Ogród teściowej, który wzięłam pod swoje skrzydła cz. 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
garden11
1000p
1000p
Posty: 1102
Od: 3 gru 2014, o 10:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród teściowej, który wzięłam pod swoje skrzydła cz. 2

Post »

Przyszła zima i człowiek z nudów zagląda co cudzych ogródków w poszukiwaniu inspiracji. Gratuluję morza cebulowych piękności ;:333
Pozdrawiam Ewa

W ogródku u Ewy
Awatar użytkownika
Margita
500p
500p
Posty: 527
Od: 21 kwie 2012, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród teściowej, który wzięłam pod swoje skrzydła cz. 2

Post »

Co było wcześniej: ogrodzenie, czy tulipany? Pasuje idealnie. Piękny masz ogród.
ibizaa
1000p
1000p
Posty: 1778
Od: 9 lut 2011, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Re: Ogród teściowej, który wzięłam pod swoje skrzydła cz. 2

Post »

Witam nowych gości :wit już dawno ja sama do siebie nie zaglądałam, więc miło że przypomnieliście mi że mam w ogóle ten wątek :;230

garden11 dziękuję bardzo :D na wiosnę będzie jeszcze więcej, o ile przeżyją zimę bo mój M ubzdurał sobie pod koniec listopada że zryje całe te dwa takie duże trójkąty wewnętrzne w ogrodzie i posadzi sobie cebulki, więc jeden trójkąt jest cały w krokusach (3000 tysiące) a drugi trójkąt (2000 tysiące tulipanów, 500 hiacyntów i z 1000 krokusów) i teraz co jakiś czas chodzę i odgrzebuję ziemię i sprawdzam czy te cebulki nie zmarzły i czy puszczają korzonki, dziś byłam nawet patrzeć i jakaś nadzieja jest że coś zakwitnie bo maleńkie korzonki zaczęły się pojawiać o ile nie przyjdą większe mrozy i system korzeniowy się zatrzyma, w innym wypadku duuużo pieniążków przez głupotę mężulka przepadnie ;:124

Margita pierwsze było ogrodzenie :D, dziękuję za komplement ;:196 w przyszłym roku planujemy z mężulkiem zryć cały trawnik i obsadzić cały ten ogród w cebulowych a pomiędzy nimi porobić ścieżki z jakiegoś kamienia drobnego, a czy uda nam się to zrealizować to się zobaczy :D
Awatar użytkownika
garden11
1000p
1000p
Posty: 1102
Od: 3 gru 2014, o 10:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród teściowej, który wzięłam pod swoje skrzydła cz. 2

Post »

Mam pytanie jak sadzisz cebulowe? Po ilości mniemam iż w ziemię czy może w koszyczkach? Ilości hurtowe wysadzasz hihi ale efekt - marzenie!
Pozdrawiam Ewa

W ogródku u Ewy
tade k
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6869
Od: 5 lis 2010, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Ogród teściowej, który wzięłam pod swoje skrzydła cz. 2

Post »

Elizko , od wiosny nie było Cię , ale wiem dlaczego ;:333 Ma być przez długi czas ciepło , choć to nierozważne , (delikatnie mówiąc) , to cebulkom nie powinno nic się stać. Ale mogą zakwitnąć mniej obficie i kwiaty też mniejsze. :uszy
ibizaa
1000p
1000p
Posty: 1778
Od: 9 lut 2011, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Re: Ogród teściowej, który wzięłam pod swoje skrzydła cz. 2

Post »

Ewo, w ogrodzie wszystkie cebulowe mam w koszyczkach, te które M sadził z końcem listopada wyłożył pierw siatkę na krety i na to luzem wysypał cebulki, ale jak uda się zrealizować plany o których wcześniej wspomniałam to i te pójdą wszystkie do koszyczków bo to baaaardzo ułatwia wykopywanie jak i wkopywanie.
W polu zaś wszystkie cebule są posadzone normalnie w ziemi bez żadnego zabezpieczenia, ale w tym roku pojawiły się krety a za nimi nornice więc przy wykopywaniu jesienią lilii i mieczyków "wyciągałam" same łodygi a cebulek było brak spałaszowały mi setki cebul, dlatego też min. chce przydomowy ogród zapełnić wszystkimi cebulowymi sadząc w koszyki chcąc je uchronić przed gryzoniami a i też przynajmniej będzie o wiele ładniej w ogrodzie którego widać z drogi a w polu tylko ja mogłam cieszyć nimi oczy :D

