Fuksja (Fuchsia) - pielęgnacja, problemy w uprawie, cz. 2

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
IzabelaB
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 4 lut 2015, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Fuksja,ułanka (Fuchsia) - wszystko o nich, cz. 2

Post »

Ja swoje przycięłam i nic złego się nie dzieje.
W kwitnących sadzonkach zostawiłam po jednym najładniejszym i najbardziej kwitnącym pędzie, żeby nacieszyć oczy, a resztę przycięłam. Na pozostawionych pędach kwiaty ładnie się rozwijają :-)
Awatar użytkownika
adrianic
1000p
1000p
Posty: 1232
Od: 4 maja 2010, o 21:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ZAGŁĘBIE FUKSJOWE
Kontakt:

Re: Fuksja,ułanka (Fuchsia) - wszystko o nich, cz. 2

Post »

gosiiiaczek pisze:....Ta fuksja widać, że nie była za często cięta. Czy teraz jak kwitnie, mogę ją ciachnąć? Nie zrzuci mi przez to kwiatów i pąków? Nie wygląda jakoś strasznie źle, po prostu nadaje się do przycięcia, tylko nie wiem czy teraz jej to nie zaszkodzi ;:224
Jak już kwitnie to nie zaszkodzi. Przytnij same czubeczki u największych pędów.
Awatar użytkownika
Frodo1
500p
500p
Posty: 526
Od: 31 lip 2013, o 09:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Fuksja,ułanka (Fuchsia) - wszystko o nich, cz. 2

Post »

Panna z marketu zakwitła

Obrazek
Pozdrawiam serdecznie
Iwona
Awatar użytkownika
IzabelaB
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 4 lut 2015, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Fuksja,ułanka (Fuchsia) - wszystko o nich, cz. 2

Post »

I u mnie kolejna zaczyna kwitnąć :)
Obrazek
Awatar użytkownika
agabos
50p
50p
Posty: 78
Od: 27 cze 2012, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Fuksja,ułanka (Fuchsia) - wszystko o nich, cz. 2

Post »

Czy na mączlika działa coś oprócz kohinoru?W ogrodniczym powiedzieli,że ten środek został wycofany ze sprzedaży.Nie moogę się pozbyć tego białego paskudztwa.
dryndryn
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 1 lip 2013, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Fuksja,ułanka (Fuchsia) - wszystko o nich, cz. 2

Post »

U mnie pomógł Decis. :) Cholerstwo przezimowało najprawdopodobniej w korze i opatulonych rhododendronach. ;) Na szczęście szybka reakcja właśnie Decisem i na tą chwilę jest czysto. :)

Co do tematu to udało mi się przezimować fuksje metodą kanadyjską. :) 2 na 3 żyją co za radość ;:138
ewa-s
500p
500p
Posty: 766
Od: 19 sty 2013, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Fuksja,ułanka (Fuchsia) - wszystko o nich, cz. 2

Post »

Ja stosuję na mączlika i mszyce Mospilan 20SP.Działa systemicznie,powierzchownie i wgłębnie.Wnika do rośliny i krąży z sokami,docierając do wszystkich tkanek.Po kilku godzinach od oprysku owady "padają",a tuż po spryskaniu cieczą,szkodniki przestają żerować.
Dodatkowa zaleta, ma niską toksyczność dla pszczół i innych owadów zapylających/nie jest szkodliwy/.
Na prawdę skuteczny :wit
ANNA2006
200p
200p
Posty: 430
Od: 17 maja 2013, o 12:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODLASKIE

Re: Fuksja,ułanka (Fuchsia) - wszystko o nich, cz. 2

Post »

Konfidor jest na allegroo.Jest skuteczny, stosowałam sama, choć znów widziałam dwie białe muszki na jednej z dwóch jakie mi przeżyły zimę.
Najlepsze jest to że miałam 11fuksji, zmasowany atak mączlika z którym walczyłam rok zanim trafiłam na coś skutecznego, fuksje padły a mączlik dalej się pojawia... Dodam że fuksje mają po kilka listków i wydaje się że można nad nim zapanować a jednak gdzieś "bunkruje" się i dalej lata.
Dlatego boję się zabierać do mieszkania zimowane pelargonie i te dwie fuksje bo z mieszkania wytępiłam ale tylko dlatego że pozbyłam się fuksji...
W sobotę kupiłam 4 nowe, zwykłe, drobnokwiatowe bo tylko te dawały sobie radę na moim upalnym balkonie.
Kohinor polecam.Mi chyba trochę zabrakło systematyczności w opryskach albo są to "inteligentne" muszki.
------------------------------
ANNA2006 Kolorowy balkon :wit
Awatar użytkownika
Zielonka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 7 mar 2015, o 21:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Iłża

