Dlaczego często ludzie oceniają człowieka po wyglądzie ?

Humor, psychologia, podróże, pokrewne.
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2073
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Post »

Nalewka pisze:Wszyscy macie rację. To tkwi w nas, ludziach, głębiej, niż byśmy chcieli się do tego przyznać. Ale można się też wyuczyć innej, odruchowej reakcji.
Nie wiemy,co ten sprzedawca odruchowo chciał zrobić :) Wiemy jedynie,że zachował się tak,jak się zachował.I na podstawie tego przykładu wiemy równiez,że niestety większość sprzedawców zachowała się tak,jak nakazywał instynkt,a może bagaż doświadczeń zebranych w ciagu życia.Myślę,że można ten przykład przenieść na zachowanie nas wszystkich.Zawsze będziemy oceniali na podstawie pierwszego wrażenia,a dopiero później będziemy weryfikować w oparciu o bliższy kontakt.
A poza tym przypomnę,że tematem przewodnim było pytanie:"dlaczego ludzie oceniają po wygladzie" a nie "czy to dobrze,czy żle,że tak oceniają"
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Dlaczego często ludzie oceniają człowieka po wyglądzie ?

Post »

JarekX pisze:Dlaczego często ludzie oceniają drugiego człowieka po wyglądzie ?

Taki temat mi wpadł do głowy - może zapączkuje.. :D
Dlaczego?

Bo każdy z nas jest po trochu prokuratorem sędzią i katem

z przewagą prokuratora
Jakub . . . . .
Basia
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 654
Od: 28 maja 2006, o 15:43
Lokalizacja: Kędzierzyn (opolskie)

Post »

Umysł to skarbnica wykorzystywana szczątkowo. Nie ważne kim jesteśmy, ważne byśmy wiedzieli dokąd chcemy iść. A ekstra premia dla tych, który mają siłę i odwagę podążać tą drogą. Reszta niech zwala na instynkty, ewolucję i nie wiadomo na co jeszcze i dalej nic nie robi.
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2073
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Post »

Basia pisze:Umysł to skarbnica wykorzystywana szczątkowo. Nie ważne kim jesteśmy, ważne byśmy wiedzieli dokąd chcemy iść. A ekstra premia dla tych, który mają siłę i odwagę podążać tą drogą. Reszta niech zwala na instynkty, ewolucję i nie wiadomo na co jeszcze i dalej nic nie robi.
Basiu,powtórzę jeszcze raz-tematem było-"dlaczego ludzie oceniaja na podstawie wyglądu" i do tego pytania starałem sie odnieść,ok? :)
Jeśli założysz temat -"Czy ci,którzy podejrzewają,że ocena na podstawie wyglądu wynika z pierwotnych instynktów,bądż własnych doświadczeń - zwalają na to swoje własne zachowanie,to chętnie sie do tego ustosunkuję :D
Awatar użytkownika
tetawu
100p
100p
Posty: 182
Od: 27 mar 2007, o 10:24
Lokalizacja: Mazury

Re: Dlaczego często ludzie oceniają człowieka po wyglądzie ?

Post »

JarekX pisze:Dlaczego często ludzie oceniają drugiego człowieka po wyglądzie ?
nemo napisał/a
Bo każdy z nas jest po trochu sędzią , prokuratorem i katem.

Z naciskiem na sędzią i prokuratorem, albowiem często oskarżamy i ferujemy wyroki, właśnie na podstawie wyglądu.Nie znamy tej drugiej osoby, nie zamieniamy z nią ani jednego słowa, ale wydaje się nam ,że znamy dokładnie cały jej życiorys ( niejednokrotnie go rozpowszechniamy ). Jakże często się jednak mylimy. Ja nigdy nie oceniam ludzi w ten sposób - bo taka ocena może być dla kogoś bardzo krzywdząca.Wszak nie szata zdobi człowieka ...... pozory często mylą..... itd. itp.
;:162
Być kobietą, być kobietą....
Labor
100p
100p
Posty: 122
Od: 12 lut 2007, o 08:58
Lokalizacja: Warmińsko - Mazurskie

Re: Dlaczego często ludzie oceniają człowieka po wyglądzie ?

