Betonowy balkon w środku miasta cz.2

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
maadro
1000p
1000p
Posty: 1152
Od: 17 mar 2014, o 20:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: półn.Podkarpacie dł.22° 02' wsch. szer.50° 34' płn

Re: Betonowy balkon w środku miasta cz.2

Post »

Madziu :heja piękna, kolorowa wiosna na Twoim balkonie. ;:215
Hartujesz już zimowane roslinki ? Jak się przechował zimą Twój skrętnik Concord Blue ?
Skusiłaś mnie zdjęciem ślicznej dalii, pewnie też jakąś sobie sprawię. ;:196
Pozdrawiam serdecznie - Ewa
balkonowo i doniczkowo
Awatar użytkownika
Magdallena
1000p
1000p
Posty: 2068
Od: 26 lis 2010, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Betonowy balkon w środku miasta cz.2

Post »

Aniu, na bieżąco uzupełniam zapasy ziemi. Niewiarygodne jak szybko idzie. A zabawa dopiero przede mną.
Witaj Ewo. Większą część roślin wyniosłam na balkon, niech się przyzwyczajają. Dalii niestety nie ma w niebieskim kolorze :D , ale są białe, różowe, bordowe i pomarańczowe. Później pewnie jeszcze takie w prążki będą. Polecam je z czystym sumieniem.
Miło, że pamiętałaś o moim skrętniku :D Dał radę, nawet sporo urósł. Przesadzę go do większej doniczki, bo wydaj mi się, że obecna jest za mała. Nie wiem, czy nie powinnam go przyciąć
Obrazek

Kupiłam trzy stokrotki afrykańskie - uwielbiam je za niestrudzone kwitnienie i szybki przyrost
Obrazek Obrazek
Trzecia jest biała - takiej jeszcze nie miałam

Tulipany, a la piwonie i tawułki kupowane (moje niestety nie przeżyły zimy ani na balkonie ani w mieszkaniu)
ObrazekObrazek

Miłego tygodnia
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Betonowy balkon w środku miasta cz.2

Post »

Piękne nowe nabytki ;:63 cudowne te tulipany ;:oj ;:167
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
arameic
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1077
Od: 1 kwie 2012, o 21:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Siekierki, podlaskie

Re: Betonowy balkon w środku miasta cz.2

Post »

Mnie bardziej te tawułki ciekawiły, rozmawiałyśmy o nich zeszłej jesieni chyba.. Liczyłam na to, że przeżyją u Ciebie zimę na balkonie, wszak cieplej masz tam trochę u siebie w mazowieckiem :wink: , a tu proszę, powiadasz, że nie dały rady... Szkoda. :roll:
Awatar użytkownika
Magdallena
1000p
1000p
Posty: 2068
Od: 26 lis 2010, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Betonowy balkon w środku miasta cz.2

Post »

Basiu, tawułki niestety nie dały rady ;:118 Najprawdopodobniej uśmierciłam je brakiem wprawy w ich zimowaniu - jedna miała za mokro, druga za sucho. Ale zakochałam się w nich i w tym roku kupiłam kolejne.
Natalio, mimo złości na monotonię w kolorach tulipanów, trudno nie uśmiechnąć się na ich widok. Ten bordowy jest niezwykły. Z Twoim talentem do robienia niespotykanych, zjawiskowych fotografii, wyszłyby z tego cudne zdjęcia ;:63
Dziś zrobiłam sobie prezent i kupiłam na Bakalarskiej: dwa kropliki, komarzycę, pelargonię (chyba zonale), bakopę i milion bells. Dwa ostatnie posadziłam razem do wiszącej doniczki 2,6 l. Nie będzie im za ciasno? Reszta czeka na wsadzenie do skrzynek, ale w środę ma być zimno więc wstrzymam się jeszcze chwilę ;:65 Dziś posadziłam do donicy dwie thunbergie, dwa wilce niebieskie, wilczomlecz i kilka sadzonek surfinii własnej produkcji. Zobaczymy, ile z tego składu przeżyje.
emka29
200p
200p
Posty: 345
Od: 8 lip 2012, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Betonowy balkon w środku miasta cz.2

Post »

Witaj Magdalleno :) u Ciebie widzę już pełnia sezonu, przepiękne te tulipany, mi zawsze cebule gniły zimą i zrezygnowałam z nich. Szkoda tawułek, ja też kilka roślin ususzyłam przez zimę, za ciepło było i za rzadko podlewałam. Ale jest miejsce na nowości :wink: czekam na zdjęcia nowych zakupów i kompozycji :wit
Pozdrawiam, Marta
Roślinnik balkonowy
Gosiaczek123
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 28 kwie 2015, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Betonowy balkon w środku miasta cz.2

Post »

Witam, założyłam konto na forum, bo szukam rady ludzi, którzy się znają:) Chciałabym na balkon jakieś oryginalne, ładne kwiatki...Ale NIE BABCINE! Mam balkon w centrum miasta. Jest łysy, goły, pusty...Budynek nowoczesny. Jaka roślina będzie ładna, delikatna i łatwa w utrzymaniu? Myślałam o lawendzie, wrzosach...Może róże, ale z różami chyba gorzej. Z góry dzięki za rady! :)

