Siedlisko z sosnami cz. 6

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7793
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Siedlisko z sosnami cz. 6

Post »

Marzenko, co tam u ciebie słychać? Podzielisz się radościami wiosennymi ;:7
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Siedlisko z sosnami cz. 6

Post »

Jasne, że tak. Radości wiosennych miałam i mam wciąż wiele. Nasadziłam się cebulek 2 lata pod rząd, to teraz widać jakieś efekty :heja . Kwitły krokusy, teraz żonkile i hiacynty cieszą. Nawet tulipanki już rozchylają kielichy. Jednak bombą okazała się magnolia, która zaszczyciła nas dwoma kwiatami :tan .
Z innej beczki, znów mam 2 ogoniaste w ogrodzie. 23.marca spod Poznania, ze Stęszewa przywiozłam sunię BOS. Biedaczka 2 lata z boksu nie wychodziła, bo w tamtejszym schronisku nie ma wolontariatu. Sunię mój syn nazwał Gwiazdka :;230 , mieliśmy więc gwiazdkę na Wielkanoc. Sunia dzika, bo i się podejść do nas. Najlepiej czuje się z synem, bo to mała istota.
Obiecuję zdjęcia wkrótce, tylko z telefonu nie umiem wstawiać, a komputer jedynie w pracy. Proszę o wyrozumiałość i cierpliwość.
Pozdrawiam serdecznie wiernych gości
Awatar użytkownika
maliola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 26 cze 2012, o 16:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Siedlisko z sosnami cz. 6

Post »

O Marzenko, jak dobrze, że się odezwałaś. Ty to jednak psiara jesteś. Czekamy na zdjęcia i piesków i roślinek.
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9827
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Siedlisko z sosnami cz. 6

Post »

No to jesteś usprawiedliwiona! Powodzenia! ;:215
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
bebeluch
1000p
1000p
Posty: 3521
Od: 26 gru 2010, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Siedlisko z sosnami cz. 6

Post »

Marzenko to cykaj te fotki telefonem a w pracy jak szef nie widzi wstawiaj ;:333
Mędrzec potrafi uczyć się nawet od Głupca. Głupiec nie uczy się nigdy.
Awatar użytkownika
ElleBelle
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 7327
Od: 5 paź 2009, o 15:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Siedlisko z sosnami cz. 6

Post »

Ciągle myślę o Tobie ;:180 Myślałam że zmieniłaś miejsce pobytu ;:108 Dobrze że jesteś i może będziesz się odzywać ;:196
Pozdrawiam, Ela
...mój azyl w środku miasta...
Kwiaty Eli- w ogrodzie i nie tylko cz. 7- Kolejna Wiosna...
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Siedlisko z sosnami cz. 6

Post »

Marzenko! witam niedzielnie ;:168 i wcale nie dziwie się ,ze jesteś zabiegana, urobiona po pachy ;:108
Tyle pracy, na tak wielkim areale wykonujesz w większości sama. Najgorsze są początki np . wydarcie trawnika i urządzenie w tym miejscu rabatki albo przygotowanie podłoża pod rabatki. Wiem coś na ten temat . My usuwaliśmy plantację ponad 400 krzewów 20 letnich porzeczek i tam tworzyliśmy ogród. Najpierw sadziliśmy drzewa i krzewy iglaste / głównie tuje, cyprysy i świerki- no bo wybór był niewielki 20 lat temu/. Później siałam/ ubarwiałam / tę zieloność, jednorocznymi i dosadzałam drzewa i krzewy liściaste/ jarzębiny, wierzby, bzy w dalszej kolejności dołączyły irysy i inne typowe bylinki: piwonie, margaretki, kosaćce 4 lata temu śmiało przystąpiłam do tworzenia rabat bylinowych.
Noszę się z zamiarem przeprowadzenia inwentaryzacji roślin ;:306 , ale niestety ciągle brakuje czasu, albo pogoda nie sprzyja.Pomimo tak dużego areału nie jestem kolekcjonerką roślin, rabatki i nasadzenia powstają u mnie spontanicznie . Nie robię żadnych planów nasadzeń .;:108 Napawamy się kolorami, zapachami, odmiennością pokroju roślin ;:108 Mój ogród kipi różnymi barwami cały rok , wkomponowany w rozległe zielone trawniki .Z czasem i Ty osiągniesz takie widoki ;:108
Posyłam serdeczności ;:168
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Siedlisko z sosnami cz. 6

