Mój ogród na fotografii- część 9

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Koleszko
500p
500p
Posty: 961
Od: 14 wrz 2013, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ciechanów

Re: Mój ogród na fotografii- część 9

Post »

Jestem i ja Bogusiu . :D

Ogromna różnorodność u Ciebie panuje . :D Glicynia zachwyca . :D Kartofelki po prostu wow . :lol: Fundamencik zrobiony profesjonalnie . ;:108 Oczywiście w ruinach zrób okienko u "góry" półokrągłe . :D Wspaniale to wygląda na prawdę . Trawnik wygląda pięknie , ale trzeba go przerabiać na rabaty z czasem gdzie się da . :D Mniej koszenia chociaż jest .Widzę , że u Ciebie synowie tak zadowoleni jak i ja . :lol:
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród na fotografii- część 9

Post »

Witam, jak zwykle cieplutko, odwiedzających mnie gości ;:180
Słoneczny poranek zachęca do prac ogrodowych ;:215 Dzisiaj mam do pomocy syna i synową :tan więc maksymalnie musimy wykorzystać czas.

Grażynko! dziękuję za spacer po moich włościach / choć na razie tylko wirtualny/. Te wiosenne widoczki chciałoby się zatrzymać na zawsze.
Niestety wszystko przemija , w piorunującym tempie ;:306 Nie ma tego złego coby na dobre nie wyszło- aura niesprzyjajaca na działeczkę , więc miałaś czas na odwiedzinki dzieci :tan ;:168
Pawle!milo mi ,ze pamiętasz o moim ogrodzie ;:108 Dzisiaj zapowiada się bardzo ciepły, słoneczny dzień , zatem glicynia osiągnie chyba apogeum kwitnienia. Dość często u mnie pada , a i temperatury korzystne , więc warzywka w ogrodzie szaleją/ zwłaszcza ziemniaczki, otulone od chwili posadzenia agrowłókniną/. Okazuje się już za wąska ;:306 Łęty bardzo napinają ją.
Okienko w murku będzie , półokrągłe , takie nietypowe. Nie będę już wydzierała trawnika pod rabatki, to co mam zdecydowanie wystarcza. Aktualnie obsadzam bylinami i krzewikami iglastymi skarpę stawu/ od strony ogrodu/ Myślę,ze tym sposobem choć trochę wzmocnię skarpy i nornice będą miały utrudnione zadanie w drążeniu korytarzy i obsuwaniu ziemi.Pozdrawiam i zapraszam w każdej wolnej chwili ;:108
P.S.Synowie najbardziej zadowoleni , gdy siedzimy w ogrodzie na 'rodzinnym grillowaniu" i podziwianiu tego co ' ja zrobiłam" . Zdecydowanie są pełni podziwu i uznania dla mojej pracy i zdziwienia,ze chce mi się tak pracować w ogrodzie. Nie mają wątpliwości , że to ogromna pasja ;:306 W miarę możliwości oczywiście pomagają , zwłaszcza przy cięższych pracach.
Dzisiaj właśnie będę miała do dyspozycji wzmocnione siły.W sobotę mężuś, kosą spalinową potraktował wszystkie zakamarki i skarpy stawu, a ja za nim biegałam ,coby nie dosięgnął tego co nie trzeba .Niestety za późno zainterweniowałam i nowy nabytek dławisz/ spora już sadzonka/ skończyła pod ostrzem ;:222
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
Mirabela
1000p
1000p
Posty: 1899
Od: 30 wrz 2011, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Mój ogród na fotografii- część 9

Post »

Witam serdecznie Bogusiu! Jest coraz cudniej! :tan . Bardzo jestem zaskoczona, że już tyle roślinek, kwiecia kwitnie - wiciokrzew, ozdobne czosnki, irysy. Co to za piękna pnąca roślinka przy ławce rośnie.?
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród na fotografii- część 9

Post »

Mirko! jak miło Ciebie widzieć , choć tylko na awatarku/ świetnie wyglądasz ;:108 /
Ja bywam u Ciebie, ale jako skrytoczytacz/ barak czasu/ ale niestety najwyższa pora ,aby pozostawić po sobie ślad ;:306
Po pniu świerku wspina się winobluszcz trójklapowy, zawsze o nim marzyłam , jest to nowy nabytek i na szczęście przyjął się.
Pięcioklapowego u mnie sporo ale on, według mnie, nie jest tak efektowny.
Kwiecia u mnie z dnia na dzień przybywa , tak szybko to się wszystko dzieje ;:108
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój ogród na fotografii- część 9

Post »

