Stokrotka afrykańska (osteospermum)

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Stokrotka afrykańska (osteospermum)

Post »

LysyRudy a ile gram miałeś? u mnie pisze 1g, ja mam mało miejsca na parapetach ale dużo na podwórku (zapuszczone rabatki, część to zielsko albo kłącza irysów, więc miejsce na nadwyżki jak najbardziej się znajdzie :roll: ).
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
Awatar użytkownika
LysyRudy
200p
200p
Posty: 259
Od: 28 cze 2012, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Stokrotka afrykańska (osteospermum)

Post »

Właśnie sprawdziłem na stronie producenta 0,3 grama więc się zgadza. :D
Awatar użytkownika
gaura
500p
500p
Posty: 860
Od: 14 lut 2013, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Stokrotka afrykańska (osteospermum)

Post »

Manek pisze:Według mnie nie opłaca się siać,w tamtym tygodniu były w Kauflandzie po 7,99,dużo im zostało trochę przywiędły,wczoraj przecenili na 0,99gr,kupiłem 20 sztuk piękne rozrośnięte kwitnące z pąkami,tylko przywiędłe bo nikt nie podlał,kilka godzin w miednicy z wodą i są w stanie idealnym,rano wywiozłem na działkę do altany,tam jest chłodniej to nie wybujają.
No tak, tylko gdyby ktoś o nich nie zapomniał, by je podlać, to pewnie nie byłyby przecenione na 0,99gr, tylko kosztowały 7.99, lub niewiele mniej. A wtedy, czy kupiłbyś ich tyle? Jeśli ktoś potrzebuje kilku, czy wielu roślinek, to jednak opłaca się siać. Zwłaszcza, że nie ma z nimi kłopotu, w uprawianiu z nasion, a ile satysfakcji :D
Pozdrawiam, Kasia
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Stokrotka afrykańska (osteospermum)

Post »

Już była mowa w wątku z cebulkami z marketów, że taka ich "filozofia" że lepiej przecenić i się pozbyć problemu, niż pilnować żeby rośliny żyły i ładnie się prezentowały.
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
Manek
50p
50p
Posty: 75
Od: 22 gru 2014, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Stokrotka afrykańska (osteospermum)

Post »

gaura pisze: No tak, tylko gdyby ktoś o nich nie zapomniał, by je podlać, to pewnie nie byłyby przecenione na 0,99gr, tylko kosztowały 7.99, lub niewiele mniej. A wtedy, czy kupiłbyś ich tyle? Jeśli ktoś potrzebuje kilku, czy wielu roślinek, to jednak opłaca się siać. Zwłaszcza, że nie ma z nimi kłopotu, w uprawianiu z nasion, a ile satysfakcji :D
Owszem,ale z nasion nie uzyskasz tak pięknych odmian i tak zwartych i obficie kwitnących jak te kupione jest ogromna różnica,Kiedyś siałem,ale to bez sensu bo wychodzą 2 max 3 kolory,a w sklepach sadzonki są w conajmniej 20 odcieniach i kształtach,Rok temu nie udało mi się trafic na przecene i mimo to kupowałem na targu po 3 zł i miałem ponad 20 róznych na działce.
A co do przecen to w Kauflandzie akurat co czwartek jest dostawa nowych roślin i zawsze stare przeceniają po groszach żeby zrobic miejsce na nowe.
Awatar użytkownika
julcia03
100p
100p
Posty: 117
Od: 17 mar 2014, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Stokrotka afrykańska (osteospermum)

Post »

Dostałam nasiona stokrotki,posiałam a teraz czytam ,ze super kolorów nie ma się co spodziewać.Szkoda ale jak już powschodziły to zobaczę co będzie.
Mój ogród,moja duma.
Ogród Julii http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 49&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Stokrotka afrykańska (osteospermum)

Post »

Manek tęczy kolorów zapewne nie będzie, a żeby były zwartego pokroju trzeba pamiętać o uszczykiwaniu pędów, co jak co ale swoje bardziej cieszy (nawet jakby miałyby być tylko w jednym czy dwóch kolorach).

Aktualnie mam 39 siewek z 50 nasion.
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
Awatar użytkownika
LysyRudy
200p
200p
Posty: 259
Od: 28 cze 2012, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Stokrotka afrykańska (osteospermum)

Post »

Ja napiszę szczerze nie stać mnie na kupno 31 roślin po 3 złote, bo są wydatki na inne rzeczy na działkę. Kupiłem nasiona mam 31 pięknie rosnących kwiatków, kolory jakie będą takie będą. Uszczykuje je to może nie będą krzaczory a jak będą to nic.
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8009
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Stokrotka afrykańska (osteospermum)

Post »

Ja jakoś sceptyczna jestem jeśli chodzi o kwitnienie tych roślin i przestałam je sadzić.Po zakupie w maju czerwcu kwitną ochoczo, a potem stop.Rośnie foremny krzaczek, ale do końca lata kwitnie słabo, albo wcale :roll: Czytałam, że nowe wyhodowane odmiany lepiej kwitną, ale czy w przeciętnych warunkach tak jest faktycznie?
Raz tylko siałam, wyszły straszne krzaczory, utylizacja przekorzenionych do granic brył korzeniowych jesienią była koszmarem.Może miałam pecha do takiej odmiany, ale urosły strasznie, a kwitnieniem mnie nie zadowalały.
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Stokrotka afrykańska (osteospermum)

Post »

selli7 stokrotki dobrze znoszą upały, ale wtedy mogą słabo kwitnąć (lepiej zawiązują pączki kwiatowe przy chłodniejszej temperaturze), jaką pogodę miałaś przy tych słabo kwitnących?

Mam pytanie, czy ukorzeniona na jesieni stokrotka będzie lepiej kwitła na drugi rok czy nie będzie różnicy (może eksperymentował ktoś w ten sposób i zauważył różnicę?).
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
nomad
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 2 kwie 2015, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Stokrotka afrykańska (osteospermum)

Post »

Potwierdzam, że stokrotki dobrze znoszą upały ale słabo w nie kwitną. Miałam tak w ubiegłym sezonie właśnie z stokrotką i bakopą, że nie chciały kwitnąć. Gdy się ochłodziło w połowie sierpnia ruszyły z kwiatami i dopiero przymrozek je wykończył. Fakt faktem były to kupne rośliny- nie wiem jak się będą zachowywały te z własnej hodowli.

Czy ukorzeniona na jesieni stokrotka będzie lepiej kwitła na drugi rok czy nie będzie różnicy (może eksperymentował ktoś w ten sposób i zauważył różnicę?).[/quote]

Ukorzeniałam w zeszły roku stokrotkę i wyrosły z niej najpierw zdziczałe krzaki, potem nie chciały kwitnąć, a w połowie sezonu wyrzuciłam je bo stwierdziłam, że szkoda miejsca na tarasie na nie i mojego czasu. W tym roku wysiałam nasiona- doszłam do wniosku, że nie będę bawiła się w szczepki...
Każdy czasem przegrywa.
? Każdy? Być może ? ja nigdy.
Pozdrawiam, Kasia
Reebok24
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 18 maja 2014, o 20:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Stokrotka afrykańska (osteospermum)

Post »

Witam:P Dzisiaj przesadzam stokrotki do większych doniczek już na stałe. Wsadzać pojedynczo czy podwójnie ???
Liczę na szybką odpowiedź.
Mateusz
Manek
50p
50p
Posty: 75
Od: 22 gru 2014, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Stokrotka afrykańska (osteospermum)

Post »

Ja wsadzałem nawet po 3 sadzonki,wtedy mocno je przycinałem i powstał ładny krzaczek :-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”