Taki - sobie ogród cz.4

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9827
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.4

Post »

Zuza! Ja też uwielbiam! A zwłaszcza wtedy, kiedy nad garami nie muszę stać! Chłopaki zrobiły grilla i niczego nie musiałam robić :tan

Jacku! Praca się sama machnęła! I też powolutku robię, żeby przyjemność była. Ja też z pracy jestem ok. 18 więc tylko weekendy mi zostają :roll: Ja też myślałam, że jestem obrobiona, a tu ... cebule mieczyków znalazłam do posadzenia ;:306

Mariola! Ja sobie średnio radzę! Tu o wszystkim piszę, żeby nie zapomnieć, a jak zrobię, żeby odhaczyć! ;:306 Hamak mi służy jako miejsce wypoczynku miedzy jedną robotą, a drugą. No, może wczoraj przy niedzieli trochę więcej poleżałam...

Karola! Tak się ładnie porobiło, trzeba się nacieszyć ;:173 dziękuję! ;:196

Jak już wspomniałam, znalazłam cebule mieczyków. Obskubałam je trochę i zaprawiłam na grzyba. Jeszcze trzeba posadzić. Jeszcze kann resztę wysadzę, dalie, które dziś przyjdą i koniecznie pomidory. Połowa szklarni już uprzątnięta więc można sadzić. Trochę jestem z nimi do tyłu, bo mogłam wsadzić już tydzień temu. Ale powolutku... :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Taki - sobie ogród cz.4

Post »

Hamak mówisz ;:224 hamaka nie mam ale kazałam sobie już wytaszczyć tarasowy tapczan i też poleżałam a co ;:333
Ale ty Miłeczko masz tych bulwowych i cebulowych ja w tej kwestii jestem leniuch parę cebulek mieczyków żółtych bo pasują do rabaty i dalie ,canny nie sadzę bo miałam jakieś takie z lichymi kwiatami i tylko zielone rosło a kwiatów to wcale widać nie było i dałam im zmarznąć i w tym roku taka jedna miła Pani zaraziła mnie callami i to wszystko,reszta byliny bo bez kłopotu ;:131 a mimo wszystko i tak na nudę w ogrodzie nie narzekam :lol:
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20150
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Taki - sobie ogród cz.4

Post »

Taki barwinek to mi się podoba ;:138
Marzena77
500p
500p
Posty: 878
Od: 6 lip 2014, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Taki - sobie ogród cz.4

Post »

Ładne te barwinki :D
Awatar użytkownika
sweetdaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3531
Od: 15 sty 2015, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Taki - sobie ogród cz.4

Post »

Miłeczko, wczoraj podejrzałam moje karpy daliowe - coś wreszcie wyłazi z ziemi :tan
Wyłazi w dwóch miejscach, więc sądzę że obie ( dwie szt mniejsza i większa były kupione w woreczku) przeżyły wysadzenie tak wczesną wiosną. Super, bo już się bałam ;:138
Pozdrawiam, Zuza
----------------------------
Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi I, II, III
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Taki - sobie ogród cz.4

Post »

Miłko, miejsce dla dalii znajdę z całą pewnością. Co roku staram się jakieś zaciszne im znaleźć, żeby uchronic je przez pierwszymi przymrozkami i ciągle dalej szukam. Widzę, że Ty masz miejscówki- pewniaki u siebie, ale też dłużej ode mnie je hodujesz.
Hosty o tej porze roku wyglądają chyba najładniej. Zwłaszcza u Ciebie im pasuje w lekkim cieniu drzew latem
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7109
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Taki - sobie ogród cz.4

Post »

U mnie niektóre dalie już na wierzchu ;:oj Mam nadzieję, że przymrozków nie będzie.
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5929
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Taki - sobie ogród cz.4

Post »

Pełne barwinki ;:oj
Awatar użytkownika
witch
1000p
1000p
Posty: 3102
Od: 9 cze 2013, o 10:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok.

Re: Taki - sobie ogród cz.4

Post »

Pięknie :D Te ciemno różowe to też barwinki?
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9827
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.4

Post »

Aga! To też barwinki różowe pełne.

