Kukurydza cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Sztuczka
50p
50p
Posty: 58
Od: 9 mar 2013, o 22:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wroclaw

Re: Kukurydza cukrowa

Post »

Moja supersweet (Comanche i Ramondia) już w gruncie, przygotowana z rozsady. Mam nadzieje, że do trzech sezonów sztuka i w końcu zasmakuje własnej:)

Obrazek

Dosieję jeszcze kilka wprost do gruntu.
poprostumateo
200p
200p
Posty: 217
Od: 19 maja 2015, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: DLB

Re: Kukurydza cukrowa

Post »

Ale duża :) Kiedy robiłeś rozsadę i w jakim terminie wysadziłeś ? Moja wysiana wprost do gruntu 1 maja ma około 5cm.
Awatar użytkownika
Sztuczka
50p
50p
Posty: 58
Od: 9 mar 2013, o 22:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wroclaw

Re: Kukurydza cukrowa

Post »

Wysiałam podziełkowane ziarna do paletki i 20 kwietnia były już na wierzchu. Od tego momentu stały na osłoniętym balkonie razem z innymi sadzonkami, z góry okryte włokniną.
Testowo 4 pierwsze roślinki wysadziłam na miejsce ok 6 maja - to te z lewej, są znacznie większe.
poprostumateo
200p
200p
Posty: 217
Od: 19 maja 2015, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: DLB

Re: Kukurydza cukrowa

Post »

Spróbuje za rok zrobić podobnie bo nasiona wysiane do gruntu miały niezbyt udane wschody. A ile kolb pozyskujesz z jednej roślinki? :)
Awatar użytkownika
Sztuczka
50p
50p
Posty: 58
Od: 9 mar 2013, o 22:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wroclaw

Re: Kukurydza cukrowa

Post »

Hmm, ;:204 jak na razie ładnie rosną i mam nadzieje na cokolwiek. Bo dotychczas nie miałam szczęścia do kukurydzy, 2 razy siałam w nieodpowiednich miejscach. A rozsade robiłam głównie z obawy przed ślimakami, których dotychczas miałam zatrzęsienie, ale w tym roku chyba się nie wykluły, tfutfu :wink:
poprostumateo
200p
200p
Posty: 217
Od: 19 maja 2015, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: DLB

Re: Kukurydza cukrowa

Post »

Sucho jest to i ślimaków mniej. Nie ich klimaty :)
Awatar użytkownika
Marek-BB
500p
500p
Posty: 783
Od: 23 mar 2010, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Kukurydza cukrowa

Post »

Marek-BB pisze:Kukurydza cukrowa Golda F1. Na opakowaniu pisza ,,data opakowania i data waznisci: zapak. 11.2013r. D.bad/10/2014r.,, jak mam wywnioskowac date waznosci moze ktos podpowie. Dzis kupione i pisadzone do gruntu. Moge sie domyslec jedynie ze dwa lata od daty pakowania ale nic nie pisza. Nasiona mocno wysuszone poskrecane, myslicie ze dobre? Pierwszy raz sieje kukurydze.
Nikt nic nie doradzi? Chociaż jaki jest termin ważności nasion od daty pakowania? (Zakładam w tym zbliżony termin zbioru).
No i czy nasiona taki wysuszone mocno to normalne, bo spodziewałem się pełnych twardych nasionek. Jeśli to sprzedali przeterminowane to chrzanie te 2 zł i kłutnie ze sprzedawcą ale do posiania odpowiednich nasion nie wiele mi zostało czasu w razie czego...
poprostumateo
200p
200p
Posty: 217
Od: 19 maja 2015, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: DLB

Re: Kukurydza cukrowa

Post »

Z kukurydzą nie wiem jak jest, ale na ogórkach miałem 3lata ważności od dnia pakowania.
Awatar użytkownika
Marek-BB
500p
500p
Posty: 783
Od: 23 mar 2010, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Kukurydza cukrowa

Post »

No to w miarę pocieszające. A jak wyglądały nasiona w przypadku kukurydzy? Pełne, grubaśne, czy takie ususzone "pitki" (jeśli siałeś bo nie wiem czy dobrze zrozumiałem)
poprostumateo
200p
200p
Posty: 217
Od: 19 maja 2015, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: DLB

Re: Kukurydza cukrowa

Post »

Nasiona kukurydzy jakie kupiłem były bardzo mizerne. Czego można było spodziewać się po paczce za niecałe 2zł ? Inaczej traktuje się klienta, który kupuje małe ilości, a inaczej takiego, który bierze opakowanie w tysiącach sztuk. Na 20 ziarenek z ziemi wyszło tylko 9. I dodam, że ważność nasion była do 2016 roku tak więc przeterminowane nie były.
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kukurydza cukrowa

Post »

moje nasiona były bardzo wysuszone. Ale wschody prawie 100%, na opakowaniu dają minimum 80%.
Kukurydza firmy Polan, odmiana ambrozja. Materiał kwalifikowany c/1. Data plombowania 2011-12. Przydatna do 2016.
Kupiłem 0.5kg.
Edit; w zeszłym roku u mnie wszystko zjadły bażanty. Ale znajomy który siał te nasiona był bardzo zadowolony. W tym roku 60 szt wysadzam, a kawałek jeszcze posiałem.
Awatar użytkownika
Marek-BB
500p
500p
Posty: 783
Od: 23 mar 2010, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Kukurydza cukrowa

Post »

No właśnie dziwnie tanio bo F1 więc selekcjonowane. Zobaczymy co z tego będzie. Do kiedy można wysiewać kukurydzę czytałem że do połowy czerwca ... tak w razie czego jak nie wzejdą. Fasole raz posiałem początkiem czerwca i doczekałem tylko strączków z mega mini nasionkami więc zero zbiorów :( A jak fasolkę szparagową się nie da tego spożytkować niestety.
poprostumateo
200p
200p
Posty: 217
Od: 19 maja 2015, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: DLB

Re: Kukurydza cukrowa

Post »

Podejrzewam, że kukurydzę cukrową można posiać jeszcze początkiem czerwca. Ciepło będzie więc szybko ruszy w górę, ale trzeba pamiętać, że kukurydza jest wrażliwa na przymrozki. We wrześniu zdarzają sie przymrozki i do tej pory powinna byc dojrzała. Optymalny termin to koncówka kwietnia i początek maja jeżeli chodzi o kukurydzę.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”