Ochrona jabłoni przed patogenami 2015

Drzewa owocowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
sparks25
500p
500p
Posty: 696
Od: 14 lut 2010, o 22:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie chełmno

Re: Ochrona jabłoni 2015

Post »

Ja akurat dziś wykorzysłałem że wieczorem była ładna pogoda bez wiatru a murarki zakończyły oblot i pryskałem na owocnice jabłokową.
Przy okazji tak jak pisze Adam oberwało się mszycą bo zaczeły się pojawiać.
Śliwkę też prysnąłem bo co roku był problem z owocnicą śliwkową.
janus_z
50p
50p
Posty: 94
Od: 13 lut 2008, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ochrona jabłoni 2015

Post »

krystynac50 pisze:Ponawiam pytanie czy są chętni 4 osoby na kupno po 200 gr Delanu koszt wyniósłby ok 45 zł z przesyłką . To niedrogo zważywszy na to ze wystarczy z nawiązką na 2 lata. Patrzyłam w sklepie internetowym czeskim 5x 10 gr bez przesyłki kosztuje 150 koron x 0,1462 kurs dnia = 22 zł , więc przy podziale kilogramowej paczki za 200 gr jest ok 45 zł
ja byłbym chętny ale na 100 gramów Delanu, 200 gramów to dla mnie za dużo :(
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ochrona jabłoni 2015

Post »

krystynac50 pisze:Ponawiam pytanie czy są chętni 4 osoby na kupno po 200 gr Delanu koszt wyniósłby ok 45 zł z przesyłką . To niedrogo zważywszy na to ze wystarczy z nawiązką na 2 lata. Patrzyłam w sklepie internetowym czeskim 5x 10 gr bez przesyłki kosztuje 150 koron x 0,1462 kurs dnia = 22 zł , więc przy podziale kilogramowej paczki za 200 gr jest ok 45 zł
Mnie można liczyć na 200 gr ale chyba nas będzie za mało :(

Adam? A może Ty masz nadmiar?
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
x-a-xi
---
Posty: 585
Od: 1 lut 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ochrona jabłoni 2015

Post »

Niestety nadmiar u mnie to pojęcie nie istniejące w tym roku przekroczyłem już grubo 20kg Delanu i jeszcze braki są nadal ;:219 Można kupić Delan włoski (dostępny w sklepach ogrodniczych około 155PLN /kg) , tylko trochę za późno się za to zabraliście . Do wysiania zostało jeszcze 10?15% zarodników workowych. Ten rok wyjątkowo się zebrał szybko z zarodnikami z czego ja się cieszę bo długo wykorzystywałem miedzian a Delan był oszczędzany . Na ten sezon Delan powoli będzie odchodził w zapomnienie na rzecz preparatów z grupy Kaptanu a później Mankozeb lub Antracol itd. Pomysł jest dobry tylko zróbcie sobie to na przyszły rok z preparatami wyprodukowanymi już w 2016roku i przeznaczcie go na dwa lata . Ja Delan zastosuje jeszcze 2-4 razy i do widzenia z nim do przyszłego roku . :wit Jeszcze decydujące zostały dwa trzy tygodnie , jeżeli utrzymamy liście i owoce bez plam to później już tylko zabiegi w czasie długotrwałych opadów i wcale nie takie poważne ;:306
re_ne
50p
50p
Posty: 63
Od: 2 lip 2014, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Ochrona jabłoni 2015

Post »

Gdzieś mi się rzuciło w oczy żę mospilanem można tylko raz w sezonie pryskać. Czy to prawda i co jest tego powodem? I czy to tyczy się tylko owocowych? Bo róże bym pryskała bo tak je żrą że nic z pąków kwiatowych nie zostanie - całe oblepione. :evil: A jeśli to prawda to czym tępić to draństwo? Mam je na wszystkim. (oprócz orzecha włoskiego - jeszcze) czereśnie, jabłka, borówki, różę? masakra
banan213
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 15 maja 2015, o 23:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ochrona jabłoni 2015

Post »

Obrazek
Witam! Na dwuletniej jabłoni występują liście jak na zdjęciu. Jak można temu zaradzić?
Awatar użytkownika
klakier7
200p
200p
Posty: 352
Od: 21 cze 2014, o 19:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ochrona jabłoni 2015

Post »

Opryskaj na mszyce(mszyca jabłoniowo-szczawiowa wiosną żeruje na jabłoni, a w lecie na różnych gatunkach szczawiu)
.Pozdrawiam klakier.
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ochrona jabłoni 2015

Post »

re_ne pisze:Gdzieś mi się rzuciło w oczy żę mospilanem można tylko raz w sezonie pryskać. Czy to prawda i co jest tego powodem? I czy to tyczy się tylko owocowych? Bo róże bym pryskała bo tak je żrą że nic z pąków kwiatowych nie zostanie - całe oblepione. :evil: A jeśli to prawda to czym tępić to draństwo? Mam je na wszystkim. (oprócz orzecha włoskiego - jeszcze) czereśnie, jabłka, borówki, różę? masakra
Ja pryskam Calypso 480 SC. Działa na mszyce i na owocówki. Pryskałam 9.05. porzeczki, agrest, śliwę przy okazji różom, kalinom i bukszpanowi się dostało. Na dziś wszystko czyste a zniekształcone liście na porzeczkach usunięte. Róże też bezpieczne ;:333
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
x-a-xi
---
Posty: 585
Od: 1 lut 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ochrona jabłoni 2015

Post »

W czasie ostatnich opadów wystąpiła dość silna infekcja , Na drzewach słabo zabezpieczonych mogą pojawić się plamy grzyba . Wykonać wtedy trzeba będzie zabieg wyniszczający Score +kontakt

co do Mospilanu można używać go 2-3 razy
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ochrona jabłoni 2015

Post »

x-a-xi
---
Posty: 585
Od: 1 lut 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ochrona jabłoni 2015

Post »

Nie chcę się wypowiadać bo nie mam zielonego pojęcia o jeżynach, co do cieczy kalifornijskiej jest to preparat żrący pomocny przy interwencyjnym zwalczaniu chorób grzybowych ale i ograniczeniu liczebności przędziorka . Są jeszcze inne mity ale to pozostawię do sprawdzenia innym . :wink:
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ochrona jabłoni 2015

Post »

ok, rzecz rdzy dotyczy.. :wit
radekt
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 1 maja 2014, o 08:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wschodnie mazowsze

Re: Ochrona jabłoni 2015

Post »

Drodzy forumowicze proszę o poradę. Żółte robaki siedzą w kokonach z uschniętych płatków kwiatowych na jabłoni. Pryskałem po przekwitnięciu Calypso 480sc. Nie wiem teraz czy pryskać czymś innym bo oprysk nie działa na tego szkodnika (a może to owad nie szkodzący) czy nic nie robić. Ta jabłoń ma bardzo smaczne jabłka i jak już zacząłem wygrywać z parchem i była w tamtym roku zdrowa to zawiązki w 95 % opadły albo jabłka były robaczywe i w tym roku ze szkodnikami też bym chciał wygrać aby zjeść te pare jabłek. Proszę o pomoc co robić.
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”