Gosia
Awatar użytkownika
Beatriceee
200p
200p
Posty: 361
Od: 28 cze 2013, o 01:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawy
Kontakt:

Re: Betonowy balkon w środku miasta cz.2

Post »

Piękne stokrotki afrykanskie kupiłaś. Bardzo je lubię, ale one niestety nie przepadają za moją patelnią ;:174
Pozdrawiam Beata
Mój balkon i rośliny domowe
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=68297" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Magdallena
1000p
1000p
Posty: 2068
Od: 26 lis 2010, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Betonowy balkon w środku miasta cz.2

Post »

Marto, witaj :wit Dzis właśnie zrobiłam kolejną porcję zdjęć m.in. tulipanom i tak sobie myślałam, jak to możliwe, że zdarzają się przypadki, że się nie udają. Mimo całego zawracania głowy z tulipanami już po przekwitnięciu, czyli trzymania ich jeszcze przez jakiś czas w ziemi, nie wyobrażam sobie bez nich otwarcia sezonu
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Na szczęście pojawiły się nowe kolory - to ten herbaciany.

Witaj Gosiu, dobrze trafiłaś, zaraz Ci pomożemy. Aby najlepiej Ci doradzić, powiedz, jaka jest ekspozycja balkonu - w jakich godzinach masz tam słońce. Czy jest to tzw. patelnia, czy też masz więcej cienia? Tak w ciemno trudno doradzić, bo na cienistym balkonie róże Ci się nie udadzą a na słonecznym balkonie wrzosom może być zbyt ciepło. No i jeszcze ważne jest, gdzie chcesz mieć te rośliny - na barierkach czy w większych donicach na podłodze? Na pewno coś Ci doradzimy.

Beatriceee, a widzisz, u mnie stokrotki kwitną tylko w słonecznych miejscach. Fakt, że nawet najbardziej słoneczne miejsca u mnie trudno nazwać patelnią. Nie pokazywałam jeszcze białej stokrotki
Obrazek

Wystraszyłam się zapowiadanych dwóch stopni w nocy i wniosłam doniczki do mieszkania. Nie ma to, jak konstruktywne zajęcie ;:160 Ale zanim zaczęłam się z tym wszystkim gimnastykować, zrobiłam kilka zdjęć:
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Życzę Wam dobrej nocy i udanej majówki ;:196
Awatar użytkownika
2iza
1000p
1000p
Posty: 2368
Od: 15 mar 2009, o 13:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mszanowo (warmińsko-mazurskie)

Re: Betonowy balkon w środku miasta cz.2

Post »

Pięknie i coraz bardziej kolorowo, urzekły mnie tulipanki, a najbardziej ten fioletowy podwójny.
Chętnie bym kawkę poranną wypiła na twoim balkonie ;:333
Awatar użytkownika
Butterfly1007
50p
50p
Posty: 99
Od: 20 sie 2014, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Betonowy balkon w środku miasta cz.2

Post »

Witaj Magdo ;:131 Piękne pelargonie ;:167 Jestem ich miłośniczką ? Kupowałaś czy może z własnych sadzonek? W tym roku mam około 60sztuk pelargonii ale na pewno kupię kilka o ciekawych kolorach na ryneczku :wit :wit Z pewnością zagości u mnie również komarzyca w dwóch odmianach biało zielone listki i zielono fioletowe :wit
Natalia
Awatar użytkownika
Magdallena
1000p
1000p
Posty: 2068
Od: 26 lis 2010, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Betonowy balkon w środku miasta cz.2

Post »

Izo, cieszę się, że Ci się podobają moje tulipany, na kawę zapraszam, bo i słonka coraz więcej to i posiedzieć można w ciepełku. Natalio, pelargonia na ostatnim zdjęciu to mój najnowszy zakup, reszta zimowana. Miałam sporo pelargonii ale tylko dwie przeżyły zimę. Masz 60 sztuk pelargonii? ;:oj Z Twoich sadzonek czy jak? Przy takiej liczbie to chyba ciężko upolować coś, czego nie masz ;:180
Do wiszącej doniczki 2,6l posadziłam razem bakopę i milion bells. Nie będzie im za ciasno?
Obrazek
Awatar użytkownika
Butterfly1007
50p
50p
Posty: 99
Od: 20 sie 2014, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Betonowy balkon w środku miasta cz.2

Post »

Wszystkie to najzwyklejsze rabatowe pelargonie lososiowe, różowe, białe, biało-różowe 2 czerwone i jedna angielka (zaczynam dopiero z nimi przygodę) Część siałam , część z sadzonek jesiennych część z sadzonek wiosennych. Każdej metody chciałam spróbować ponieważ dopiero zaczynam przygodę z roślinami. Będę polować ;:170 Słyszałam wiele pozytywnych opinii o bakopie osobiście jej nie znam. :heja
Natalia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”