Ogród warzywny na balkonie,wątek emilijaie

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
emilijaie
200p
200p
Posty: 241
Od: 18 lut 2014, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogród warzywny na balkonie

Post »

Niewiele jeszcze bo sama niewiele mam :D , ale pokażę te najdorodniejsze

Szałwia
Obrazek

Melisa
Obrazek

Budząca się mięta
Obrazek

Liść laurowy, który wkońcu zaczyna puszczać nowe listki
Obrazek

Jakość jest jak jest inna nie będzie no chyba że telefon zacznie robić zdjęcia lepsze :;230

edit
powiem tak czym więcej czytam tym więcej mam pomysłów, albo muszę przestać czytać, albo nie wiem poszerzyć balkon :;230
Pozdrawiam
Emilia

Ogród warzywny na balkonie
Awatar użytkownika
Zembolina
100p
100p
Posty: 139
Od: 25 kwie 2014, o 23:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: północna Warszawa / okolice Nadarzyna

Re: Ogród warzywny na balkonie

Post »

emilijaie chyba im więcej sadzisz tym więcej Ci się mieści na balkonie :)
A ta melisa i szałwia to kupione? Bo kiedy by to zdążyło urosnąć?
Hmm uwielbiam cukinię, ile cukinii wychodzi z takiego jednego krzaka?

Ja posiałam kilka pomidorków karłowych, rukolę, kiełkują słoneczniki ozdobne i aksamitki. Ziemię już mam bo się okazało że mama ma zachomikowane jeszcze 4 worki 50l ;:215 Ehh tylko słońca brak, ma padać tydzień...
Awatar użytkownika
kffiatek
100p
100p
Posty: 159
Od: 1 maja 2009, o 18:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogród warzywny na balkonie

Post »

Fajny pomysł masz na balkon, zazdroszczę słońca :) U mnie tylko tykwa raz się udała, poza tym miewam pomidorki koktajlowe ale na tym niestety koniec. Groszek sześciotygodniowy mi nie wyszedł, za małe były donice i za mało słońca.

Groszek będziesz mogła już wysiewać, wiesz o tym? Tylko do większej donicy, żeby nie przemarzł jakby co. I wydaje mi się że cukinie to jednak lepiej będzie posadzić osobno bo wszystkie te dyniowe warzywa są bardzo żarłoczne i potrzebują dużych donic i dużo nawozu. Bardzo ci kibicuję i będę tu zaglądać :)

Aha, a będziesz siać bazylię? Szybko i ładnie wschodzi, pięknie pachnie, będzie się dobrze komponować z pomidorkami :)
emilijaie
200p
200p
Posty: 241
Od: 18 lut 2014, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogród warzywny na balkonie

Post »

Zembolina melisa i szałwia kupione w lidlu i przesadzone, mam jeszcze tymianek w ten sposób :D
Potwierdza się tu przysłowie "w miarę jedzenia apetyt rośnie" ;:306 . Obawiam się mojego tygodniowego urlopu, co nowego wymyślę. Już by mogło być ciepło bo jakby te moje donice poszły na dwór i okazałoby się że już miejsca brak to może i pomysły by się skończyły. Jakoś to się ogarnie ;:215
Czytałam w dziale o cukinii, że jedna może dawać do kilkunastu owoców ;:138

Kffiatek na wstępie witam Cię serdecznie :wit
U mnie balkon jest od strony zachodniej i słońce mam tu tak od 13. Na pierwszej stronie jest zdjęcie skrzyni, jest ona dość spora i tam pójdą 2 cukinie. Tam też zamierzałam na ścianie posadzić ten groch. Mówisz że nie dadzą rady razem, kurcze a zamierzałam już w poniedziałek groch tam posadzić. To teraz nie wiem co zrobić, posadzić je w donicach 10l?
Bazylii mam posiane trzy odmiany, a widzę, że w wysianej mieszance ziół rośnie czerwona bazylia. Ziół i sałat mam sporo w tym roku, a jeszcze będę wysiewać. Staram się tylko mniej więcej trzymać terminów podanych wysiewów.
Zamierzałam do jednej takiej donicy 10l poprowadzić ogórka na pionowo. Ale ogórka to jeszcze głęboko przemyślę bo z jednej strony by były pomidory a z drugiej cukinie. Jak bym te ogóry postawiła po środku to do każdego by miały ok 1,5m nie wiem czy to nie za blisko. Ale jeśli nie to bardzo chętnie te ogórki bym miała ;:124

