Kolejny rok- kolejne próby

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Kolejny rok- kolejne próby

Post »

Ojej jaki czaderski robaczek! Normalnie ekstra. Zdjęcie w sam raz do ramy. Mam już pająka. Przydałby się teraz taki. ;:215
I ciemiernik ma śliczny kolor. Bardzo mi się podoba.
Też uważam, że to wielce niesprawiedliwe, że na weekend zazwyczaj psuje się pogoda. ;:222
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11716
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Kolejny rok- kolejne próby

Post »

Ewcia u mnie leje jak z cebra ;:oj Do tego wieje mocno ;:224
Ciemiernik śliczny ma kolorek :D
Awatar użytkownika
sweetdaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3531
Od: 15 sty 2015, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kolejny rok- kolejne próby

Post »

Ewuś nie obraź się ale nie podzielę zdania Aneczki, zdjęcie robala wstrętne. Inaczej - może zdjęcie jest fajne, ale sam robal bleee ;:222 Ja jednak wolę florę na zdjęciach oglądać ;:108
Pozdrawiam, Zuza
----------------------------
Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi I, II, III
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Kolejny rok- kolejne próby

Post »

A mnie tam robal się podoba. Genialnie go złapałaś. Czaderskie zdjęcie. Ten Twój aparat to jednak superowy jest.
Wysyłkę przełożyłam na po świętach. Pogoda w weekendy jest tragiczna. W tamtym tygodniu było tak pięknie, to człowiek musiał w pracy siedzieć, a w weekend deszcz. Opryskałam w sobotę miedzianem. Wiedziałam, że zapowiadają deszcze ale jakoś tak chmury się rozeszły. Jak skończyłam, tak pięknie pokropiło. W niedziele za to trochę lepsza pogoda była. Jak wyszło słonko nawet było ciepło.
Bardzo ładnie ciemiernik Ci kwitnie. Cała reszta także.
Awatar użytkownika
Beaa
50p
50p
Posty: 75
Od: 23 lip 2014, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kolejny rok- kolejne próby

Post »

Witam
wpisuję swą obecność by nie zgubić wątku :)

Trafiłam tu w poszukiwaniu weny na hortensje...ale widzę że pobędę dużo dłużej ;:oj
wracam do początku, jest co oglądać :D
Pozdrawiam
Beata
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Kolejny rok- kolejne próby

Post »

Zapomniałam Ci napisać- miałaś rację. hortensja której w ogóle nie było widać po zimie, zaczęła coś tam wypuszczać :). Przekopałam ją koło Lime Light.
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Kolejny rok- kolejne próby

Post »

Przylaszczki piękne, nigdy mi się nie udało ich mieć , a teraz już takich nie sadzę. Są b. wdzięczne, no i czerwony ciemiernik-super ;:138
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
Rozana
1000p
1000p
Posty: 2477
Od: 20 wrz 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Kolejny rok- kolejne próby

Post »

Ciemiernik piękny jego też muszę dodać na swoją listę. Co do robala to super takie lubię, byle tylko obślizgły nie był.
Awatar użytkownika
mewa
1000p
1000p
Posty: 5373
Od: 25 paź 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Kolejny rok- kolejne próby

Post »

