Papryka do gruntu. Część 5

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
legina
1000p
1000p
Posty: 1065
Od: 21 maja 2013, o 11:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Papryka do gruntu. Część 5

Post »

Rzepko ogólnie przyjmuje się,że papryka powinna być pikowana,na tę głębokość jak rosła,bo i tak nie wytwarza korzonków przybyszowych.Ja jednak od ub.roku pikując wsadzam głębiej,choćby dla wyrównania wzrostu.W trakcie sadzenia już rozsady do gruntu,okazało się,że papryka puściła również korzonki do wysokości podłoża w kuflu.Sadząc rozsadę do gruntu ,też te większe sadzę głębiej równając wysokość do pozostałych krzaczków.Ja to robię tylko i wyłącznie u siebie.Czy jest to dobre nie wiem,ale też nie miałem żadnych problemów. ;:215 ;:215
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Papryka do gruntu. Część 5

Post »

Dzięki za info, moje papryczki mają maluteńkie listki właściwe, więc chyba mogę je pikować, z trzydziestu kilku nasion mam osiem sadzonek, chyba trzymanie na ciepłym kaloryferze to nie jest dobry pomysł, ugotowały się czy co ;:oj
Aktualnie posadziłam nową partię na waciki, mam nadzieję, że wykiełkują z lepszym efektem.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
legina
1000p
1000p
Posty: 1065
Od: 21 maja 2013, o 11:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Papryka do gruntu. Część 5

Post »

Dziś część mojej papryki Caryca już przepikowana:
Obrazek
Są to kubki o poj.0,4l.podłoże Hollas z T tak dziś szeroko omawiane.Ziemia wzrokowo jest b.dobra,miękka,delikatna,bez "dodatków."Jutro będę pikował Trapeza. ;:136 ;:136
Awatar użytkownika
minia821
500p
500p
Posty: 660
Od: 20 wrz 2010, o 13:48
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Papryka do gruntu. Część 5

Post »

Legina według mnie za wcześnie i za płytko przepikowałeś te papryki.
Trzeba było sypnąć trochę mniej ziemi, wsadzić roślinki niżej i zaś w trakcie wzrostu dosypywać ziemi.
Pozdrawiam Kaśka
Flora bis
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 20 lut 2015, o 11:15
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Papryka do gruntu. Część 5

Post »

W takie kubki to można było głębiej popikować tą paprykę.A tak to może się gibać na boczki :roll:
Awatar użytkownika
legina
1000p
1000p
Posty: 1065
Od: 21 maja 2013, o 11:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Papryka do gruntu. Część 5

Post »

Minia821 i Flora bis to jest takie trochę złudzenie optyczne.Papryce wystawiają łebki tak ok.1cm nad podłożem.Dzięki za uwagi. ;:333 ;:333
Flora bis
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 20 lut 2015, o 11:15
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Papryka do gruntu. Część 5

Post »

Popikowana pod same liścienie wytworzyłaby korzenie również na tej części podliścieniowej.Wszystko się pikuje pod same liścienie bo to wzmacnia roślinkę.
Awatar użytkownika
legina
1000p
1000p
Posty: 1065
Od: 21 maja 2013, o 11:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Papryka do gruntu. Część 5

Post »

Flora bis dziś będę flancował papryke Trapez,zgodnie z Twoimi zaleceniami. ;:108 ;:63
grazyna255
100p
100p
Posty: 107
Od: 8 lut 2013, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlaskie; Grajewo

Re: Papryka do gruntu. Część 5

Post »

Ja od połowy lutego siałam kilka razy już różne odmiany papryki i najszybciej wzeszła mi ta, którą wysiałam ostatnio - ustawiłam ją na... akwarium, gdzie od żarówki jest ciepło. Od góry założyłam na doniczkę torebkę foliową... właśnie zaraz zacznę pikować...
Flora bis
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 20 lut 2015, o 11:15
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Papryka do gruntu. Część 5

Post »

Ja swoją paprykę popikuję 10 marca,czekam na malutki zaczątek liścia właściwego. ;:65
Awatar użytkownika
krynka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1494
Od: 13 sty 2014, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice stolicy

Re: Papryka do gruntu. Część 5

Post »

Z wysiewem papryki słodkiej do gruntu nie ma co się spieszyć. Sporo mówiło się w tym wątku w ubiegłym roku o starzeniu się korzeni papryki zbyt długo przetrzymywanej w doniczkach.
Pozdrawiam serdecznie- Ela
x-H-3
---
Posty: 79
Od: 17 wrz 2013, o 11:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka do gruntu. Część 5

Post »

Moja Caryca wczoraj poszła na waciki .Do ziemi pójdzie 5 marca ,a na miejsce docelowe około 10 maja .Terminy sprawdzone ,plon obfity co roku .
Lunarii
200p
200p
Posty: 467
Od: 12 mar 2013, o 00:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Papryka do gruntu. Część 5

Post »

W tym roku zamierzam uprawiać paprykę w gruncie. W ubiegłym roku testowo umieściłem jeden krzaczek i zaowocował. Odmiana Elf Zielonki siew 1 kwietnia zbiór 20 września - dopiero wtedy owoce były żółte. Wyciągając wnioski z powyższych danych wydaje mi się, że dobrym terminem siewu papryki gruntowej będzie około połowy marca. Jednak czytam ten temat i widzę, że wielu z Was wysiewa paprykę już w lutym, a nawet wcześniej. Zastanawiam się jaki to ma sens skoro fachowa literatura informuje o wysokich wymaganiach świetlnych rozsady papryki, a przecież we wczesnych miesiącach kąt padania promieni słonecznych oraz długość dnia jest niewystarczająca do zapewnienia odpowiednich warunków do produkcji rozsady. Być może jednak jako praktycy macie jakieś swoje sposoby umożliwiające wyprodukowanie dobrej rozsady tak wcześnie i chciałbym je poznać. Wyciągając wnioski z moich dotychczasowych upraw wynika, że należy jednak przestrzegać zalecanych terminów.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”