Post »

tetawu pisze:...... pozory często mylą.....
To samo powiedział jeż, gdy schodził ze szczotki ryżowej... :D
Awatar użytkownika
tetawu
100p
100p
Posty: 182
Od: 27 mar 2007, o 10:24
Lokalizacja: Mazury

Re: Dlaczego często ludzie oceniają człowieka po wyglądzie ?

Post »

Labor pisze: To samo powiedział jeż, gdy schodził ze szczotki ryżowej... :D
Labor jesteś bardzo złośliwy... ;:188 ;:222
Być kobietą, być kobietą....
Awatar użytkownika
hana
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 9 kwie 2007, o 13:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Dlaczego ludzie często oceniają człowieka po wyglądzie

Post »

Witam Cię Jarku !
Ja uważam że wygląd jest bardzo ważny, a jeżeli człowiek wygląda schludnie to sam czuje sie lepiej. Ważne jest jednak aby nie przesadzić w upiększaniu się, we wszystkim musi być umiar. Myślę że inni oceniają nas po wygladzie według starej zasady: jak cie widzą tak cię pisza. Często jednak jest to bardzo mylące, ponieważ nie powinien liczyć się tylko wygląd zewnętrzny ale przede wszystkim ważne jest nasze wnętrze. Z własnego doświadczenia wiem jakie to jest istotne. W dzisiejszych czasach mało jest kobiet, które nie dbałyby o siebie, no chyba ze mają problemy finansowe lub brak pracy lub też inne, jeśli chodzi zaś o mężczyzn, to owszem powinni dbać o siebie w sensie czystości i ogólnego ładu, przepraszam jeśli uraziłam jakiegokolwiek mężczyznę,oczywiście mężczyzna tez nierzadko ma problemy natury finansowej lub innej ale bywa również tak że czasem po prostu im się nie chce dbać o siebie zwłaszcza w sytuacjach, gdy na przykład są w związku małżeńskim już wiele lat . Uważają wtedy że już raz zdobyli ukochaną to nie muszą się starać. Za to w sytuacji, kiedy poznaja nowa osobę i sa nią zauroczeni, zaczynaja dbac o siebie aż do przesady a żony bardzo szybko to dostrzegaja. Podobnie może być oczywiście w sytuacji odwrotnej, a więc trzeba uważać aby się nie ranić nawzajem, a świetną receptą na dobre samopoczucie jest to, aby kazdego dnia uczynić lub powiedzieć coś miłego do drugiej osoby, lub chociaż podarować ciepły uśmiech, a wtedy inni będa nas oceniac lepiej, pozytywniej czego sobie i Tobie i wszystkim forumowiczom życzę!

pozdrawiam serdecznie-))


Hania :D
Awatar użytkownika
hana
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 9 kwie 2007, o 13:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

DLACZEGO LUDZIE CZĘSTO OCENIAJĄ LUDZI PO WYGLĄDZIE

Post »

Witaj Jurku!

Zgadzam sięz Twoją opinią, myślę że jest w nas za mało tolerancji,trudno też pozbyć się stereotypów które kieruja nami od wielu pokoleń, dlatego tak trudno nieraz się porozumiec. Myślę, że jeżeli będziemy się do siebie odnosić z szacunkiem i sympatią na co dzien do innych, to jest duża szansa że staniemy sie lepsi, bardziej radośni,jeśli my będziemy postzegać innych pozytywnie, to sami też będziemy tak postrzegani. A nasz wygląd również stanie się znośniejszy bez względu na wiek, według powiedzenia: złość urodzie szkodzi .

Pozdrawiam serdecznie

Hania :P :lol:
Awatar użytkownika
Priam
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5220
Od: 18 kwie 2007, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Post »

Ponieważ na pierwszy rzut oka ludzie stwierdzają czy z daną osoba można się pokazać w towarzystwie. Nie powinno tak być ale cóż takiego zachowania nie zmienimy. Zawsze miło jest popatrzeć na ładną osobę, estetycznie ubraną i mającą nienaganne zachowanie. Czyż nie??
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Jak Cię widzą, tak Cię piszą. Ot, co...
Jakub . . . . .
Awatar użytkownika
Priam
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5220
Od: 18 kwie 2007, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Post »

Szkoda że tak jest ale aby zmienić nastawienie innych musimy zacząć od zmiany swoich
ODPOWIEDZ

Wróć do „Strefa kreatywnego RELAKSU - Zagadki, humor, podróże, psychologia”