Aksamitka - królowa jednorocznych cz.2

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
kubikpati
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 26 lut 2015, o 05:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Aksamitka - królowa jednorocznych cz.2

Post »

Dzięki Waszym radom doszłam do wniosku, że chyba rzeczywiście ziemia "za bogata"- wszystko wykiełkowało oprócz aksamitek. Dokupię zwykłą ziemię do kwiatów i wysieję. Nie zamierzam się poddawać.
Awatar użytkownika
Pawrzes
200p
200p
Posty: 232
Od: 21 kwie 2013, o 00:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aksamitka - królowa jednorocznych cz.2

Post »

Lepiej najpierw zrobić próbę kiełkowania nasion na np. mokrym waciku pod folią, niektóre firmy sprzedają bardzo kiepskiej jakości nasiona a sam trafiłem dwa razy na "świeże" z 3-letnią ważnością a wszystkie nasionka były martwe...
Pozdrawiam
Paweł
jagusia111

Re: Aksamitka - królowa jednorocznych cz.2

Post »

Kubikpati jeśli inne rośliny wykiełkowały i nic złego się z nimi nie dzieje to nie jest to problem ziemi, ale nasion. Gdyby ziemia była zbyt "bogata" siewki innych roślin nawet jeśli by skiełkowały to najprawdopodobniej padałyby po kilku dniach. A aksamitka do najwrażliwszych nie należy. Być może nasiona zostały zebrane zbyt wcześnie i nie zdążyły dojrzeć. Wtedy nie wykiełkują. Mogły być przechowywane w złych warunkach w sklepie itp.
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4856
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Re: Aksamitka - królowa jednorocznych cz.2

Post »

Wczoraj wysiałam białą aksamitkę.
kubikpati
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 26 lut 2015, o 05:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Aksamitka - królowa jednorocznych cz.2

Post »

Moje aksamitki w dalszym ciągu nie chcą rosnąć - kupiłam następne nasiona, wysiałam kilka dni temu - i nic. Na razie czekam, może coś się wreszcie pojawi. A jak nie to spróbuję od razu do gruntu. I tak będę musiała dokupić sadzonek, potrzebuję w tym roku bardzo dużo aksamitki.
Awatar użytkownika
patasko
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2344
Od: 26 maja 2011, o 23:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bytków k. Katowic

Re: Aksamitka - królowa jednorocznych cz.2

Post »

kubikpati, jeżeli kupiłaś w tym samym sklepie te same nasiona to pewnie partia wadliwa.
welkam
1000p
1000p
Posty: 1491
Od: 24 maja 2009, o 22:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Aksamitka - królowa jednorocznych cz.2

Post »

Jestem ogrodnikiem balkonowym. Rok temu sama sobie wyhodowałam aksamitki. Nasiona wysiałam na początku marca, żeby mieć szybciej rośliny kwitnące. Nasiona kiełkowały słabo. Więc później w kwietniu wysiałam jeszcze nasiona do doniczki na balkonie. Te marcowe sadzonki faktycznie zaczęły kwitnąć wcześniej, ale w sierpniu już było po nich. Po prostu zakończyły żywot. Podczas gdy te kwietniowe kwitły nadal. W tym roku wysiewam aksamitki dopiero w kwietniu. Czy macie podobne obserwacje?
Pozdrawiam i zapraszam
Historia pewnej donicy
Moje storczyki
jagusia111

Re: Aksamitka - królowa jednorocznych cz.2

Post »

Welkam ja takich obserwacji nie mam. Wysiewałam zawsze w połowie marca, koło 15 maja wysadzałam do ogródka już z pierwszymi kwiatami i kwitną zawsze do przymrozków. Różnica jest taka, że wysiewam w domu na parapecie, a po rozpikowaniu przenoszę do nieogrzewanego tunelu foliowego i okrywam na noc wółkniną. Jak wypada bardzo zimna noc to zabieram sadzonki do kotłowni (a jest tego noszenia troszkę jest :) ). W tym roku będę wysiewać aksamitki dopiero pod koniec marca bo stwierdziłam, że spokojnie zdążą wyrosnąć, a mniej będzie mam nadzieję tego przenoszenia. Poza tym sadzę aksamitki na miejscu bratków więc mogą być nieco późniejsze.
kina300678
50p
50p
Posty: 75
Od: 3 sie 2009, o 19:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Aksamitka - królowa jednorocznych cz.2

Post »

Ja wczoraj wysiałam aksamitki, zobaczymy jak powschodzą.
klon
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 567
Od: 8 sty 2014, o 12:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: województwo śląskie

Re: Aksamitka - królowa jednorocznych cz.2

Post »

Nie wiedziałem,że już można wysiewać aksamitki.
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4856
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Re: Aksamitka - królowa jednorocznych cz.2

Post »

Siałam 4 marca białą aksamitkę
i już jest na wierzchu. ;:138
joanna1984k
100p
100p
Posty: 177
Od: 21 mar 2014, o 12:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zielin Woj. zach- pomor.

Re: Aksamitka - królowa jednorocznych cz.2

Post »

Ja dzisiaj wysiałam aksamitki wysokie żółte i te zwykłe niskie. Doniczki od razu wyniosłam do szklarni i tam sobie po mału urosną :) :)


Część trzecia jest tutaj.
Zielony zakątek Asi http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=77283" onclick="window.open(this.href);return false;
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”