Róże z kartoników z marketów Auchan,Biedronki,Castoramy itp. Cz.1

Zablokowany
Marginetka
500p
500p
Posty: 929
Od: 28 sty 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Tak, dziś rano widziałam. Są w kartonach, pnące, wielkokwiatowe, rabatowe. Ładna cześć naziemna, rozgałęziona, mało wosku. Widać malutkie pączki. Korzenie w balocie. Cena 5,99 zł.
Elzwira
100p
100p
Posty: 160
Od: 15 paź 2013, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolskie

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Bardzo dziekuje,ciekawe czy u mnie beda,bo zauwazylam,ze do mojej "wioski" jakos pozniej wszystko dociera ;-)
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Witajcie. Mówicie, że w Biedronce są już róże? O Matko to przepadnę na zakupach i pewnie znowu coś kupię ;:14 .
Elzwira
100p
100p
Posty: 160
Od: 15 paź 2013, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolskie

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

U mnie oczywiście nie było,może jutro dowiozą.W Polo Markecie(jeżeli ktoś ma w pobliżu,od dzisiaj róże w kartonikach,cena 5,99.Zakupiłam Virgo.
Były jeszcze ice cream,Mr. Lincoln, ena harkness,King's Ransom,queen of england,jakaś żólta pnąca i jakieś różowe wielkokwiatowe nazw nie pamiętam już niestety.
Obrazek
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

NUTELLA: Ja sadzę po jednym krzaku. Teraz będąc w Obi miałam bardzo dużą pokusę aby dokupić dodatkowy krzaczek Rhapsody, ale w końcu się powstrzymałam. Zobaczę jak się rozkrzewi ten który już rośnie. A gdyby się okazało że słabo to dopiero wtedy dosadzę do niego drugi. Kiedyś na tym się nacięłam. Zamawiałam ze szkółki pnącą Jasminę. Podejrzewałam, że może przyślą mi rachityczną sadzonkę ( a chciałam mieć szybko gęsty krzew ) więc od razu zamówiłam 2 Jasminy. Przysłali obydwa krzaki tak potężne, bardzo rozgałęzione ( grube łodygi miały chyba ze 40 cm! ) że i tak nie sposób było je posadzić razem i ostatecznie każda z nich rośnie w różnych miejscach działki. A tak z " innej beczki ". Jedno mnie zastanawia. Mieszkam w dużym mieście, w Biedronce jestem niemal codziennie bo robię tam spożywcze zakupy, ale absolutnie nigdy nie widziałam tam sadzonek róż! Owszem, w lutym są kwitnące miniaturowe różyczki w doniczkach, a później wiosną są nasiona w torebeczkach, kłącza bylin w woreczkach i drzewka owocowe w balotach. Dodam też, że chodzę do czterech różnych Biedronek ( zależy do której mi pasuje po drodze ), ale powtarzam - sadzonek róż ogrodowych nie widziałam tam nigdy.
Marginetka
500p
500p
Posty: 929
Od: 28 sty 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Ja pracuję od kilku lat obok jednej z większych B w mieście i takie róże jak dziś rano widziałam tam pierwszy raz. Czasami bywały w balociku rachityczne sztuki razem z innymi krzewami a dziś kilka palet ładnych róż w kartonach.
Elzwira
100p
100p
Posty: 160
Od: 15 paź 2013, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolskie

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Ja mieszkam 20 km od Poznania i w zeszlym roku widzialam rowniez roze w kartonikach,wtedy nie kupowalam,wiec nie wiem jak ze zgodnoscia z kartonikiem ;-)
Marginetka
500p
500p
Posty: 929
Od: 28 sty 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Myślę, że o żadnej zgodności odmianowej mowy tu być nie może :wink: , to czysty hazart.
Nie wiem dlaczego ale ostatnie słowo napisałam przez d na końcu a wyświetla się przez t :shock: .
joanna1984k
100p
100p
Posty: 177
Od: 21 mar 2014, o 12:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zielin Woj. zach- pomor.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

A róże które kupiliście to wsadzacie już do ziemi czy jeszcze czekacie???? Bo nie wiem co robić mam kilka krzaczków nowo nabytych :) i tak leżą w chłodnej piwnicy od tygodnia...
Zielony zakątek Asi http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=77283" onclick="window.open(this.href);return false;
Elzwira
100p
100p
Posty: 160
Od: 15 paź 2013, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolskie

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Ja pakuje do doniczek,potem wymysle co dalej,czesc zostanie na stale w donicach.Wlasnie dokupilam Kings Ramson i Madame de Coeur;to sie juz chyba powinno leczyc ;:14 b
Awatar użytkownika
kasia31610
50p
50p
Posty: 63
Od: 28 sie 2014, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

U mnie w Biedronce już pojawiły się róże, ludzie tak się rzucili, ze szok, ledwo dało się cokolwiek wybrać.
Fakt, że trafiłam na świeżusieńką dostawę pięknych, dorodnych sadzonek.
Wiadomo jak to w biedronce, róże nie są podpisane odmianami, mam więc nadzieję że to co na pudełku chociaż w niewielkim stopniu znajdzie się w rabatce.

Kupiłam 3 róże wielkokwiatowe-białą, pomarańczową oraz ciemny róż.

Sadzonki piękne, dorodne, już zaczynają wypuszczać zielone odrosty, ale to chyba normalne, bo moje róże w ogródku też już wypuszczają.

Korzonki piękne. Jedyna wada to zawoskowane końcówki pędów, jednak wosk jest bardzo mieckiutki, i nawet nowe odrosty bez problemu przez niego przechodzą. Usunęłam tyle ile się dało, ale wydaje mi się, że po pierwszym deszczu on sam spłynie.

Obrazek

Obrazek
Na pus­ty­ni kak­tus cudem...
Awatar użytkownika
bartosz les
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1922
Od: 24 sie 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

A są już w Netto róże ?
Pozdrawiam Bartek
Nowy sezon 2020
Elzwira
100p
100p
Posty: 160
Od: 15 paź 2013, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolskie

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

U mnie również dowieźli róże w Biedronce, wzięłam jedną różową wielkokwiatową,co wyjdzie zobaczymy.Po rozpakowaniu wszystkich dzisiejszych nabytków trafił się jeden zonk,róża Virgo z Polo Marketu ma bardzo kiepskie korzenie,dwa grubsze były złamane, musiałam obciąć i teraz zostało coś takiego:
Obrazek
Myślicie,że da radę?Czy może pędzic jutro po białą wielkokwiatową z Biedry? :lol:
Reszta nabytków jak najbardziej ok,wszystkie się moczą aktualnie i jutro do doniczek.
A w Netto róże widziałam około tydzień temu,ale już straszne niedobitki były.
Zablokowany

Wróć do „Róże”