Ochrona jabłoni przed patogenami 2015

Drzewa owocowe
Zablokowany
pomo
50p
50p
Posty: 55
Od: 10 cze 2014, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Ochrona jabłoni 2015

Post »

Ja chciałbym jutro lecz powiedzcie czy jest możliwość pryskać w ciągu dnia (ewentualnie rano ok 8) gdy świeci słońce. dziś popołudniu u mnie było 16 stopni w słońcu
x-a-xi
---
Posty: 585
Od: 1 lut 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ochrona jabłoni 2015

Post »

Lepiej było by wstać o 6 jak mniej ;:3 grzeje, ale temperatura jeszcze nie jest wysoka . Gorzej jest przy 30C wtedy zabiegi wykonuję się nocą ale za to jak fajnie . W sobote można będzie zastosować jeszcze oleje mają być dobre warunki
RafalTBG
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 10 kwie 2015, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Ochrona jabłoni 2015

Post »

Witam
Czy można stosować olej i jako drugi oprysk zastosować miedzian? Czy najpierw miedzian a następnie olej? Czy te dwa opryski można wykonać jeden po sobie w tym samym dniu? Czy lepiej ich nie mieszać? :)

Pozdrawiam
Rafał
SylwesterK6
200p
200p
Posty: 446
Od: 11 lip 2014, o 12:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Ochrona jabłoni 2015

Post »

Rafał - najpierw użyj Miedzian, później olej. Zresztą ktoś już na tym forum radził że najlepiej taka kolejność.

-- 10 kwi 2015, o 10:49 --

A w ogóle ktoś zna jakiś tani i skuteczny przepis na taki olej przeciwko tej mszycy? Patrzyłem na allegro to drogo wszystko.
Mam tę moc - Sylwek
amberko
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 9 kwie 2015, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ochrona jabłoni 2015

Post »

Dziękuję Wam bardzo za porady. Bardzo przydatne i pomocne.
Pomidek
200p
200p
Posty: 394
Od: 31 sty 2014, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ochrona jabłoni 2015

Post »

Wczoraj opryskałem miedzianem. Powiedzcie mi czy miedzian może zaszkodzić jakimś drzewom?
x-a-xi
---
Posty: 585
Od: 1 lut 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ochrona jabłoni 2015

Post »

Nie jestem zwolennikiem mieszanin, ale w ostateczności można zmieszać miedzian z olejami bez konsekwencji .
Tańszy sposób opisywałem już wcześniej opisywałem , ale powtórzę olej jadalny plus dodatek adiuwantu ( nie macie , dodajcie kilka kropli płynu do mycia naczyń ) proporcje dostępne w sieci .
RafalTBG
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 10 kwie 2015, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Ochrona jabłoni 2015

Post »

Ok. Dziękuję za informacje :) Jutro rozpoczynam sezon oprysków :)
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7440
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Ochrona jabłoni 2015

Post »

alfamixi
Można do tego wesprzeć się cieczą kalifornijską (tania i nietoksyczna )
Czy możesz rozwinąć trochę ten temat.
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ochrona jabłoni 2015

Post »

Myślałam, że jutro na działce będzie lajcik- coś grzebnę, coś przesadzę, może jakieś opalanie a tu w komunikatach parch zapalony ;:145
Przed świętami w środę zrobiłam pierwszy oprysk Miedzianem, jutro przed niedzielnymi opadami zrobię drugi. Oczywiście pojawia się problem słońca i temperatury w ciągu dnia ale mam nadzieję, że nie poparzę listków.
Mam zamiar po zakończeniu oprysków miedzianowych spróbować z OCTANem WAPNIA- OW wg przepisu forumowicz
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=42&t=52707

Czy ktoś z Was próbował?

U mnie w zeszłym roku czystość owoców była na poziomie może 0,5% więc chyba bardzo nie ryzykuję ;:306
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
x-a-xi
---
Posty: 585
Od: 1 lut 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ochrona jabłoni 2015

Post »

jokaer pisze:alfamixi
Można do tego wesprzeć się cieczą kalifornijską (tania i nietoksyczna )
Czy możesz rozwinąć trochę ten temat.
Na trochę to nie da rady, ale spróbuje. W wyniku reakcji termicznej wywołanej gotowaniem siarki i wapna palonego , powstają wielosiarczki wapna, substancja naturalna o bardzo niskiej fitotoksyczności, na którą nie uodparnia się venturia inaequalis .
Stosuje się ją zawsze po deszczu, lub w trakcie (zabieg spray stop - przerwanie chwilowe infekcji ) . Preparat działa tylko interwencyjnie do 36 godzin po infekcji (Tabela Milssa) Substancja łatwo zmywalna(chemicznie ) ale pozostawiająca osad na długi czas nietoksyczny. Nie pryska się nią w czasie kwitnienia i zawiązywania pąków na następny rok . Do kwitnienia 22-26l/ha po kwitnieniu 18-22l/ha przy 600-800l/ha wody, może jutro napiszę jak ją wykonać samodzielnie bo muszę trochę poszukać ja kupowałem gotową , choć sklepy nie sprzedają tego ;:223 .
Charakteryzuje się zapachem zbliżonym do siarkowodoru ;:306, ale efekt daje super w kryzysowych warunkach ;:138
.
pomo
50p
50p
Posty: 55
Od: 10 cze 2014, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Ochrona jabłoni 2015

Post »

No to zmusiłem się rano wstałem i drzewka są spryskane :D
Dziś dzień zaplanowany cały na ogródek w ogólnym pojęciu. Muszę naprawić szkody sporządzone przez psa :evil:
Do warzywnika mi nie wchodzi, ale uwielbia palisady wyciągać plastikowe i ... gryźć gniazdka elektryczne. Kupiłem metalowe i je przybetonuje ;:63
x-a-xi
---
Posty: 585
Od: 1 lut 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ochrona jabłoni 2015

Post »

pomo U mnie wiele razy ochrona zaczyna się o godzinie 22 i rano się kończy, ale lubię to robić i noc nie przespana czy dzień zaczynający się o 3 godzinie to przyjemność nie znają tego tylko ludzie co przesypiają życie ;:7 .
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”