
Awatar użytkownika
zenmach
200p
200p
Posty: 439
Od: 11 lip 2011, o 23:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Górny Sląsk / Przyszowice

Re: Wiartarka udarowa - jaką wybrać?

Post »

Ja ze swojej strony moge dodać tylko że szkoda kasy na wiertarki ze zwykłym mechanicznym udarem, jeśli udar to tylko sds lub dla bardziej profi sds max. Z sds mam zwykłą Boszke psb jednoręczną i bardzo sobie ją chwale, do fi 8mm jest rewelacja, przy większych szkoda ją męczyć ale w warunkach domowych da rade. Jakiś czas temu zajmowałem się budowlanką i ta wiertarka zyskała moje uznanie za lekkość i małe gabaryty gdzie przy szkieletach GK był to duży atut, no ale wiadomo że tam to w większości fi 6mm. Obecnie mam już drugą taką Boszke bo pierwszą mi ukradli i z pełną świadomościa kupiłem drugą taką samą. Na chwile obecną nie posiadam jakiejś pośredniej wiertarki, bo mam tylko tę Boszke i i drugą sds max na konkretne średnice.
x-a-xi
---
Posty: 585
Od: 1 lut 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wiartarka udarowa - jaką wybrać?

Post »

;:223 Hitachi DM20V powinna wytrzymać .
mlodzieniec
200p
200p
Posty: 358
Od: 23 maja 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wiartarka udarowa - jaką wybrać?

Post »

Wiele osób chwali Celmę, ale teraz już podobno zrobiła się skośnobrewa. Sam mam zamiar kupic wiertarkę i skłaniam sie ku Bosch GSB 13RE.
amusen
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 8 lut 2015, o 08:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wiartarka udarowa - jaką wybrać?

Post »

Jak już brać wiertarkę, to z funkcją młota bez której nie ma opcji aby się przebić przez chociażby betonowe ściany. Kolejna ważna sprawa, to wiertła. Można dysponować nawet wiertarką o mocy 2000W a i tak nic nie wskóramy bez porządnych wierteł. Młotowiertarki są zwykle droższe, ale też wszechstronniejsze. W pracy mamy takiego Milwaukee Kangoo, o mocy 1100W. Sprzęt do tzw zadań specjalnych.

Proszę o nielinkowanie ofert na forum! Z pewnością każdy uwierzy Ci bez linku, że coś takiego istnieje, pomid.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”