Zdjęcie nie na temat usunięte- mod.jokaer
Pozdrawiam
Emilia

Ogród warzywny na balkonie
Awatar użytkownika
Gekoon
500p
500p
Posty: 556
Od: 24 gru 2014, o 23:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Ogród warzywny na balkonie

Post »

Hej co planujesz na balkonie w tym roku?Podaj listę. :uszy
emilijaie
200p
200p
Posty: 241
Od: 18 lut 2014, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogród warzywny na balkonie

Post »

Hej Gekoon :wit :wit
Co ja planuje hmm miało być mało i na tym "miało być' się skończyło :;230
Będzie kilka odmian pomidorów po 1-2 krzaczki, będą to:
-yellow pearshaped (gruszka)
-bajaja
-vilma
-maskotka
-black cherry
-sungella
-indigo rose
- czekam jeszcze na białe :D
Będą różne sałaty liściaste, kruche, burak liściasty, pak choi, mizuna, rukola, roszponka, truskawki, melisa, lawenda, bazylia, tymianek, szałwia, 2 krzaki cukinii, nasturcja, aksamitki, maciejka, kilka papryk ostrych NN, kilka słodkich o długich owocach chyba włoska, rzodkiewki, groch sześciotygodniowy, zastanawiam się nad poprowadzeniem ogórka na pionowo i nad dynią krzaczastą ale to zależy od miejsca, trawa cytrynowa, szczypiorek, endywia, kolędra, kalarepa, mam małe drzewko laurowe, budzącą się mięte ale tej jeszcze dokupię.

Bosze jak to spisałam to jakoś tego strasznie dużo jest :D Ale myślę, że dam radę mam dużo donic :D Oby tylko się wszystko udało a z tym może być różnie, już mi czerwona bazylia padła nie wiem czemu zganiam na brak słońca, ale czerwona jak pamiętam zawsze mi padała niestety.
To niby wszystko ale znając siebie jak się sezon zacznie i sadzonki będą na rynku to pewnie się jeszcze skuszę na coś ;:124
Pozdrawiam
Emilia

Ogród warzywny na balkonie
Awatar użytkownika
Gekoon
500p
500p
Posty: 556
Od: 24 gru 2014, o 23:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Ogród warzywny na balkonie

Post »

Ja mam trochęmniejszy balkon od twojego pisałas że 3,5 m długosci nie? no to mój mniejszy i planuję o wiele więcej roslin upchnąć ;:oj a bazylię czerwoną też wysiałem jak mi nie padnie do ci mogę podesłać sadzonkę :wit
Awatar użytkownika
Zembolina
100p
100p
Posty: 139
Od: 25 kwie 2014, o 23:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: północna Warszawa / okolice Nadarzyna

Re: Ogród warzywny na balkonie

Post »

Hihihi :D żeby wam się balkony nie urwały, rety w porównaniu z waszymi to u mnie na balkonie wieje pustką :shock:
Miałam kiedyś endywię (3 krzaki) nawet urosły, ale były papierowe w smaku i jakieś mało soczyste. Poza tym przyciągały mączlika który wypijał soki, może dlatego takie w smaku były... więc dałam królikowi :) nie pogardził.
emilijaie
200p
200p
Posty: 241
Od: 18 lut 2014, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogród warzywny na balkonie

Post »

Zamówiłam właśnie 100l ziemi a co ja będę sama nosić, niech mi wniosą :;230 Zamówiłam też bio obornik kurzy, myślę dać go do pomidorów, tylko jak żeby było właściwie???? Do czego jeszcze mogę go dać z tego co mam.

