Odległość sadzenia drzew i krzewów

Drzewa owocowe
leff
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 834
Od: 21 sty 2008, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dębe Wlk.

Re: odległości od drzewek

Post »

Odległość drzewek na M.27 od drzewek na M.27 2-2,5m ale już drzewek na M.27 od leszczyn 4-5m. Zależy jeszcze z której strony leszczyna, jeżeli na południe od drzewek to jeszcze więcej. W tym momencie czysto teoretyczne pytanie o dostępność jabłoni na M.27, łatwiej (?) dostępne mogą być na P22 lub P59.
Pozdrawiam,

J
Gelo001
50p
50p
Posty: 63
Od: 30 paź 2012, o 11:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Radom - mazowieckie

Re: odległości od drzewek

Post »

ale dla jasnosci, czy majac ten jeden rzadek leszczyny to czy moge zrobic drugi rzad jakichkolwiek drzewek z boku na zachód od pierwszego rzedu(tylko ze do miedzy mam 4,5 m) i dlatego czy ten drugi rzad moze byc w odleglosci ok 2m czy nie da rady bo bedzie za ciasno
leff
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 834
Od: 21 sty 2008, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dębe Wlk.

Re: odległości od drzewek

Post »

Moim zdaniem, nie da rady, leszczyny rosną silnie.
Pozdrawiam,

J
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: odległości od drzewek

Post »

Leszczyna / nawet ta szkółkowa rośnie szeroko, niżej / i bardziej regularnie / co prawda od samosiejek wykopanych gdzieś tam, ale jednak.
Wodopijca, szybko rośnie i zabiera składniki pokarmowe oraz słońce.
Można by było korygować piłą leszczynę, ale czarno i tak to widzę.Za mocne żeby umrzeć za słabe aby żyć ot i tak mogą wyglądać owocowe przy uciążliwym sąsiedztwie :wink:
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
Gelo001
50p
50p
Posty: 63
Od: 30 paź 2012, o 11:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Radom - mazowieckie

Re: odległości od drzewek

Post »

Dzięki za podpowiedzi sprobuje wygospodarowac troche miejsca w innym miejscu, tutaj faktycznie moze byc ciasno pozdrawiam
basix
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 15 kwie 2015, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gościcino, pomorskie

Odległość między krzewami owocowymi

Post »

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.
Chciałabym się upewnić czy zachowałam przy sadzeniu odpowiednie odległości między krzewami, ogrodzeniem a ścieżkami. Pierwszy raz sadziłam krzewy zakupione w szkółce i robiłam jak mnie pouczono ale w internecie krąży wiele opini dlatego chcę mieć pewność. Krzewy są niskopienne. Odległość od ogrodzenia i ścieżki jest 50cm. Borówka, agrest i porzeczka między krzewami 150cm, malina między krzewami 50cm. Póki co jest to jeden rząd krzewów, być może będzie drugi wtedy odległość planowana była na 100cm. Jeśli popełniony został błąd bardzo proszę o uwagi.
Awatar użytkownika
Lukas99
100p
100p
Posty: 134
Od: 22 paź 2013, o 16:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Re: Odległość między krzewami owocowymi

Post »

Nie wiem jak z borówką, ale wydaje mi się że powinna być odpowiednia. Co do malin to za dużo, 20cm byłoby spoko. Ale nie martw się szybko wybiją z ziemi nowe pędy :wink:
Śmierć ogrodnika w niczym nie zagraża drzewu. Ale jeśli drzewo będzie zagrożone, ogrodnik umiera dwukrotnie...
Głupiec i mędrzec nie widzą tego samego drzewa.
basix
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 15 kwie 2015, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gościcino, pomorskie

Re: Odległość między krzewami owocowymi

Post »

Dobrze wiedzieć :)
Kiedy posadziłam małe krzaczki w odstępach 1,5m od siebie to wzrokowo wydawało mi się za dużo a 0,5m od ogrodzenia mało ale skoro jest dobrze to się nie martwię :)
Awatar użytkownika
pawelp1320
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1509
Od: 1 kwie 2013, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Lublin

Re: Odległość między krzewami owocowymi

Post »

Malin nie ma co tak gęsto sadzić bo później będą problemy grzybowe i ogólnie tak jak napisano wyżej gąszcz. 50 cm to najpopularniejsza i najodpowiedniejsza odległość między krzewami.
Pozdrawiam Paweł
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”