Tulipany cz.3

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2775
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Tulipany cz.3

Post »

Rennni w wolnej chwili poprzeglądam moje stare katalogi wysyłkowe, może coś będzie podobne- zdjęcie już ściągnęłam :wink: .
Awatar użytkownika
magdalen
200p
200p
Posty: 215
Od: 26 cze 2010, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Tulipany cz.3

Post »

adamanna pisze:Magda śliczne , dostępne u nas czy sprowadzone???
Tulipany kupiłam w markecie, nie bardzo byłam przekonana do takich odmian ale na żywo są naprawdę śliczne, muszę się postarać o jeszcze coś podobnego :D
Pozdrawiam Magda
Awatar użytkownika
gianna
1000p
1000p
Posty: 2746
Od: 3 cze 2012, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Tulipany cz.3

Post »

Uwielbiam cebulowe, toteż nie brak na mojej działeczce tulipanów. Nie wszystkim jednak zdążyłam zrobić fotki ;:174
Teraz kwitną te z Biedry zakupione jesienią i kilka starszych.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Magda30
500p
500p
Posty: 537
Od: 10 sie 2013, o 23:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie plockie

Re: Tulipany cz.3

Post »

:wit Obrazek

Obrazek

Obrazek
lucyna78
200p
200p
Posty: 266
Od: 11 mar 2014, o 19:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: UK

Re: Tulipany cz.3

Post »

Mam pytanie czy co roku wykopujecie cebule, czy przybywa tulipanów czy wręcz przeciwnie. Moje znikają w oczach :( Dwa lata temu na rabacie było ich ze 20 w tym roku zakwitły 2!!! Nigdy nie wykopywałam cebulek chyba czas to zmienić. Nie chce wymieszać różnych odmian, dlatego zostawiałam je w ziemi.
emalia112
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1406
Od: 14 sty 2014, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Tulipany cz.3

Post »

No chyba lepiej jest mieć rabatę z wymieszanymi tulipanami niż nie mieć jej wcale. Sadze w koszykach właśnie ze względu na wykopywanie.Jeżeli z jednego koszyka namnoży mi się dużo cebulek dokupuje drugi lub trzeci koszyk i tam wsadzam te drobniejsze.Koszyki są o tyle wygodne, że susze ich też w koszykach każdą odmianę osobno ułożone w szopie jeden na drugim. Jak upalne lato to susze na słońcu..
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Tulipany cz.3

Post »

Emalia świetny pomysł! Spadłaś mi z nieba! ;:168 Powiedz mi jeszcze: normalnie te koszyki zasuszasz z ziemią? Tak jak wykopiesz, tak zostawiasz? A jesienią w takiej postaci zasuszonej (w ziemi) sadzisz do dołka? Ja mam w doniczkach. Tyle, że nie bardzo mam gdzie przechowywać, bo szopą włada Pan Mąż. :lol: Muszę się ładnie do niego uśmiechnąć. :wink:
Awatar użytkownika
Eliza52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2860
Od: 7 wrz 2014, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Tulipany cz.3

Post »

Ja zaczęłam sadzić w koszykach ze względu na nornice. Nie praktykowałam jeszcze suszenia w koszykach, świetny pomysł, w tym roku go wypróbuję ;:138
Pozdrawiam Ela
emalia112
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1406
Od: 14 sty 2014, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Tulipany cz.3

Post »

Ja jak widzę, że tulipany żółkną, zaczynają zamierać, wyciągam koszyki i gdzieś z boku czekam aż całkiem zaschną . Wtedy każdy koszyk wysypuje wybieram cebulki i dosuszam już bez ziemi, ale w tych samych koszykach. Przy sadzeniu muszę wymienić im ziemie dodać obornika na spód koszyka i wybrać male cebulki. zresztą w koszyku mieści się 5-6 dużych cebul, małych 10. Po sezonie zwykle mam 8-10 dużych i 15,20 małych. Gdybym tak je zostawiła zagłodziłabym je. Jest jeszcze jedna zaleta koszyków, nie kaleczę cebul przy wykopywaniu.
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2775
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Tulipany cz.3

Post »

Ja do sadzenia tulipanów i innych roślin wykorzystuję też koszyki po pieczarkach lub czarne po warzywach.
Wykopane ustawiam na wysokim gładkim kuble aby wszelakie gryzonie do nich się nie dostały.Kiedyś pozostawione w słupku na ziemi to zjadły ile mogły zdążyć.

Rennni pisze:Nie znam nazwy, szukałam tutaj: http://www.thetulipgallery.com/cat/5
i najbardziej podobne jest do Bronze King, Bronze Queen lub Feu Ardent . Ale na Google jest za mało zdjęć starych odmian....nie jestem pewna ;:218
Przeszukałam wszystkie moje katalogi wysyłkowe sprzed prawie 30 lat. Napiszę , że chwilami są duże różnice w odcieniu koloru w porównaniu z zdj. z internetu, nie wspominając , że trafiły mi się nie zgodności. Jednak bardziej skłaniam się ku Twojej propozycji Feu Ardent Z katalogów wpadł mi jeszcze Malaika, :roll:

Jednak musisz mu w przyszłym roku zrobić osobną fotorelację :D bo jak zauważyłam tego typu tulipany bardzo różnią się kolorem w początkowym i końcowym kwitnieniu. Nieraz nasycenie koloru zależy tez od pH czy tam innych składników ziemi.
joanna1984k
100p
100p
Posty: 177
Od: 21 mar 2014, o 12:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zielin Woj. zach- pomor.

Re: Tulipany cz.3

Post »

:wit A to moje tulipany : :D
kwitną na całego !! :D
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zielony zakątek Asi http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=77283" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Agusiia
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 11 kwie 2014, o 10:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: gmina Nasielsk

Re: Tulipany cz.3

Post »

Przyszedł czas pochwalić się moimi tulipankami:


Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

-- 11 maja 2015, o 17:27 --

I jeszcze

Obrazek
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2775
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Tulipany cz.3

Post »

Agusiia czy pamiętasz nazwę tycz przedostatnich czerwonych :D
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”