Post »

Olu, psiara jestem, to fakt. Nie mogłam być obojętna na los suni, która siedziała 2 lata w boksie/ być może przywiązana do budy, bo ona nie potrafiła biegać na początku, umiała jedynie szybko chodzić. Odcierpiałam po stracie Azji i powiedzmy, że byłam gotowa na nowego psa. Do tej pory zdarza się, że wołam Azja na Gwiazdkę (nie śmiać się- imię wymyślił syn). Jak tylko młody usłyszy moją pomyłkę to od razu mnie poprawia. No i Hiro jest szczęśliwy z koleżanki do zabaw i psót. Uwielbiam patrzeć jak przeciągają zębami "linę", tj. kawałek sznurka, materiału czy zwykły patyk

Miłko, dziękuję za przyjęcie usprawiedliwienia i dziękuję za przesyłkę ;:196 . Mam nadzieje, że zadomowią się u mnie i będą fajnie rosły, ale nie pożrą mi swoich sąsiadów ;:oj

Renatko, zdjęcia oczywiście robię, ale zmienił mi się kolega w pracy przy biurku obok i on patrzy mi przez ramię na monitor. Zdjęcia więc chyba dopiero wtedy jak będę mieć komputer jakiś do dyspozycji.

Elu, i ja wspominałam ostatnio CIebie w rozmowie z Elą (elakuznicom), przeniosła się na kompostownik, a tam takie małe literki i nie widzę. Może 27 maja lub 2 czerwca będę z mamą w "Koperniku", to jakbyś była w domku, to na godzinkę wpadłabym z wizytą. Wcześniej zadzwonię.

Bogusiu, mój problem z ogrodem jest taki, że chciałabym wszystko na raz zrobić. Jednak po paru latach wiem, że to niemożliwe jest. Zakładam wiec powoli rabaty, ale też dosadzam drzewa. Ostanio świerki, daglezje i modrzewie oraz krzewy suchodrzew pospolity- teraz doczytałam, że to trująca roślina, ale naparstnice też trujące a wszędzie je sadzimy i siejemy, obielę, pęcherznicę diabolo. Z bylin przybyły mi ciemierniki i peonie. Poza tym musiałam zerwać darń w miejscu gdzie posadziłam dalie i róże.
Samo sadzeie nie jest ciężkie, ale biorąc pod uwagę moją ziemię- pyłek to robi się problem, bo muszę wybrać to coś, nawieźć ziemi i dopiero sadzić. NO i robię to sama, bez męskiej pomocy. Koszenie trawy też jest w moich obowiązkach, więc motam się od koszenia, przez darniowanie i sadzenie, pielenie. Nabrałam jednak do tego wszystkiego troche dystansu i przysiadam na krześle czy huśtawce czasem. Nie jestem przecież niewolnikiem swojego ogrodu. Ma mi dawać radość a nie samą pracę.

Może dziś trochę zdjęć wstawię, ale nie obiecuję
Awatar użytkownika
Ewakora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2502
Od: 17 maja 2010, o 14:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: prawie Wrocek

Re: Siedlisko z sosnami cz. 6

Post »

Nabrałam jednak do tego wszystkiego troche dystansu i przysiadam na krześle czy huśtawce czasem. Nie jestem przecież niewolnikiem swojego ogrodu. Ma mi dawać radość a nie samą pracę.

