Cynia, jakobinka (Zinnia) cz.1

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
baudolino
50p
50p
Posty: 78
Od: 11 mar 2009, o 17:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podlaskie

Re: Cynie

Post »

Kiedyś moja znajoma dostała dużo nasion kwiatów w prezencie, były tam i cynie , z braku sił posiała je wprost do gruntu, jak leciało, bez wysiłku i troski. W lipcu widok był niesamowity, las kwiatów cyni, nagietka, kosmosu , astrów i sama nie wiem czego jeszcze. Więc w tym roku część kwiatów tak samo posieję. Niestety parapety u mnie w domu nie chcą się rozciągnąć.
Katarzyna
Awatar użytkownika
Rozana
1000p
1000p
Posty: 2477
Od: 20 wrz 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Cynie

Post »

No włąśnie , najprościej byłoby wysiać wprost do gruntu.
Awatar użytkownika
wisia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1725
Od: 8 lut 2012, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jędrzejów

Re: Cynie

Post »

Ja co rok sieję cynie wprost do gruntu ( nienawidzę potem pikować i przesadzać), bardzo ładnie wschodzą ,rosną i szybko kwitną bo nie odchorują przesadzania. Jak powschodzą za gęsto ,to przerywam , a sadzonki daję sąsiadom.
Wiesława.
Tu jestem szczęśliwa Część II- aktualna
Ogród z zapachem róż, część I.
Awatar użytkownika
baudolino
50p
50p
Posty: 78
Od: 11 mar 2009, o 17:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podlaskie

Re: Cynie

Post »

Dziewczyny macie rację, ale ja w tym roku zakładam ogródek kwiatowy w miejscu, gdzie nic nigdy nie rosło oprócz trawy. To będzie totalna metamorfoza kawałka ziemi za budynkiem gospodarczym.Plany mam ambitne więc część kwiatów muszę wysiać wprost do gruntu i będą tam siane pierwszy raz.
Katarzyna
Awatar użytkownika
Anija1982
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 11 cze 2013, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Cynie

Post »

Ja tez używałam tych granulek ( niebieskich) i fakt ślimole padały, ale tam gdzie były granulki wysypane rosło cos w rodzaju pleśni, grzybów , taka "wata". I przestałam tego używć. Czy ktoś miał coś podobnego ? Ja już trochę cyni wysiałam, porobie rozsady. Moja ulubioną daliową oraz pierwszy raz kaktusową.
aloz
200p
200p
Posty: 294
Od: 25 kwie 2014, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Siemianowice

Re: Cynie

Post »

Nic mi się nie działo z niebieskimi granulkami. Już można siać cynie? Nie za wcześnie? Ja planowałam posiać pod koniec marca :?:
Pozdrawiam Ola :) Spadł bąk na strąk, a strąk na pąk. Pękł pąk, pękł strąk, a bąk się zląkł.
Awatar użytkownika
Anija1982
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 11 cze 2013, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Cynie

Post »

Wysialam troszkę, co bedzie to bedzie, na razie są ładne. Stoją na biurku w jasnym pokoju, dodatkowo lampka wszystkie siewki oświetla ok 13-14 godz.
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Cynie

Post »

Cynie spokojnie można siać do gruntu kiedyś sama tak siałam jak jeszcze nie było tej plagi ślimaków na naszym terenie :D
marzusia
100p
100p
Posty: 134
Od: 5 mar 2015, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Cynie

Post »

Dla starych wyjadaczy pewnie głupie pytanie, ale ja dopiero zaczynam swoją przygodę z ogródkiem - czy nasiona po wysianiu przykrywamy ziemią , czy tylko dociskamy do niej? Kupiłam nasiona różnych kwiatów jednorocznych, w tym cynii karłowatej i mam wątpliwości. Jak dla mnie, to myślę, że przysypię tak z 1 cm ziemi, ale gdzieś czytałam, że nasiona tylko dociskamy?
Pozdrawiam :) Marzena

"Cieszmy się z małych rzeczy, bo wzór na szczęście w nich zapisany jest...."
Awatar użytkownika
wisia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1725
Od: 8 lut 2012, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jędrzejów

Re: Cynie

Post »

Marzusia, Dociskamy jeśli nasiona są malutkie , cynia ma duże nasiona , więc je przykrywamy.
Wiesława.
Tu jestem szczęśliwa Część II- aktualna
Ogród z zapachem róż, część I.
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4856
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Re: Cynie

Post »

fabrykaroslin pisze: Najbardziej fascynujące dla mnie jest zbieranie nasion i czekanie co wyrośnie w następnym roku. A potrafią być całkiem ciekawe efekty.
Ja zbieram nasiona już kilka lat
i ciągle powtarzają kolor. :D
aloz
200p
200p
Posty: 294
Od: 25 kwie 2014, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Siemianowice

Re: Cynie

Post »

W zeszłym sezonie pozbierałam troszkę nasion i kupiłam 2 paczuszki cynii do wysiania. Jak myślicie - siać już? A może zaczekać do końca marca i wysiać w domku foliowym? Chyba druga opcja będzie bardziej sensowna? Łapki mnie swędzą, żeby posiać !!! Wspomóżcie moją silną wolę i powiedzcie "jeszcze nie" :heja
Pozdrawiam Ola :) Spadł bąk na strąk, a strąk na pąk. Pękł pąk, pękł strąk, a bąk się zląkł.
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6908
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Cynie

Post »

O.K. Olu! Bardzo Cię proszę nie siej jeszcze cynii! Jeszcze nie! Produkcja rozsady trwa ok. 7 tygodni. Najlepiej wysiej nasionka pod koniec marca lub na początku kwietnia. W temperaturze 22*C nasionka kiełkują po 5-15 dniach a jak będą już miały dobrze wykształcone liścienie i jeden liść to je sobie popikujesz i do foliaka. :D
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”