Taki - sobie ogród cz.4

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5929
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Taki - sobie ogród cz.4

Post »

Jaki szczawik śliczny ;:oj
Ja na mojego czekam.
Od 20 kwietnia bodajże :;230
Nie chciał się rozwinąć,to go ciachłem,wybujał też zbytnio ;:224
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Taki - sobie ogród cz.4

Post »

Piękna ta Twoja 'rozmazana' hosta, to straked?. Takie też lubię, ale niektóre nie mają tych wzorków na stałe. Mam kilka, ale już za nimi nie szaleję ;:185 .
'Moje" winniczki bardzo lubią liście leśnego tytoniu - dobrze, że mam zapas w postaci całej palety ;:306 .
Wyszły mi pierwsze dwie miniaturowe dalie; zobaczymy, co będzie dalej ;:224 . I tak będę 'wisieć' u Ciebie w wątku, jak zaczną kwitnąć dalie. Zamówiłam kilka odmian, które mnie się u Ciebie podobały, ale żadnej nie dostałam, pozostało więc tylko oglądanie - musi wystarczyć ;:174 . Jak ładnie zakwitną te, co mam, to poszukam zimą gdzie indziej moich 'wybranek' ;:108 .
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
maniusika
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5968
Od: 18 mar 2009, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Taki - sobie ogród cz.4

Post »

Moje dalie też już na wierzchu , mam ich sporo bo ładnie kwitną cały sezon . Nawet siane ładnie powchodziły i zaraz zacznę ich wsadzać po tulipanach .. A szczawik mi gdzie zginął bo nie wchodzi w żadnej doniczce .. Może myszy się do niego dobrały bo zimowały w mojej piwnicy ..
zapraszam do mego ogrodu..Janka
Moje -marzenia-maniusika -IV
Mój album
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9827
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.4

Post »

Janeczko! Rozgrzeb lekko ziemię i zobacz, co z tym szczawikiem! Może się jeszcze nie rozhulał. Ja wyciągam jesienią z ziemi i wrzucam do pudełek. Wtedy widzę, jak przezimowały i czy warto sadzić! :wink:
Cieszę się, ze dalie dobrze Ci wschodzą. Myślę, że to będzie kolejny fajny sezon!

Aniu! Wychodzi na to, ze to stricked. Dostałam od koleżanki, jest faktycznie piękna! Hosty kocham, ale jakoś specjalnie nie kolekcjonuję. Dostaję od koleżanek, czasami coś dokupię. Czekam na rozrost i dojrzałość tych, co mam :D
A jak nie masz takich dalii, jak Ci się podobały, to na pewno masz inne, które Ci się spodobają! Sama radość!

Tulap! Nie wpadłabym na to, że by ciachnąć szczawika ;:131 Moje rosną w rozproszonym świetle, podlewane średnio w ziemi kompostowej wymieszanej z kupnym podłożem. Może u Ciebie to kwestia warunków?

Aga! To fakt, że wyglądają fajnie! To moje nielicznie występujące w donicy ;:306 Resztę koncertowo marnuję!

Krysiu! Marzankę mam w donicy. Przez to może dość zgrabnie kępka wygląda. Wczesną jesienią wymienię jej ziemię, może doniczkę na większą. Nie chce by mi się właśnie tam rozpełzła :wink: U nas nie było przymrozków, ale ziąb był. Wszystko przeżyło. Plektranthusa dobrze poznałaś, to ta mniejsza doniczka z sadzonką. Postawiłam, żeby im było raźniej. W końcu pochodzą z jednego miejsca!

Hosty się cudownie rozwinęły!

Essence of Summer
Obrazek

Wychodzą powolutku moje piękności
Obrazek

Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7109
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Taki - sobie ogród cz.4

Post »

Moje też wychodzą, ale nie wszystkie i zaczynam się martwić :( . Może za głęboko je posadziłam.
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9827
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.4

Post »

Małgosia! Moich też wychodzi mniej niż połowa! Czekaj cierpliwie, jeszcze jest czas! Do lipca zdążą urosnąć i zakwitnąć!
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
sweetdaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3531
Od: 15 sty 2015, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Taki - sobie ogród cz.4

Post »

Pięknie Tobie wyłażą już dalie ;:108 Ale moja też już ładnie wychodzi, przetrwała :tan
Szczawiki za Twoim przykładem też już siedzą w misie, ale u mnie jeszcze nie wylazły.
Pozdrawiam, Zuza
----------------------------
Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi I, II, III
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Taki - sobie ogród cz.4

Post »

Małgosiu,weszłam przypadkowo do Twojego ogrodu ,a tu takie piękności,bardzo podoba mi się Twój ogród,miłego dnia życzę ;:3 :wit
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Taki - sobie ogród cz.4

Post »

Miłko dopytywałam sie o ta małą doniczkę bo domyślałam się,że to on.
Plektranthus amboinicus niezbyt lubi słoneczne stanowiska bo on ma takie dziwne liście , które robią jakby stare, wypłowiałe,sztywne i suchawe... W mieszkaniu słoneczny parapet pasuje mi :wink: dziwne...
Próbowałam go uprawić pod chmurką w kilku miejscach aby miec więcej liści jesienią na mikstury ale uprawa w mieszkaniu czy też altanie zdecydowanie dla niego lepsza. Teraz mam w altanie i w mieszkaniu bo chętnie sięgam po liście przy zaparzaniu herbaty.

Wystartowały dalie ;:138 , swoje przeglądałam dziś i tez połowa na wierzchu.
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Taki - sobie ogród cz.4

Post »

Dostałam 3 potężne karpy dalii od koleżanki, zobaczę, co zakwitnie; jak ją znam to muszą być piękne ;:108 . Nie mam specjalnie 'parcia', że muszę coś mieć koniecznie - to już nie ten czas ;:224 . Ale mam jedną 'wybrankę', którą chciałabym zobaczyć w tzw. 'realu', to Autumn Fairy, a do Ciebie za daleko ;:174 . Prawdopodobnie jestem uparta, więc ... dam radę :tan .
Myślę, że masz rację, iż polubię i inne ;:168 .
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Taki - sobie ogród cz.4

Post »

Różaneczniki , azalie piękny czas i masz rację za krótki czas na podziwianie, a jeszcze dodam , szkoda ,że u siebie nie mogę podziwiać :;230 .
Sielski widoczek z tulipanami. :wink:
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Taki - sobie ogród cz.4

Post »

Śliczne różaneczniki, a te białe pędzelki to Fotergilla ? cudne w donicach koniczynki :) , pewnie szczawik :) nie znam się :wink: śliczne u Ciebie ;:138
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Re: Taki - sobie ogród cz.4

Post »

Fotergillę pięknie uchwyciłaś ;:333
Ja nie mam cierpliwości do fotografowania ptaków. Tyle się naganiałem za pleszkami, że wymiękłem. Dziś cudem udało mi się sfocić kowalika, który grzecznie siedział całe pół minuty na słupku! Miałem ochotę rozpoznać część tych pięknych świergotów, które dochodzą do mnie z drzew, ale gdzie tam! Albo pochowane w koronach drzew, albo w ciągłym ruchu. Więc na ich pięknej muzyce poprzestanę 8-)
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”