Tadku hej ;:196 no to faktycznie długo mnie tu nie było :oops: nawet póżniej nie robiłam aktualnych zdjęć ogrodu, więc i tak nie miałabym co pokazać ;:223 noo ale właśnie... brak czasu, o czym dobrze wiesz :D a będzie go pewnie jeszcze mniej, bo na wiosnę planujemy też drugą dzidzię :lol:
Noo a wracając do cebulowych to mówiłam mu że będzie miał ogromne szczęście jak mu cokolwiek zakwitnie bo jest już za zimno na sadzenie, nooo ale widzisz.... uparciuch zrobił po swojemu ;:124
Awatar użytkownika
alicjad31
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7865
Od: 28 lip 2013, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród teściowej, który wzięłam pod swoje skrzydła cz. 2

Post »

Witaj Elizo :wit
Gratulacje ;:138 druga dzidzia ;:333
Muszę przyznać ,że miałam więcej czasu jak dzieci były małe ,a mam ich czworo .Teraz są dorosłe najmłodszy ma 16 lat ,a ja czasu mam
bardzo mało i nijak nie mogę pojąć dlaczego ;:224
Cebulowe sadziłam dawno temu w styczniu ;lilie i tulipany pięknie zakwitły :D
Pozdrawiam Alicja
ibizaa
1000p
1000p
Posty: 1778
Od: 9 lut 2011, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Re: Ogród teściowej, który wzięłam pod swoje skrzydła cz. 2

Post »

Cześć Alicjo :wit jeszcze nie ma czego gratulować, bo w ciąży jeszcze nie jestem :D musimy poczekać do końca lutego aż mała roczek skończy, bo miałam cesarkę a po cesarce trzeba rok odczekać :)

Czworo dzieci... nie wyobrażam sobie, przy jednym jest ciężko nie mówiąc już mieć więcej... tyle że ja w tygodniu jestem sama jak palec, mężulka mam tylko na weekendy więc jak przyjedzie to nie wiadomo w co ręce włożyć ;:223
Dlatego mu mówię że jak drugie będzie to już koniecznie musi zjechać, bo sobie rady nie dam :|

A co do cebulowych to można jak sama piszesz nawet i w styczniu posadzić, byle było ciepło by mogły się ukorzenić wtedy dadzą rade - zobaczymy czy u mnie dadzą rade, dodatkowo przykryliśmy jeszcze agrowłókniną aby miały cieplej :D
Awatar użytkownika
alicjad31
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7865
Od: 28 lip 2013, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród teściowej, który wzięłam pod swoje skrzydła cz. 2

Post »

Elizo szybko czytałam :D i źle przeczytałam . Powodzenia
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
Gosia123A
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3474
Od: 28 maja 2011, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród teściowej, który wzięłam pod swoje skrzydła cz. 2

Post »

Elizo masz śliczne roślinki ;:138
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7672
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród teściowej, który wzięłam pod swoje skrzydła cz. 2

Post »

Ja tutaj u Ciebie nie byłam więc rozsiadam się wygodnie i strona po stronie czytam i podziwiam ;:108

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Margita
500p
500p
Posty: 527
Od: 21 kwie 2012, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród teściowej, który wzięłam pod swoje skrzydła cz. 2

Post »

I jak przezimowały Twoje cebulowe?
ibizaa
1000p
1000p
Posty: 1778
Od: 9 lut 2011, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Re: Ogród teściowej, który wzięłam pod swoje skrzydła cz. 2

Post »

te które były sadzone z końcem listopada widzę że powoli wychodzą krokusy i tulipany, więc nie będzie źle :D noo a od 2 tygodni już pojedyncze sztuki krokusów kwitnie w innych miejscach :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”