Mateusz to może pod samą sasankę dosyp piachu :roll: - nie wiem co doradzić , u mnie piachy i chciałabym glinę , brat ma mocną glinę i co roku wiosną narzeka, że ta się zbliża bo musi co tydzień kosić trawę .Zajeździł już chyba ze cztery kosiarki spalinowe ok 7 KM każda :shock:
Aniu widać ,że ta pogoda nas nie rozpieszcza, ale obiecałam sobie że po świętach pojadę i nawet jakbym miała sobotę pracującą to wezmę wolne .
Przecież to się nie mieści w głowie, żebym jeszcze nie nocowała :evil: - mam do przesadzenia kilka hortensji - bariery muszę wkopać między tujami, a borówkami
przygotować miejsce pod przyszłą hortensję dębolistną, pod powojniki . O matulu ile roboty mam ;:202
Aniu jak dziś szłam do pracy to mi parasolkę połamało :roll: , Także pocieszę Ciebie, że nie tylko u Ciebie jest paskudnie. jest nas więcej ;:4
Zuziu a mnie od zeszłego roczku właśnie wzięło na owady,a wiesz dlaczego?
Dlatego ,że gołym okiem nie widzimy ich piękna . Spójrz na żuczka i zobacz jakie ma piękne czułki , łebek jakiś podziurkowany - gołym okiem tego nie zobaczysz.
Wpisz sobie w google pająk skakun-makro i zobacz jakie ma piękne oczęta
Madziu Fajnie że się Tobie podoba. Miałam wielką ochotę pobawić się w makro jednak moim obiektywem kitem przypiętym od nowości do mojej Alfy nie udało by mi się tego zrobić ,a na nowy mnie po prostu nie stać, więc poczytałam troszkę ;:209 i odkręciłam ze starego Zenita 30 letni obiektyw Helios dokupiłam pierścienie pośrednie i przejściówkę(ok 50 zł) i mam makro dla ubogich :;230 . Na razie wystarczy. Zreszta nie tylko do makro się nadaje ,bo reszta zdjęć też z tego obiektywu :wink: - tylko niestety nie współpracują takie obiektywy z nowymi aparatami, trzeba się ręcznie pobawić
Co do tego oprysku to pewnie wszystko się zmyło i będziesz musiała pewnie jeszcze raz to zrobić.
Madziu ciemiernik to RED HYBRIDS od Mariusza także możesz domówić ;:306 .
Co do hortensji to byłam pewna że wyjdzie ;:108 -przecież zimy nie było takiej żeby wymarzła :) ja w niedziele pod komórką znalazłam dwie cebule z zielonymi kiełkami - zimowały pod śniegiem ;:oj bo zapomniałam ich zakopac :oops: - podejrzewam że to czosnek ozdobny-wsadziłam do ziemi ;:306
Beatko witaj czyżbyś polubiła hortensje :?:
Karola -ja przylaszczki poznałam w zeszłym roku i od razu powędrowały na listę chciejstw- biała niestety nie wyszła
Marta obślizgłych na razie brak :;230 , ale kto wie ,kto wie ;:224 może tez mają w sobie piękno.

Mech wykorzystany :wink: - powstał stroik do pracy na śniadanko świąteczne jeszcze brak kurczaków itp

Obrazek

Właśnie u mnie zagrzmiało- czyżby pierwsza burza?
Pozdrawiam. Ewa
Awatar użytkownika
Rozana
1000p
1000p
Posty: 2477
Od: 20 wrz 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Kolejny rok- kolejne próby

Post »

Piękny stroik.
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Kolejny rok- kolejne próby

Post »

Ja też miałam ochotę na makro. Zarejestrować się chciałam na pewnym forum fotograficznym ale za nic nie przychodzi mail aktywacyjny. A co to za pierścień pośredni? Do czego służy? Jaką masz Alfę? Alfy nie są takie złe. Ja też mam Alfę. Fajnie wymyśliłaś z tym obiektywem Heliosa.
Dzięki za nazwę ciemiernika :).
Awatar użytkownika
mewa
1000p
1000p
Posty: 5373
Od: 25 paź 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Kolejny rok- kolejne próby

Post »

Dzięki Martus ;:196
Madziu ja mam 200-z dolnej półki ;:306 Pierscienie pośrednie mocujesz przed obiektywem przez co obiektyw jest oddalony od aparatu i ma większą skalę odwzorowania.
Są pierscienie z pełną automatyką, ale jest to raczej zakup bez sensu bo w makro ostrość regulujesz aparatem a są to mm.
Co do Heliosa to nie ja wymyśliłam - ja tylko poczytyłam i zastosowałam to u siebie . Jest jeszcze opcja odrotnego założenia obiektywu, ale musisz dokupić pierścień odrotnego mocowania :wink:
Dostałąm jeszcze od brata starego Industara-podobno fajne szkiełko ale jeszcze go nie wypróbowałam
Pozdrawiam. Ewa
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Kolejny rok- kolejne próby

Post »

Nie ważne z jakiej półki, ważne jakie foty robi. A Twój robi ekstra zdjęcia.
Myślałam jakiś czas temu o tym odwróconym obiektywie. Ale jeszcze się na nic nie zdecydowałam. Chciałam obiektyw makro ale eM protestuje że woli teleobiektyw. Bo jak podróżujemy to się bardziej taki przyda. Wtedy on robi zdjęcia, na działce obsługuje ja . Ja tam wole pszczółki i kwiatki focić :lol: .
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”