Betonowy balkon w środku miasta cz.2

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Smellycat
100p
100p
Posty: 153
Od: 16 mar 2009, o 13:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Re: Betonowy balkon w środku miasta cz.2

Post »

To naprawdę "nasza" Magda w tej reklamie? Bardzo mi się podoba, ładnie jest zrobiona.
Ania
ANNA2006
200p
200p
Posty: 430
Od: 17 maja 2013, o 12:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODLASKIE

Re: Betonowy balkon w środku miasta cz.2

Post »

Madziu o co chodzi z tą reklamą? Pochwal się Kochana
:)
Jestem ciekawa jak Ci fuksje przezimowały?
Moje fatalnie.
------------------------------
ANNA2006 Kolorowy balkon :wit
Awatar użytkownika
Magdallena
1000p
1000p
Posty: 2068
Od: 26 lis 2010, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Betonowy balkon w środku miasta cz.2

Post »

Natalio, niby kolory kwiatów hibiskusa są ograniczone, ale, jak to mówią, diabeł tkwi w szczegółach. Nie ma dwóch identycznych kwiatów i chyba dlatego kochamy to, co robimy. Ty dodatkowo potrafisz to uwiecznić na Twoich niepowtarzalnych zdjęciach ;:180
Aniu, a jednak zorientowałaś się ;:138 Tak, to była niezwykła przygoda ;:196 U Ciebie na działce też widzę spory ruch. Pociechy pomagają?
Smellycat ;:196
Aniu, sprawdź wiadomości, napisałam do Ciebie.

Dziś zrobiłam zakupy w jednym z moich ulubionych marketów. Kupiłam 10 roślin - mrozy, begonię bulwiastą, stokrotki afrykańskie, dalie karłowate, goździki, komarzycę. No i powoli balkon się zapełnia. W weekend zapewne kolejna aktualizacja, więc zaglądajcie do mnie :wit
Smellycat
100p
100p
Posty: 153
Od: 16 mar 2009, o 13:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Re: Betonowy balkon w środku miasta cz.2

Post »

Ostatnie dwa tygodnie chorowałam i ciągle jeszcze się źle czuję - jakiś paskudny wirus. Byłam uziemiona w domu na L4, ale dzisiaj przed pracą wybieram się zobaczyć, co takiego mają w centrach ogrodniczych - przez 2 tygodnie powinno się coś nowego pojawić :) Mają jeszcze przyjść pelargonie i fuksje od adriana, muszę na weekend zaplanować wielkie sprzątanie balkonu, bo mnie już drażni, że ciągle tego nie zrobiłam. Gratuluję nowych mieszkańców balkonu - czekam na relację weekendową - oj, będzie co oglądać :)
Ania
Awatar użytkownika
Vampi
200p
200p
Posty: 326
Od: 25 kwie 2014, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Modlnica

Re: Betonowy balkon w środku miasta cz.2

Post »

Widzę, że kwitniemy :D Przenosisz swoje maluchy na noc do domu, czy je już hartujesz?
Awatar użytkownika
nyna76
1000p
1000p
Posty: 1215
Od: 24 sty 2013, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Betonowy balkon w środku miasta cz.2

Post »

Kochana, nie wierzę wprost, że jestem jedną z nielicznych, ale nie pomyliłabym balkoniku z żadnym, tyle przecież masz zdjęć....i to uwielbiam najbardziej, chociaż sama mam problem ze wstawianiem własnych... :oops: ja nabyłam dziś aksamitki i lobelie. Czekam na weekendowe czary-mary... ;:138
Ania
Działeczka-marzenia się spełniają
Ziemia nie należy do nas, my tylko wypożyczamy ją od naszych dzieci...
Awatar użytkownika
arameic
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1077
Od: 1 kwie 2012, o 21:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Siekierki, podlaskie

Re: Betonowy balkon w środku miasta cz.2

Post »

Ja też obejrzałam reklamę z wielką frajdą, Madziu, kamera Cię kocha, świetne to było. ;:196
Awatar użytkownika
Butterfly1007
50p
50p
Posty: 99
Od: 20 sie 2014, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Betonowy balkon w środku miasta cz.2

Post »

Ja również z ciekawości poszukałam reklamy ... Chociaż wcześniej widziałam ją w tv ale nie przypuszczałam, że to ta Magdalena która wysłała mi nadwyżkę swwoich nasion ;:oj Super, jestem pod ogromnym wrażaniem ;:63 ;:63 ;:63 Pozdrawiam ciepło :wit
Natalia
Awatar użytkownika
Magdallena
1000p
1000p
Posty: 2068
Od: 26 lis 2010, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Betonowy balkon w środku miasta cz.2

Post »