Bogusiu, maj to chyba najpiękniejszy miesiąc w ogrodzie. Tyle odcieni zielonego, to potem już przez cały rok. Nie ma. U mnie teraz bez zaczyna spektakl. Nie mam wyszukanych odmian, ale kawałek żywopłotu, jakieś 14mb. Zapach unosi się upojny i słychać pełno bzyczków w nim.
Poza tym chodząc po Twoim ogrodzie można zadyszkę złapać, taki teren i wszędzie ładnie.
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20150
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Mój ogród na fotografii- część 9

Post »

A ja się dziwię, że Bogusi nie widzę, a ona zamknęła ogród, ale znalazła Ciebie Bogusiu :wit
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród na fotografii- część 9

Post »

Marzenko! ileż to razy dziennie przemierzam te swoje hektary , ale to wpływa dobrze na krążenie ;:108 Poza tym
wyrabiam kondycję .
No kochana, poczułam przez monitor zapach Twojego żywopłotu i odgłos bzyczków ;:306
Iwonko!jestem , jestem i nic nie zamknęłam . Szczerze pracuję w ogrodzie, poza tym inne obowiązki i przyjemności: dom, rodzina, wyjazdy , kontakty towarzyskie :tan
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój ogród na fotografii- część 9

Post »

Bogusiu, muszę zrobić aktualną fotkę swojego bzowemu żywopłotowi. Pokazałam go raz czy dwa, a przecież to duma siedliska i mogę się nim częściej pochwalić :oops: .
Jakoś zimno się zrobiło i od razu na FO ciszej. Zaglądam do ulubionych wątków, do znajomych niemal od początku bycia na FO. Na nowe wątki brakuje mi czasu. Widzę jak zmieniają się ogrody u innych. Może i pora dostrzec różnice u siebie i zrobić rachunek sumienia?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród na fotografii- część 9

Post »

Marzenko, obowiązkowo zrób fotkę, póki jeszcze kwitną bzy ;:108 Wyobraź sobie,ze w Siedlisko,skąd pochodzi moja synowa tez słynie z niesamowitej ilości ,różnych odmian bzów.Nie wiedziałam,ze aż taka mnogość odmian występuje. !0 maja obchodzono tam Święto Bżów ;:108
U mnie pogoda odpowiednia do wyczynów ogrodowych ;:306 zatem spędzam w nim większość dnia. Wczoraj byłam w Gospodarstwie ogrodniczym na pograniczu woj lubuskiego i wielkopolskiego , od Zielonej Góry w kierunku na Poznań. To co zobaczyłam , zapierało dech. Niezapomniane ,niesamowite kwieciste widoki, roślin balkonowych , tarasowych.Świetne , gotowe kompozycje Ceny przyzwoite, roślinki dorodne. Po prostu cudo ;:108
Oczywiście zaopatrzyłam się należycie głównie w milion bells , surfinie, kocanki omszone, pelargonie bluszczolistne i niecierpki.
Sadziłam do późnego wieczoru ;:108

A oto dzisiejszy stan mojego ogrodowego królestwa

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
alicjad31
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7865
Od: 28 lip 2013, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mój ogród na fotografii- część 9

Post »

Bogusiu Twoje królestwo jest piękne ;:333 .Buziaczki i uściski zostawiam ;:196 ;:168
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20150
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Mój ogród na fotografii- część 9

Post »

W taką pogodę jak dziś, tylko takie widoki podziwiać, u nas zimno brrrrr :wit
Awatar użytkownika
anesse81
200p
200p
Posty: 419
Od: 2 lut 2011, o 16:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Mój ogród na fotografii- część 9

Post »

Witaj Bogusiu, uwielbiam takie dojrzałe ogrody, przepiękna glicynia, ciekawe kiedy moja zakwitnie. Czy możesz mi napisać czy na pierwszym zdjęciu jest powojnik? mogę poznać jego nazwę? pozdrawiam
Pozdrawiam cieplutko AGA :)
POLE AGI
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród na fotografii- część 9

Post »

Jak miło witać wspaniałych gości!
Alu!dziękuję za miłe słowa ;:168
Iwonko! ;:168 U mnie wspaniała pogoda , dużo ;:3 ;:3 ;:3 około 19 trojhę popadało ;:306 wcześniej podlałam ogród ;:108
Aga!Anesse81 miło mi Ciebie gościć. Zapraszam w każdej wolnej chwili. Mój ogród już dojrzały, ale tworzony wiele lat
/ zwłaszcza jego ramy/ . Wciąż rodzą się nowe pomysły i koncepcje ;:108
Na kwitnienie swojej glicynii też czekałam sporo czasu/ czyt. lat/ Dzisiaj zachwyca mnie swoim kwitnieniem. Będę cierpliwie oczekiwała na kwitnienie białej/ taką w tym roku sprawiłam sobie sadzonkę/ miniaturkę/.
Tak, to powojnik z marketu , bez nazwy NN. Cudaśny! ;:108 Pozdrawiam cieplutko, wpadaj do mnie ;:108
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”