Zembolina nigdy nie jadłam endywi, ale wizualnie tak mi się podoba, już widzę ją w sałatkach, dlatego chciałabym ją mieć.

Gekoon ja mam czerwoną bazylię w takiej gotowej mieszance do wysiania, może przelałam? Nie wiem, dosieje jeszcze raz może akurat będą jej tam nasionka. Ale pamiętam, że któregoś roku kupiłam na rynku gotowe sadzonki i też się długo nimi nie pocieszyłam. Jak Tobie nie padnie to musisz mi opowiedzieć jak dbasz o nią, może coś źle robię.
Mówisz, że masz mniejszy balkon ode mnie, to nie mogę się doczekać zdjęć jak już wszystkie rośliny to krzaczory będą, będziemy porównywać :;230
Ja zamierzam część pomidorów wstawić do tej mojej szklarni i zostawić tam otwarte drzwi, część będzie normalnie na balkonie, zobaczymy czy będzie różnica w plonach.
Pozdrawiam
Emilia

Ogród warzywny na balkonie
Awatar użytkownika
Gekoon
500p
500p
Posty: 556
Od: 24 gru 2014, o 23:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Ogród warzywny na balkonie

Post »

Co do bazylii do pierwszy raz będę ją mieć ale ja zioła traktuję bardziej jak chwasty :oops: jakos nie skacze koło nich.Oj na balkonie u nie raczej tłoczno będzie ale co jak co odgrodzę się od sąsiadów z jednej strony pnączai i z drugiej pomidorkami (byle by sąsiad nie podkradał bo okno ma tak blisko mojego balkonu że mógłby wejsć do mnie do mieszkanka przez balkon :? )
emilijaie
200p
200p
Posty: 241
Od: 18 lut 2014, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogród warzywny na balkonie

Post »

URLOP :tan :heja ;:138
I słońce świeci ;:3 Będzie grzebanko dziś w ziemi :D

Zembolina przedobrzyłaś z tym podlewaniem chyba jak ja z tą czerwoną bazylią niestety. Sprzątam dziś wszystkie karmniki i koniec z karmieniem na ten rok. Niestety ja mam sztuczną trawę na balkonie więc tylko odkurzę. Nie mam pomysłu jak tą trawę inaczej wyszorować czy wyprać. Cyba jakąś szczotę ryżową muszę kupić i tą szczotą zadziałać.

Dalej nie rozkminiłam czy sadzić groch z cukinią czy w osobnych donicach. Może ktoś zdąży się jeszcze wypowiedzieć bo dziś chciałam z grochem zadziałać.
Pozdrawiam
Emilia

Ogród warzywny na balkonie
emilijaie
200p
200p
Posty: 241
Od: 18 lut 2014, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogród warzywny na balkonie

Post »

Poradźcie mi czy to chwast czy może jednak nie, w zeszłym roku rosła w tej skrzynce roszponka i teraz nie wiem czy to coś do jedzenia czy może ptaszki nawrzucały ziarenek i coś tam wyrosło. Zdjęcia nie udało mi się zrobić wyraźnego, ale może uda się komuś zidentyfikować. Zależy mi na szybkiej odp bo chcę tą skrzynkę zagospodarować i muszę wiedzieć czy te rośliny (bo jest ich kilka) wyrzucać czy zostawiać.
Obrazek Obrazek
Pozdrawiam
Emilia

Ogród warzywny na balkonie
Awatar użytkownika
Zembolina
100p
100p
Posty: 139
Od: 25 kwie 2014, o 23:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: północna Warszawa / okolice Nadarzyna

Re: Ogród warzywny na balkonie

Post »

emilijaie trochę Ci zarosło mchem ;P jak dla mnie to coś wygląda jak chwast

Treść nie na temat usunięta- mod.jokaer.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”