Mój ogród na fotografii- część 9

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród na fotografii- część 9

Post »

Jesteście wspaniali ;:215 ;:180 ,znajdujecie czas na spacer po moim/ naszym ;:306 / ogrodzie.
Ławeczki już rozstawione , czekają na gości, a ja Was powitam aromatyczną kawką i serniczkiem mojej specjalności.
Od rana słoneczko wspaniale operuje i zaprasza do ogrodu ,a ja mam wyjazd. ;:222
Postaram się jak najprędzej pozałatwiać sprawy / oczywiście zakup kwiecia do kommpozycji doniczkowo- skrzyniowych/ i rozkoszować się wiosennymi widokami. Zakwitły konwalie i bzy , zapach zniewalający ;:108

Alu!witam ;:167 i cieszę się bardzo z Twoich odwiedzin. Dziękuję za miłe słowa pod adresem ogrodu i mojej pracy.
Aniu! :wit niestety, czas biegnie nieubłaganie a my coraz młodsze ;:306 ;:306 ;:306
Felu!Twoje słowa pochwały są dopingiem do dalszej pracy. Dziękuję ;:180 Zapraszam w każdej wolnej chwili ;:108
Moja wisteria jest już wiekowa . Kwitnie pojedynczymi kwiatami od 3-4 lat. W ubiegłym roku " zastraszona" eksmisją ;:306 pokazała sporo kwiatów. W tym roku jestem w szoku, nie widać liści, "obsypana kwieciem".
W tym roku kupiłam białą , niby o dużych ,rocznych przyrostach. Muszę sprawdzić , czy przy mojej jest gdzieś ukorzeniona sadzonka , jeśli nie ma, to przysypię pęd Z wielką przyjemnością jesienią wyślę Ci ;:108
Zapraszam serdecznie w każdej wolnej chwili!
Marysiu!dziękuję ,dziękuję . Przekazałam Twoje zdanie swoim synom i synowym , a oni na to " Mamuś to Twoja zasługa ,ze ogród tak wygląda".
Wcale nie mylą się ;:108 Syn ma coraz mniej czasu na koszenie/ pochłonęła go budowa domu/ , drugi - pracuje od świtu - do nocy. Synowe większość dnia poza domem, mąż nadal przy remoncie mieszkania młodym.Czekają z niecierpliwością na przeprowadzkę.Nie powiem, takie sprawy jak zainstalowanie pergoli czy płotku to ich dzieło. Teraz przy tak wielkim zaabsorbowaniu i pochłonięciu ich sprawami, nawet nie śmiem prosić o cokolwiek./ nie mam do nich żalu/ Dzisiaj po powrocie z miasta, zabieram się za przycinanie żywopłotu. ;:108
Zgodnie stwierdzili,ze najwięcej czasu spędzają w ogrodzie przy grillowaniu ;:306 lub niedzielno- świątecznym wypoczynku. ;:108
/ niedziele i święta w naszej rodzinie przeznaczamy tylko i wyłącznie na wojażowanie lub regenerację sił, nie ma żadnej pracy/
Jurku! ano, buchnęła wiosna kwieciem/ majem/ ...jak w piosence.
Konwalie pachną " oszołamiająco", bzy zniewalają . a niezapominajki tworzą niebieskie kobierce, pośród innego kwiecia.
Czekam jeszcze na koncert żab ;:306 ,uwielbiam ich "rechot". Na razie zadawalam się ptasimi koncertami ;:108
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
fela07
50p
50p
Posty: 69
Od: 20 kwie 2013, o 13:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: strefa klimatyczna 5b

Re: Mój ogród na fotografii- część 9

Post »

Witaj Bogusiu
Miło mi, że chcesz się dzielić częścią Twego ogrodu ale nie chciałam Ci sprawiać dodatkowej pracy, wiem ile musisz się napracować w tak wielkim ogrodzie. Ja mam tylko 300 m 2 i jak popracuję to mi kości bolą ;:108
Wisteria od wielu lat jak ją zobaczyłam to mi się bardzo podobała . Chciałam ją kupić ale znajoma bardzo dbająca o swoje roślinki, mówiła, ze jej przemarzła i odradziła zakup. Teraz zimy łagodniejsze to u siebie w sklepach ogrodniczych lub na bazarze się rozejrzę i kupię. Teraz przy łagodniejszych zimach może uda mi się ją utrzymać.
Dziękuję bardzo za szczere chęci. ;:cm
pozdrawiam serdecznie - Fela
Awatar użytkownika
ElleBelle
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 7327
Od: 5 paź 2009, o 15:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Mój ogród na fotografii- część 9

