Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8009
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

Kompozycja bardzo ładna, ale niestety krótko będzie tak zwarcie i świeżo wyglądać, bo surfinia i smagliczka szybko rosną i pędy mocno się wyciągają.Surfinie najpiękniejsze są w czerwcu, potem często mączniak, mszyce...
bobinka102
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 49
Od: 15 lut 2015, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

Rzeczywiście piękne kwiaty. :D
Sama również myślę o białych kwiatach, a zwłaszcza o kompozycji biało - niebieskiej.
Manek
50p
50p
Posty: 75
Od: 22 gru 2014, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

IzaAla pisze:Może podpowiecie czy to jest surfinia table White czy million bells? Taką chceeeę !Przecudna ;:167 ;:167 ;:180

A co powiecie o takiej kompozycji??
To jest surfinia Table White,też ją mam,akurat ta odmiana jest zwarta do samej jesieni,pięknie i obficie kwitnie,kupuję ją co roku.
Awatar użytkownika
asta6265
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2409
Od: 8 sty 2012, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

Dokładnie potwierdzam że się nie wyciąga. Warto przy zakupach zawsze zapytać sprzedawcę o to jak się rozrasta i czy należy do tych bardziej kompaktowych których pędy nie przekraczają 0,5 m czy jest bardziej zwisająca i w zależności jakie potrzebujemy to sobie dostosowujemy.
Mój kawałek świata
Pozdrawiam Anka
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

Na mojej patelni na pewno zagoszczą pelargonie - dziś kupiłam 3 czerwone a właściwie wiśniowe wielkokwiatowe - rabarowe, a wczoraj w lidlu jedna angielską :)
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8009
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

Ja miałam w zeszłym sezonie chyba te odmianę, kupowałam bez nazwy małe zwarte sadzonki
Obrazek

Potwierdzam była względnie zwarta przez prawie całe lato.Potem mszyca ją zaczęła niszczyć i trochę musiałam poprzycinać z boku.Byłam jednak z niej bardzo zadowolona.
Miałam też ładną kompozycję kolorystyczną wielkokwiatowych- ciemny fiolet+biała fioletowo żyłkowana +jasnofioletowa + biała, ale te szybko i silnie rosły i zrobiły się brzydkie krzaczorki słabo kwitnące.
Awatar użytkownika
IzaAla
50p
50p
Posty: 84
Od: 14 kwie 2015, o 13:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

To koniecznie muszę mieć tą odmianę Table White ;:167

A ja zły humor dziś mam,wstaję rano a tu za oknem - przymrrrozek ;:223 :evil: ;:145 a miałam w planach jutro lub w sobotę sadzić kwiaty ;:145
emalia112
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1406
Od: 14 sty 2014, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

Nie znalazły klientów;
Obrazek
Jaki los ich czeka?
Ano taki;
Obrazek

W kolejce stoją już te piękności:
Obrazek

Obrazek

Obrazek
bobinka102
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 49
Od: 15 lut 2015, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

Ale marnotrawstwo, aż żal patrzeć. Ciekawa jestem gdzie tak traktują niechciane kwiaty?
emalia112
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1406
Od: 14 sty 2014, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

No cóż, to jest maj, bratki idą w nasiona ,ich czas mija. Pokazałam to, bo wcześniej ktoś się skarżył, że bratki robią się brzydkie. Tak jest, to są kwiaty wczesno-wiosenne.
Awatar użytkownika
asta6265
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2409
Od: 8 sty 2012, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

emalia112 pisze:No cóż, to jest maj, bratki idą w nasiona ,ich czas mija
Ja się nie zgodzę. W zeszłym roku jak kupiłam na Wielkanoc kilka żeby posadzić przy wejściu do domu to do samej jesieni ładnie kwitły.Trzeba trafić lub mieć sprawdzonego sprzedawcę na dobre rozsady i przede wszystkim kupować zahartowane. Ja kupuję kopane z pola i zawsze ładnie i bardzo długo kwitną. Nie wyciągają się i są krępe. Natomiast te które wychodzą z cieplarni/szklarni im nawet przymrozek nie jest potrzebny żeby szybko padły i zrobiły się szpetne.
Mój kawałek świata
Pozdrawiam Anka
jagusia111

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

Dużo zależy od miejsca, w którym bratki rosną. Ja swoje trzymam tak mniej więcej do końcówki maja zależnie od pogody. Mam mocno przepuszczalną glebę i jeśli maj jest suchy i słoneczny bratki szybko stają się rozlazłe i pokładające, nawet podlewanie nie pomaga. Jeśli aura jest wilgotna i deszczowa mogą wytrzymać dłużej. Po bratkach sadzę aksamitki.
emalia112
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1406
Od: 14 sty 2014, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

Bratki są kwiatami krótkiego dnia. Jak sałata czy rzodkiewka. Można trochę opóźnić zawiązywanie nasion przez stanowisko cieniste,obcinanie kwiatostanów, ale prędzej czy później wszystkie zawiążą nasienniki i przestaną kwitnąć, wyciągną się. Bratki tylko jako małe sadzonki trzyma się ewentualnie w szklarni, potem jest to nieopłacalne, a do kwitnienia potrzebna jest niska temperatura, więc trzyma się w tunelach nieogrzewanych. Te uprawiane pod chmurką mają brzydkie kwiaty, niszczone przez deszcz i przymrozki i klienci ich nie chcą.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”