;:233 Dziękuję Wam za miłe słowa :oops: Aż się zaczerwieniłam :D
Smellycat, oj, pogoda taka dziwna, że o chorobę nietrudno. Mam nadzieję, że dziś już lepiej się czujesz. ;:196
Vampi, wreszcie jesteś. Mama oddała Ci pelargonie? :D Pytasz, czy hartuję siewki. Tak, od kilku dni trzymam je na balkonie non stop. Raczej mają się dobrze, zresztą i tak nie mam miejsca w mieszkaniu na tę całą ferajnę.
nyna76, fakt, zabawa za zdjęciami i ich wstawianiem jest czasochłonna. Nie wiem, czy nie bardziej niż meritum tego forum, czyli uprawa roślin :roll: Wsadziłaś już aksamitki i lobelie?
Basiu, dziękuję ;:196. Wyniosłaś już fuksje na balkon? Ja mam chyba trzy, ale tylko jedną wyniosłam - taką najbardziej cherlawą. A te ze szczepek od Ciebie - no po prostu cud malina. Szkoda byłoby mi ich teraz stracić, więc jeszcze są w mieszkaniu.
Butterfly1007, świat jest mały, jak się okazuje. ;:196

Tradycyjnie w weekend pogoda się popsuła - zimno, buro, nie mam ochoty złapać korzonków pracując w takich warunkach na balkonie ;:185 A tyle miałam w planach. Wyskoczyłam tylko na chwilę zrobić kilka zdjęć. Na początek tulipany wsadzone w grudniu do największych skrzyń:
Obrazek Obrazek Obrazek

Moje ostatnie zakupy:
Dalie karłowe
Obrazek Obrazek
Jeśli tylko znajdę inne kolory, na pewno kupię. Świetnie sprawdzają się w zwykłych skrzynkach balkonowych, raczej w słonecznych miejscach. Bardzo długo kwitły i nie imał się nich żaden szkodnik.

Podobnie sytuacja wygląda z goździkami. Nie wyobrażam sobie sezonu bez nich i ich słodkiego zapachu
Obrazek Obrazek

Bratki na poprawę humoru. Przezimowały bestie w 40cm skrzynce, niczym nie okryte.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

I coś, co odkryłam w zeszłym roku - Plektrantus
Obrazek

Żałuję, że kupiłam tyle cebul begonii. W sprzedaży takie cuda w bardzo wzruszającej cenie
Obrazek

A poza tym ciekawostka. Siany dmuszek już zakwitł ;:138 Uwielbiam tę trawę.
Obrazek

Siałam też pampasową, ale mi nie wzeszła. Mam też kilka innych rodzajów traw, muszę tylko zdiagnozować, co mi wyrosło z mieszanki traw ozdobnych, bo na razie wszystkie wyglądają tak samo.

Miłego weekendu :wit
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16354
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Betonowy balkon w środku miasta cz.2

Post »

Już Masz kwiaty na balkonie ;)
Od początku wiosny... kolorowo.
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
arameic
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1077
Od: 1 kwie 2012, o 21:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Siekierki, podlaskie

Re: Betonowy balkon w środku miasta cz.2

Post »

Nie wynosiłam jeszcze fuksji na balkon, nasza podlaska pogoda nie sprzyja na razie roślinom balkonowym, Madziu :( . Dzisiaj byłam na targach ogrodniczych w Szepietowie, ale zmarzłam, jak diabli, bo temperatura oscylowała wokół 2-3 stopni na plusie, do tego mocno wiało i padał deszcz ze śniegiem. Można powiedzieć, że taki swoisty rekonesans zaliczyłam dzisiaj, a jutro będzie właściwe podejście i zapewne zakupy :wink: . Kilka nowych odmian zamówiłam w sklepie u Adriana, zobaczymy, jak sobie poradzą, jednak najlepsza jest ta stara odmiana, z której właśnie masz młode - jest nie do zdarcia, więc na pewno będziesz z niej zadowolona :D .
Awatar użytkownika
Magdallena
1000p
1000p
Posty: 2068
Od: 26 lis 2010, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Betonowy balkon w środku miasta cz.2

Post »

Justus, mam coraz więcej roślin, zaraz dowody. Basiu, widziałam u Ciebie, że zakupy się udały. Ja byłam w dwóch centrach i wyszłam z pustymi rękami. Ćwiczę silną wolę.
Obecnie najwięcej miejsca zajmują tulipany:
Obrazek Obrazek
ObrazekObrazek


Dziwi mnie to i, nie ukrywam, że drażni, że tylko dwa kolory zakwitły - sadziłam pięć różnych. Sporo jest jeszcze w pakach, więc może to te pozostałe?

Kupowane: begonia, goździki i dalie. Część już w nowych domkach
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Na razie nie planuję większego zagęszczenia na balkonie. Myślę, że szaleństwo zacznie się po długim weekendzie :heja Do tego czasu będzie skromnie:
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
nyna76
1000p
1000p
Posty: 1215
Od: 24 sty 2013, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Betonowy balkon w środku miasta cz.2

Post »

No, no, ziemia już kupiona, więc będzie się działo....
Ania
Działeczka-marzenia się spełniają
Ziemia nie należy do nas, my tylko wypożyczamy ją od naszych dzieci...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”