Marzenko bardzo trafne stwierdzenie. ;:138 Obyśmy tylko potrafili się do tego zastosować. Sama wiem, że nie jest łatwo, ale staram się, by ogród był dla mnie, a nie odwrotnie. :wink:
Swoją drogą i tak już bardzo dużo zrobiłaś. ;:108
Czekamy na zdjęcia. :wit
Pozdrawiam wszystkich zielenią natchnionych. Ewa
Wiejski ogród Ewy cz.1, cz.2, cz.3 cz.4- aktualna
Wspomnień nadszedł czas
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Siedlisko z sosnami cz. 6

Post »

Ewo, zdjęcia udało mi się zrzucić z telefonu na kompa i je obrobić. Jutro wrzucę na serwer i ....być może wstawię na FO. Są w miarę bieżące, ale i też trochę wspomnień od początku tego sezonu. Jesień w wolnej chwili udokumetuję, bo przecież sadziłam wtedy azalie wielkokwiatowe ;:124
Tymczasem zmykam do domku, bo przedszkolak na mnie czeka. I tak zawsze (no prawie zawsze odbieram go jako ostatniego) długo musi na mnie czekać.
Miłego i pracowitego popołudnia życzę wszystkim
Awatar użytkownika
mewa
1000p
1000p
Posty: 5373
Od: 25 paź 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Siedlisko z sosnami cz. 6

Post »

Sosenki4 pisze: a tam takie małe literki i nie widzę.
jak wciśniesz ctr i + problem zniknie :wink:
Tez czekam na zdjęcia :wink:
Pozdrawiam. Ewa
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Siedlisko z sosnami cz. 6

Post »

Witam w śliczny środowy ranek. Wczoraj udało mi się skosić 2gą porcję trawnika, zostało podwórko i cała reszta z tyłu działki. W obecnym tempie zajmie mi to czas do weekendu ;:131 . Jednak jak się chciało dużej działki to teraz trzeba na niej teraz tyrać ;:223 .

Ewa, zaglądam na tamto forum też, na całkiem inne też i w ogóle podglądam co się gdzie dzieje, ale wątków nie zakładam nigdzie prócz tego co mam tutaj, bo tego nie ogarniam a co dopiero działać na 2-3ch frontach.

Wiosna w tym roku dziwna była, niby wysokie temperatury szalały, ale noce zimne i rośliny w lekkim szoku rano się budziły do życia. Niektóre kwitnienia były szybkie i krótkie inne nie udały się wcale, bo wiosenna susza ... Dziwnie to brzmi, ale w siedlisku miałam "wiosenną suszę". Śniegu nie było prawie wcale, mróz w nocy, słońce w dzień i ziemia na pyłek wysuszona. Odczuły to głównie tulipany na środkowej różance - stanowisko: słoneczna patelnia

W skrócie tegoroczny sezon:
kwiecień:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

swoimi 2ma kwiatkami zaszczyciła mnie magnolia
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W siedlisku pojawił się nowy mieszkaniec: agama brodata "Stefan" ulubieniec syna i M. Moje kolejne odchylenie "od normy", bo mamy przecież 2 psy, kota, 4 króliki, 3 akwaria i gada w domu.
Obrazek

Obrazek

To tyle na teraz. Jak widać domownicy są też w ogrodzie, bo Stefan uwielbia wygrzewać się w słońcu i jak idziemy do ogrodu, to zabieramy go na zewnątrz. Ciągłe życie w terrarium byłoby nudne :wink:
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Siedlisko z sosnami cz. 6

Post »

Marzenko Stefanek cudo, a czym się żywi?. Co do odbierania dzieci to ja wiem coś o tym moje też zawsze ostatnie odbierane, choć zwalniam się wcześniej codziennie z pracy i pędzę po nie. Ja nie wiem czy wszyscy pracują do godz.1.00 ? Koniecznie musisz pokazać więce swojej wiosny, a na sadzone przez Ciebie RH już się nie mogę doczekać. ;:196
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”