Post »

Bogusiu z opóżnieniem ale jestem ;:180 To jest teraz cudowna pora też uwielbiam zapach konwalii i bzu szkoda tylko że wieczory są bardzo chłodne a wtedy wszystko intensywniej pachnie ,no nie można mieć wszystkiego ;:185 Glicynia dała popis u Ciebie będziesz miła pięknie jak zakwitnie ;:196
Pozdrawiam, Ela
...mój azyl w środku miasta...
Kwiaty Eli- w ogrodzie i nie tylko cz. 7- Kolejna Wiosna...
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42207
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Mój ogród na fotografii- część 9

Post »

Bogusiu czyli jednak mają wpływ na ogród ...zapewniając Ci regenerację sił :;230
Ale czuje się że jesteś bardziej zajęta i masz mniej czasu ;:196
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4409
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Mój ogród na fotografii- część 9

Post »

Jestem! :wit
I tytuł wątku zawsze aktualny - nie będziesz musiała zmieniać w zależności od sezonu :wink:
Pięknie pokazałaś swe włości :)
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród na fotografii- część 9

Post »

Witam w pochmurny , trochę "kapiący" ;:306 dzień. Szkoda, bo dzień bez prac w ogrodzie, uważam za dzień stracony.
W tunelu foliowym nie mam co robić, pomidorki i ogórki rosną, Te wczesne nowalijki szaleją na dobre. Dzisiaj będzie już botwinka z własnej uprawy/ oczywiście pod folią/
Felu! jak uważasz, dla mnie niewielki problem. Wstawię dzisiaj zdjęcia aktualnej fazy kwitnienia wisterii.
Elu!miło,ze odwiedziłaś ;:168 Bzy i konwalie - zapach powalający . Kiedyś pisałam,ze w miejscowości ,z której pochodzi moja synowa/ Siedlisko k/ Nowej Soli obchodzone jest Święto Bzów.
Bzy, a właściwie lilaki, były symbolem Siedliska już od XVIII w. ze względu na ich ilość i liczbę odmian rosnących wówczas na jego terenie, Z początkiem maja cała miejscowość i okolice, nasycała się zapachem bzów i ozdobiona była liliowym, białym i niebieskim kwieciem. W tej scenerii od końca XIX w. przez blisko półwiecze, obchodzono owe święto. Składały się wówczas nań: spektakle teatralne, uczty w lokalnych restauracjach i winiarniach oraz wycieczki licznymi ścieżkami wytyczonymi po miejscowości i okolicach, a całość rozpoczynał barwny korowód. Obchody trwały nawet półtora tygodnia i zjeżdżali na nie goście z okolicznych miejscowości, choć jak podają ówczesne źródła, gościli tu także mieszkańcy odległych zakątków Niemiec.
Obecnie "Święto Bzów" to sztandarowe przedsięwzięcie Fundacji Karolat. Punktem centralnym całego przedsięwzięcia i główną atrakcją jest Zamek Karolat, specjalnie na tę okazję otwierany.
Glicynia w tym roku spisała się wyjątkowo ;:108
Marysiu! a tak ,tak ;:306 zapewniają regenerację sił, ale są takie chwile,ze czuję się totalnie" zakręcona" ;:108 Oprócz ogrodu jest jeszcze dom, który musi być należycie dopilnowany/ mam to we krwi/ i nie wyobrażam sobie inaczej ;:108
Nie ma co narzekać, znajduję też co roku czas/ obowiązkowo/ na dłuższy urlop. Synowe i synowie spisują się wtedy w opiece nad ogrodem super. No, najwyżej przeleją begonie ;:306 Weekendowe wypady tez nie są rzadkością , reszta przyjemności we własnym ogrodzie ;:108 Cóż chcieć więcej :?:
Andrzeju! :wit nie wiem, dlaczego zmieniłam tytuł poprzedniego wątku- to był błąd ;:108
Dziękuję za pozytywny odbiór moich włości ;:306
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój ogród na fotografii- część 9

