MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.4

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Zablokowany
Awatar użytkownika
kidaa21
200p
200p
Posty: 247
Od: 6 kwie 2012, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bełchatów

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.4

Post »

Nie ma co się wykłócać z alfamixi :P przecież jak zauważyłam wszystko wie lepiej....
Murarka łapie tylko żuwaczkami i tego nawet nie czuć...
Kolego osoby uczulone doznają reakcji alergicznych Ja np. po użądleniu musiałam otrzymać zastrzyki antyhistaminowe, 3 krotnie w swoim życiu <przez osy, pszczoły nie są tak agresywne> i wież mi gdyby nie to było by bardzo źle ze mną ,osoba jak Ja musi otrzymać dawkę w ciągu ok 15min ,a że spuchłeś <troszeczkę i to w miejscu użądlenia> to normalne.
Ciesz się że nie jesteś uczulony bo takich głupot byś nie pisał i poczytaj na google info i zobacz fotki jak wyglądają osoby uczulone po użądleniach...

iser Daszek będzie z opakowań po sokach, aluminiową warstwą do góry. ciekawy pomysł tyle że w krótkim czasie papier wchłonie wilgoć i daszek będzie się zawijał

phrix kolego gdzie dorwałeś taką dużą trzcinę ?? masz może troszkę do upchnięcia??

dla ciekawych http://alergie.mp.pl/chorobyalergiczne/ ... jad-owadow Ja miałam III stopien <na szczęscie >
:)
Awatar użytkownika
sparks25
500p
500p
Posty: 696
Od: 14 lut 2010, o 22:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie chełmno

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.4

Post »

Moja żona jest uczulona na jad os ale jako sie murarek nie boi. A co do zagrozenia ze strony murarki to jest praktycznie zerowe .
Murarka przyciśnieta palcami nie użądli was tylko ugryzie żuwaczkami. Kilka razy tego doświadczyłem.
Awatar użytkownika
pliszek
100p
100p
Posty: 141
Od: 28 maja 2012, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.4

Post »

Godzine tem,u dojechały moje murarki na szczęście zadna sie jeszcze nie wygryzła przywiozła ja firma zmod, pomid. martwi mnie to ze były opakowane w az 3 foliach bez zadnej dziurki.
Awatar użytkownika
Joze1802
500p
500p
Posty: 656
Od: 7 lip 2012, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Prudnik

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.4

Post »

Ja swoje również dostałem podobnie opatulone folią i dodatkowo szczelnie oklejone taśmą przylepną.Paczka szła do mnie cały tydzień (weekend+święta) i nie było jakichś anomalii, wszystkie owady przeżyły w dobrej kondycji. :)
Pozdrawiam Józef
Awatar użytkownika
kidaa21
200p
200p
Posty: 247
Od: 6 kwie 2012, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bełchatów

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.4

Post »

Mam nadzieje ze przejrzejecie dokładnie swoje pszczółki bo te co mi przysłali miały roztocza !!! zobaczyłam tylko na 2 z 40 kokonów <reszty juz nawet nie przeglądałam bo wiadome ze przeszły i na nie> I niestety natychmiast je spaliłam.
Wasze jak i moje są z jednej hodowli wiec niestety i u was mogą być roztocza
:)
Awatar użytkownika
pliszek
100p
100p
Posty: 141
Od: 28 maja 2012, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.4

Post »

dokładnie kidia u mne tez to normalnie plaga ja ich nie spaliłem tylko gdzie indzie dałem a chciałem je zmieszac z moimi ale przez głupote sobie policzyłem gdy uwidziałem miliardy małych kremowo rózowych pasozytów od razu pomysł by je dac do moich wybiłem z głowy a jak juz sa te roztocza to te pszczoły juz sie nie nadaja do uzytku?
Awatar użytkownika
iser
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 17 lut 2015, o 21:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź-Widzew

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.4

Post »

:?: I co teraz.
:( Też, je otrzymałem z pasożytami, szkoda mi je spalić.
Co radzicie?
W domku większość rurek trzcinowych bez kolanka w środku, czy tak jest dobrze?
;:120
Pozdrawiam Krzysztof
"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego, że są nieme dla jego tępej percepcji" - Mark Twain.
lukasz0
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 4 mar 2015, o 12:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.4

Post »

do mnie taż dotarły mam 41sztuk i rurki trzcinowe też nie są zaślepione
Awatar użytkownika
seedkris
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3807
Od: 1 lut 2009, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie 5 min > Białystok

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.4

Post »

Przy wyłuskiwaniu kokonów zauważyłem kilka porażonych roztoczem. Te kokony i rurki oddzieliłem od reszty. Czy jest jakiś sposób by się ustrzec w tym roku pasożytów? Kokony trzymam w pudle kartonowym w garażu. W miarę dobrze je odsiałem na sicie od drobnych zanieczyszczeń. Co robić z pieńkami zasiedlonymi murarką? Czy je jakoś odizolować, wynieść z ogrodu tak dla bezpieczeństwa? Może jest jakiś sposób na wyjęcie kokonów z pieńków?
Pozdrawiam z Podlasia seedkris
Awatar użytkownika
kidaa21
200p
200p
Posty: 247
Od: 6 kwie 2012, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bełchatów

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.4

Post »

Niestety roztocza sami widzicie jak się rozmnażają...."odwiedzają "na pszczołach kwiaty, gdzie zawsze kilka schodzi z owadów i czekają na następne pszczoły które znoszą je do gniazd, rozmnażają się i wysysają krew naszych pszczół....macie wybór albo w krótkim czasie roztocza albo pszczoły.
Co do trzcin jakie dostałam także połowa nie ma kolanka, ehh zaje.....firma szkoda gadać....nie wyrzucajcie tych niezaślepionych.
Wystarczy z jednej strony zasklepić gliną.
A co do początkujących czytających niestety spalcie je , jeśli nie macie kokonów to i tak bądźcie pewni że zawsze pojawią się pszczółki bo są w każdym ogrodzie, może na początek to będzie kilka sztuk ale każdy z nas tak zaczynał

http://www.murarkaogrodowa.com/Wrogowie ... 5%84cy.php
http://pszczeliraj2.blogspot.com/2013/0 ... -none.html co prawda na temat miodnych ale też dotyczą murarki
https://www.google.pl/search?q=roztocza ... Q#imgdii=_ foto kilka u góry
:)
lukasz0
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 4 mar 2015, o 12:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.4

Post »

Może ktoś dać foto kokonów z roztoczami?
Awatar użytkownika
kidaa21
200p
200p
Posty: 247
Od: 6 kwie 2012, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bełchatów

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.4

Post »

Na stronie 3 -masz fotki z roztoczami niestety całe rurki zasiedlone przez te paskudztwa, a tak to musisz się dokładnie przyjrzeć swoim kokonom, bo roztocza są baaardzo małe.
:)
lukasz0
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 4 mar 2015, o 12:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.4

Post »

Dzięki, jutro muszę sprawdzić swoje pszczoły czy nie mają tego świństwa.
Zablokowany

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”