Tulap! No są ładne! Zbieram je. Załatwiają mi ugór pod bzem :-)

Małgoś! U mnie tylko jedna jest wysadzona w kilkucentymetrowym pędem. Reszta się szykuje :wink: Moim zdaniem nie będzie przymrozków, ale mogę się mylić... ;:173

Marzka! Hosty dopiero zaczynają, ale za parę dni będą piękne naprawdę! Miejscem na dalie nie można się przejmować. Wszystko, czego potrzebują, to słońce i trochę jedzonka pod karpę. Jak będzie przymrozek, to będzie, nie uchronisz...
A miejsca mam za mało, ale jakoś pomieszczę. Najwyżej kann mniej posadzę...

Zuza! Gratulacje! Cieszę się razem z Tobą! Pokaż potem, jak zakwitną! Koniecznie!

Marzena! dzięki w imieniu barwinków!

Iwona! Oj! Mi też!!! :wink:

Marta! Ja też mam tapczan na tarasie altany, jakąś narzutą z Ikei nzruciłam, jakieś poduchy kładę i jest fajnie. Zanim miałam hamaki, tam ucinałam komara! :;230
A kalle to chociaż Ci urosły? Bo mi wyszły takie prawie metrowe pagaje i wielkie liście. Nie wiem, czy to dobrze, leję w nie wodę (zostawiłam w donicach, postawiłam między hosty). Ja juz nie mam kann takich z małymi kwiatami. Żebyś nie miała lepiej ode mnie, kilka kiedyś do ciebie wyruszy ;:224

Dziś posadziłam mieczyki :tan Nieliczyłam ile, ale wsadziłam najdorodniejsze, a mniejsze jutro rozdam w pracy :D
Powieszone czerwone lampiony pięknie świecą w ciemności. Jest parno jak przed burzą, ale nie wierzę w deszcz i podlałam to i owo...

Na dziś:

Obrazek

Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
sweetdaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3531
Od: 15 sty 2015, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Taki - sobie ogród cz.4

Post »

Bardzo fajnie wyszło to pierwsze zdjęcie, taki jakiś fajny klimacik ma ;:333
Pozdrawiam, Zuza
----------------------------
Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi I, II, III
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Taki - sobie ogród cz.4

Post »

Ja juz nie mam kann takich z małymi kwiatami. Żebyś nie miała lepiej ode mnie, kilka kiedyś do ciebie wyruszy ;:224
ok.ale po lecie przyślę ci na przechowanie :;230 ;:306
Miłka kalle wyszły i rosną w oczach może nie są aż tak wysokie jak twoje ale liści mają sporo ,u Dasy kwitną już kalle więc ja czekam na kwiaty ;:65
U mnie dzisiaj pada delikatny deszczyk taki wymarzony do podlewania :D
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9827
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.4

Post »

Marta! Mi też jeszcze nie kwitną. Ja do tej pory nie zajmowałam się nimi odpowiednio więc nie jestem ekspertem. Ale trzeba próbować. Zobaczymy!

Zuza! Dziękuję! ;:196 Tak się zbiegło, ze wiśnia z tulipanami kwitnie! Ja to mam w oknie tarasowym i nie mogę oczu oderwać ;:173

Wczoraj wróciłam z pracy i zamiast coś gotować,... poszłam do ogrodu :wink: I posadziłam wreszcie kanny! Nie wiem, kiedy zakwitną, bo powinnam już je 2 miesiące temu podpędzić. Niektórzy to już w styczniu wysadzają. Ja nie mam warunków (jak wcześniej pisałam) i muszą sobie radzić same. Mam 2 nowe odmiany Lucifer i En Avant, mam nadzieję, ze będą zgodne. Przechowała się ładnie Cleopatra i siewki, które dostałam w zeszłym roku. Jak wszystkie urosną i zakwitną - będzie cudownie!

Tulipanek ? biedronkowy jakiś fotogeniczny :-)
Obrazek

Wychodza szczawiki od Ilonki (moje jeszcze w powijakach)
Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”