Post »

Bogusiu niesamowite fotki z Twojego ogrodu/ parku. Serdecznie dziękuję za wyczerpująca odpowiedź o betonowych cudeńkach. Chyba skuszę się i poeksperymentuję. Tymczasem wracam do oglądania zdjęć,są świetną inspiracją dla raczkujących ogrodników,jak ja
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Mój ogród na fotografii- część 9

Post »

Zazdroszczę kwitnacej glicynii, moja sadzona dwa lata temu na razie się rozkrzewia, a kwiaty to chyba ujrzę za kilka lat.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Tajka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11411
Od: 23 sty 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Mój ogród na fotografii- część 9

Post »

Bogusiu witam się w nowej części wątku. :wit
Odbyłam piękny i długi spacer po Twoim cudownym ogrodzie. ;:167 Glicynia będzie Ci pięknie kwitła, moja także ma pąki po raz pierwszy na kwiat, chociaż w o wiele skromniejszej ilości.
Miłej niedzieli Ci życzę. ;:196
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród na fotografii- część 9

Post »

Witam , witam moich gości!
Dzień dzisiaj słoneczny, bezdeszczowy choć trochę wietrzny ;:108
Wczoraj wieczorem solidnie popadało, zatem roślinki /a ja z nimi / szczęśliwe ;:108
Sporo wczoraj wykonałam pracy domowo- ogrodowej a wieczorem relaksowałam się i wzbogacałam duchowo na Koncercie Filharmonii.
Zostawiam kilka cieplutkich fotek. Miały być tylko glicynii, ale jest o wiele więcej. Czasami myślę,ze Was Kochani zanudzam tymi zdjęciami- jeśli tak , dajcie sygnał, ograniczę ich ilość ;:108
Marzenko! oczywiście spróbuj nadać nowe zycie, wyeksploatowanym przedmiotom. Nic trudnego, a efekt myślę,ze imponujący. Jest wiele jeszcze miejsc w moim ogrodzie, które rzadko pokazuję , bo dominują tam krzewy i drzewa iglaste, a więc nic ciekawego ;:168
Dorotko! pisałam, wcześniej ,ze ja na kwitnienie swojej glicynii też czekałam kilka dobrych lat. W tym roku zaskoczyła mnie mile ;:108 ;:168
Tereniu! :wit myślę ,ze zaprzyjaźniłam się ;:306 już z glicynią, tak jak z magnoliami . Na pewno będę kolejne odmiany zapraszała do swojego ogrodu. Chyba jest im dobrze w moim ogrodzie , skoro odwdzięczają się tak licznym ,dorodnym kwieciem ;:108 Cieszę się,że spacer po moim ogrodzie był przyjemny ;:168

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

kolejne wstawię trochę później/ niespodziewani goście/
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Mój ogród na fotografii- część 9

Post »

Nie doczytałam ;:223 taka ze mnie gapa.
U nas dziś wieje, pada deszcz, słoneczko niby na chwilkę się pokazuje, ale chmury szybko je zasłaniają.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród na fotografii- część 9

Post »

Dorotko! goście odjechali, wstawiam kolejne , dzisiaj zrobione zdjęcia.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
gracha
1000p
1000p
Posty: 4328
Od: 23 maja 2012, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Mój ogród na fotografii- część 9

Post »

Bogusiu i ja weszłam w Twoje areały/wirtualnie/ ,po prostu nie chce się wyjść,maj jest cudowny ,soczysta zieleń w komponowana w kwitnące, masz boskie widoki ;:138 pozdrawiam niedzielnie ,u nas dopiero teraz wyjrzało słoneczko,mżyło przez cały dzień ,miałam czas na odwiedzinki u dzieci :wit
Pozdrawiam Gracha
Mój Raj cz.5
Moje wątki
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”