Taki - sobie ogród cz.4

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
JolantaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9575
Od: 3 lis 2008, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrzeszów,Wielkopolska

Re: Taki - sobie ogród cz.4

Post »

Podziwiam Cię ,za to sadzenie ogromnych ilości dalii .Kiedyś też miałam sporo ,ale zrezygnowałam z nich całkowicie .Miejsca co raz mniej .Przechować karpy też nie bardzo mam gdzie .No i to dźwiganie ,a do pomocy jakoś chętnych zawsze było brak . :?

Patrzę na te Twoje hamaki i zastanawiam się ,jak często używasz ich do odpoczynku .Też mam ,ale w zeszłym roku nawet przez chwilkę na nim nie poleżałam ,więc nie wiem ,czy jest sens w ogóle rozwieszać . ;:224
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7109
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Taki - sobie ogród cz.4

Post »

Szykuj kawkę, jadę poleżeć na hamaczku. Ja nie mam....bo nie ma jak doczepić. Kiedyś był, bo rosły drzewa, ale drzewa trzeba było usunąć i została mi bujany hamak, na którym jak leżę to dziwnie kręci mi się w głowie. Chciałam kupić taki stojący hamak, ale strach mnie naszedł że nie podźwignie. :wink:
Barwinka nie mogę się uchować. Sadzę co roku uszczknięte po ludziach pędy i ...nic.
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9827
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.4

Post »

Jola! Jak się zmęczę, to się kładę! To działa jak balsam na mój nadwyrężony kręgosłup. Nawet nie siadam na ławce, bo od siedzenia mnie też boli. Potrafię pomiędzy jedną a drugą robotą zdrzemnąć się na 5 minut. ;:19 Jesienią (a była łaskawa) brałam sobie nawet poduszkę i kocyk :D Moje hamaki są jak najbardziej używane, ale mąż mi nie chce zrobić zdjęcia, żebym miała dowód. :wink:
Już kilka osób przyznało, się że zrezygnowało z dalii z powodu uciążliwości sadzenia. Dlatego nauczona doświadczeniem bliźnich, nie sadzę wszystkiego w jeden dzień, bo bym zwariowała. Robię to powolutku, ze spokojem. Ale nie wyobrażam sobie np siania jakiś jednorocznych. Owszem mam jakieś kilka sztuk aksamitek i cynii, ale na więcej nie dam sie namówić ;:185

Małgosiu! Przyjeżdżaj choćby dziś! Przyjmuję na hamakach z honorami!
A te barwinki, to Ci przysłać? Wszystkie chcesz? Wyślę Ci po weekendzie!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Taki - sobie ogród cz.4

Post »

Miłko, doczytuję, ze z daliami już prawie kończysz sadzenie, a ja dalej je w skrzyneczkach trzymam ;:223 . Cóż liczę na łaskawą pogodę w długi weekend, który aż taki długi nie będzie i mam plan je wysadzić. Oczywiście znów mam problem z miejscem ;:223 i chyba będę zrywać pod nie darń.
Jak będziesz dzielić barwinka to pomyśl też o mnie proszę ;:196
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Taki - sobie ogród cz.4

Post »

Przepiękne barwinki, tulipany, kwitnące drzewa, no i HAMAKI ;:138 ;:63 szkoda ,ze puste, u mnie stale jeden byłby pełny ;:306
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
rys11
200p
200p
Posty: 316
Od: 11 wrz 2012, o 12:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Taki - sobie ogród cz.4

Post »

Witaj Miłko
Twoje jesienne hosty i żurawki, które dostałem od Ciebie dobrze się czują na naszej działce.Hosty nie które mają już liście ,a żurawki idą jak burza w przyroście liści.DZIĘKUJĘ ;:196
Serdecznie pozdrawiam.Ryszard:)
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Re: Taki - sobie ogród cz.4

Post »

Mam hamak ale nie ma gdzie rozwiesić :(
Też sadzenie dalii rozkładam na raty. Nawet z tej pracy można zrobić przyjemność, jeśli odpowiednio zaplanujemy czas i rozłożymy siły.
Awatar użytkownika
ilona2715
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3411
Od: 7 wrz 2010, o 11:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gortatowo

Re: Taki - sobie ogród cz.4

Post »

Miłeczko, na prawdę Cię podziwiam, sadzić i wykopywać tyle karp, to nie lada wyczyn, najgorsze, że to jest zaraźliwe ;:306, pięknie kwitną Ci tulipanki i barwinki też masz bardzo ciekawe, jejku u Ciebie już różanecznik pokazuje swój kolorek ale cudaczek, fakt jak człowiek widzi tę budzącą się do życia wiosnę, to na prawdę chce się żyć :heja
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9827
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.4

Post »

Ilonko! Wiesz sama, że dalie są tego warte ;:173 Rododendron kwitnie mi pierwszy raz. Bardzo się cieszę, bo dostałam 2 lata temu strasznego wypłosza!
A chce się żyć! Nawet jak teraz popsuła się pogoda, patrzę w radością na kwitnące drzewa i kwiaty! ;:173

Jacku! Święta prawda!!! Ja tam się dobrze bawię, powolutku, bez nadwyrężenia! A masz jakaś perspektywę na ten hamak? Rosną Ci jakieś drzewa? :wink:

Ryszard! Nie ma za co! Ja też dziękuję za liliowca i hosty. Też maja się dobrze i nie mogę się doczekać ich rozkwitu!

Karola! Jak robię ich zdjęcie - nie mogę na nich leżeć ;:306 Z reguły ktoś na jednym z nich poleguje... po to są!
Dziękuję w imieniu kwiatków!

Marzka!Ja go nie dzielę, rośnie całym łanem ;:306 Przypomnij mi na pw adres. Jak nie zapomnę, wyślę Ci po weekendzie. Miejsca pod dalie masz na pewno dość, bo areał masz niezły, dasz radę! :wink:

Wczoraj było paskudnie zimno - zero ogrodu. Tyle, że poprzesadzałam kolejną partię pomidorów. Już koniec bliżej niż dalej :uszy
Została mi tylko papryczka Rokita i finisz! Teraz muszę posiać dynie. Tylko się pomidorów pozbędę, bo miejsca na parapetach nie mam ;:145

Dalie i zasiewy w szklarence
Obrazek

Obrazek

Tak ogólnie - tam, gdzie niczego nie ma - będą dalie!
Obrazek

Purissima
Obrazek

Wychodzą hosty
Obrazek

Zawilec
Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.4

Post »

A ja hostami się nie zachwycam, bez urazy dla ich miłośników, szanuję, ale nie podziwiam. Dalie - owszem, u innych podziwiam , u mnie ich nie ma.
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Taki - sobie ogród cz.4

Post »

Miłka jak to całe twoje towarzystwo zakwitnie ,to będzie niesamowita uczta dla oczu już się nie mogę doczekać fotek ;:65
Awatar użytkownika
wwwiola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1231
Od: 10 sie 2007, o 08:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Taki - sobie ogród cz.4

Post »

Piękny ogród, wyjątkowe zdjęcia. ;:138
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7672
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Taki - sobie ogród cz.4

Post »

MIŁKA udało się przetrzymać pelargonie w korytku w szklarence :?: widzę że szklarenka spelnia rolę inkubatora, lepsza jak mój dom ogrodnika bo u Ciebie więcej światła.
Zabieram się do gieorgini, Twoje wyczytałam , że już w ziemi i szukają powierzchni :;230
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”