Taki - sobie ogród cz.4

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Taki - sobie ogród cz.4

Post »

Hi,hi,hi dobrze że się ociągałam z zawilcami,bo już wiem co jeszcze pojedzie do Ciebie ,już ja zadbam żebyś się nie nudziła ;:306
Awatar użytkownika
sweetdaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3531
Od: 15 sty 2015, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Taki - sobie ogród cz.4

Post »

Też już wczoraj wysadziłam pomidorki ;:108
Kokoryczka śliczna, muszę zaprosić do ogrodu ;:333
Ja dziś też odpoczywałam po wczorajszej walce z chwaściorami, ale dobrze że popadało. Burza była niezła w sobotę, co nie ;:oj
Pozdrawiam, Zuza
----------------------------
Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi I, II, III
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16115
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Taki - sobie ogród cz.4

Post »

Fajne te skrzyneczki. Czytam, że oczywiście będą w nich rosły dalie. :D
A w tej ładnej donicy z ornamentem jaką masz różę?
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Taki - sobie ogród cz.4

Post »

Miłko dziękuję za pokaz lampionów ;:196 , właśnie takich dodatków ciągle u mnie brak. Figurek, lampionów do stworzenia klimatu , ale kiedyś przyjdzie na to czas.
Ten niski , wczesny i u mnie 10 maja zakwitł ;:306 , a jak był w pąku myślałam, że krokusy znowu będą kwitły :;230 .
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Taki - sobie ogród cz.4

Post »

ta podpędzona dali w kompleksy może wpędzić, moje ledwo zakopane i czekam czy coś wyjdzie
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.4

Post »

Czy jeszcze można gdziś stacjonarnie kupić u nas dalie? Tak sobie myślę, że w donicy ( a jedną podwójną mam) mogłyby rosnąć. Muszę pomyśleć, a jak znam życie, będę myślała tak długo, aż nie zobaczę ich na Forum . I wtedy zacznę żałować, że jednak się nie postarałam.
Po chabry się zgłoszę.
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.4

Post »

Po kilku godzinach...
Kupiłam dziś dwie dalie. Jakie? Nie mam pojęcia, jak dokupię baterie, wstawię u siebie zdjęcia. A jednak zarażasz z tymi daliami :wink:
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7672
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Taki - sobie ogród cz.4

Post »

MIŁKA popatrz jaka ja gapa, nie pomyślałam aby dalie do donicy i następnie w skrzyni ustawić - lae już biorę się do dzieła, jeszcze jakaś została i zaraz powędruje do donicy. Miłka moje róże już posadzone na skarpie , pierwsze dalie a u ich stóp róże, nie chciało mi się męczyć z nimi w donicach, im będzie lepiej a mi wygodniej.

pozdrawiam i biegnę do dalii :wit
Awatar użytkownika
maniusika
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5968
Od: 18 mar 2009, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Taki - sobie ogród cz.4

Post »

Mam trzy w dalie donicy ale tylko dlatego że dwie będą wysadzone na skalniak gdy dokończę a jedna w dużej donicy będzie w niej rosnąć przy furtce aby ją szybko przenieść jak zięć będzie robił płot..
zapraszam do mego ogrodu..Janka
Moje -marzenia-maniusika -IV
Mój album
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9827
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.4

Post »

Janko! Dalie dobrze czuja się wysadzone do donic, ale jedzenia stardczy na początek. Przy dłuższym trzymaniu w donicy trzeba ją dokarmić, albo w dużą donicę wrzucić dobry kompost +inne dodatki np mączkę rogową, fusy, coś co się rozłoży później uwalniając składniki pokarmowe.
Chabry są cudowne i nie wyobrażam sobie ogrodu bez nich, albo dzikich, albo ogrodowych.

Krysiu! To jest bardzo ważne, żeby było wygodnie nam w ogrodzie. Przy tylu roślinach trzeba jakoś wszystko dobrze zorganizować. Mnie czeka kilka rewolucji, bo ciągle coś mi nie pasuje, ale w niektórych miejscach już mam równowagę! :wink:

Ewa! Widziałam w LM całkiem sporo. Może nie są najtańsze, ale zgodne odmianowo. Mam trochę od nich, jestem zadowolona. Ale piszesz, że już nabyłaś! Zdjęc nie wstawiłaś jeszcze. No to czekam!

Dorota! Nie mam takich duperel za dużo, ale czasami coś mnie tknie! :;230 A irysa - gratuluję! ;:333

Marzka! To wcale nie tak fajnie! Ja nigdy nie podpędzam dalii. One potem przyhamowują i zbierają się długo w sobie. Może i zakwitnie chwilę wcześniej, ale co ja z nią musiałam nawywijać!

Wandziu! Nie odważyłam sie jeszcze róż trzymać w donicach. To dalia. Może i róże dobrze znoszą donice z dobrą ziemią i w odpowiednim miejscu, ale ja wolę nie ryzykować, bo jak potem zapomnę podlać... ;:223

Zuza! Super! Pomidory jak tylko złapią grunt, dają do wiwatu! Ja potem nie nadażam z uszczykiwaniem bocznych pędów i podwiązywaniem. Już się nie mogę doczekać pomidorków!
Fajnie jest teraz! Słońce, deszcz, słońce, deszcz. Szkoda tylko, ze chwasty też szaleją! ;:145

Beciu! Wszystko ze spokojem, zdążysz posiać, albo już posiałaś :wink:

Krysiu! Nie mam zdjęcia kwiatów, jakoś go pominęłam. Ale on chyba taki zwykły jest. Nie wiem... :roll:
Tak Krysiu! Jest pięknie, bzy już w rozkwicie, konwalie kwitną, zrobiło się tak... komunijnie, wonnie! A'propos wonności!
Dla Ciebie marzanka od Ciebie:

Obrazek

I inne widoki na dziś:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7672
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Taki - sobie ogród cz.4

Post »

MIŁAKA jaki sielski widok z tymi tulipanami ;:215
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9827
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.4

Post »

Krysiu!! Też lubię ten widok. Mam go z okna ale nie z tej strony.

Ze względu na ogrodniczy chłód (trzeci zimny ogrodnik dziś) nie robię niczego w ogrodzie. Co najwyżej trochę piele, dzióbię. Czekam na dalie ;:306
Muszę aksamitki i cynie dać już do ziemi. Cynie mi zeżarły ślimaki i zostało mi kilka sztuk zamiast kilkudziesięciu :evil:
Wokół śpiew kapturki (jak zawsze fałszuje), jednostajne pogwizdywanie pleszki, gwizdanie kosa i piękne trele piegży. A ja zazwyczaj o tej porze nie mam aparatu w ręce ;:223 Musze dla przyzwoitości coś cyknąć, bo obiektyw zardzewieje ;:306

A tymczasem w ogrodzie:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16115
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Taki - sobie ogród cz.4

Post »

Biały rododendron pięknie obklejony kwiatuszkami. Pączuszki różane już są. Hosty z paseczkami na liściach. Wszystko ładniutkie i świeże :D
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”