Re: Fuksja,ułanka (Fuchsia) - wszystko o nich, cz. 2

Post »

Niestety nie ma w pobliżu mnie żadnego Leroy'a :? Jest co najwyżej obi i nomi (o ile się nie mylę) no i oczywiście praktiker. Ale i tak muszę jechać 30km :shock:
Bardziej chodzi mi o odmiany takie jak blacky, no i oczywiście interesuje mnie, kto sprzedaje takie ładne sadzonki i po ile ;:oj

Fuksje od A. już się hartują na dworze, jeszcze pouszczykiwałam, żeby się ładniej rozkrzewiły. Miałam zamówić jeszcze dwie jak będę zamawiać nawozy po 10 maja, ale chyba najpierw przespaceruję się na targ u nas, podobno ładne sadzonki, duże już, niektóre kwitnące chcą po 5-6 zł

Jak dzieć pozwoli wyjść, to polecę opatrzę ofertę targową i dopiero wtedy zdecyduję, czy zamówię :? Szkoda tylko, że tak późno się dowiedziałam o szkółce, bo wszystkie ładniejsze odmiany już wykupione :(
Awatar użytkownika
Malagenia
100p
100p
Posty: 165
Od: 1 lut 2011, o 22:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań, czyli enklawa ciepła - USDA 7a :)

Re: Fuksja,ułanka (Fuchsia) - wszystko o nich, cz. 2

Post »

agabos :wit
Polysect 005 SL - długo działający środek owadobójczy o działaniu powierzchniowym, wgłębnym i systemicznym. Stosuje się do oprysków i / lub podlewania, w różnych stężeniach, jest niedrogi i łatwy do kupienia. Stosunkowo niedawno mówiła o nim Maja w ogrodzie, ale nie pamiętam, w którym odcinku.
Wyczytałam o nim przed zeszłym sezonem, kupiłam i zastosowałam, gdy wcześnie pojawiły mi się na balkonie pierwsze mszyce. Zniknęły natychmiast, pojawiły się znów po dłuższym czasie i znów popsikałam. W opryskach stosuje się go 2x w sezonie i potwierdzam, u mnie to absolutnie starczyło. Mączlików, ani innego robactwa w ub. roku nie miałam, ale może to właśnie dzięki temu wczesnemu opryskowi na mszyce.
Więcej sobie łatwo wygooglasz, najlepiej poszukaj ulotki. Zwróć uwagę, że jest kilka wersji.
Pozdrawiam serdecznie, Iza
Najmilsza kołysanka - kocia mruczanka
luk168
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 1 maja 2015, o 22:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Pomocy !!! Nie mam pojęcia co zaatakowało moje fuksje.

Post »

Witam wszystkich.

Proszę was o pomoc coś zaatakowało moje fuksje niestety nie mam pojęcia co to może być na liściach i pakach są białe kropki widoczne na zdjęciach dodam ze od spodu liści nie ma nic.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Niunia1981
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10748
Od: 18 sie 2011, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubicz k/Torunia

Re: Fuksja,ułanka (Fuchsia) - wszystko o nich, cz. 2

Post »

A to nie będzie czasem mączniak? Roślinki wyglądają wtedy jak posypane mąką ;:108
tutaj jest kilka przydatnych informacji: http://poradnikogrodniczy.pl/maczniak.php
Pozdrawiam, Monika :)
Zielony świat Moniki cz. 9
Awatar użytkownika
Kriss1515
1000p
1000p
Posty: 2203
Od: 15 cze 2012, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Fuksja,ułanka (Fuchsia) - wszystko o nich, cz. 2

Post »

Kiedy wynosicie swoje fuksje na dwór?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”