Planuję ogród nieśmiało

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
avalonne
500p
500p
Posty: 723
Od: 9 wrz 2012, o 22:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rzeszów - okolice

Re: Planuję ogród nieśmiało

Post »

Tak Alu, to też budleja - odmiana Sungold

Dzieciaki rosną, rosną... najmłodsze na dniach skończyło pół roczku :)
W ogóle ten czas leci, jakby go ktoś gonił... :( Dopiero wiosna była, a tu już pół wakacji za nami...
Pozdrawiam.
Celinka
Planuję ogród nieśmiało
Awatar użytkownika
ASK_anulla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1701
Od: 25 cze 2013, o 13:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze Zachodnie

Re: Planuję ogród nieśmiało

Post »

Viking śliczny - jest kandydatem na imię dla jednej z moich nn.
Och tak, dzieci w oczach rosną. Patrzę na niemowlęta w naszej rodzinie i dopiero widzę, że te moje już nieźle wyrosły :shock:
Pozdrawiam, Anna.
Jak mówi prof. Bralczyk jest różnica, kiedy robimy komuś łaskę, a kiedy laske... Używajmy polskich znaków!
Potencjalny ogród Anulli cz. 2
Awatar użytkownika
Margaret2014
1000p
1000p
Posty: 1215
Od: 20 maja 2014, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Re: Planuję ogród nieśmiało

Post »

Piekna ta żółta budleja, nie widziałam takiej.
Awatar użytkownika
avalonne
500p
500p
Posty: 723
Od: 9 wrz 2012, o 22:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rzeszów - okolice

Re: Planuję ogród nieśmiało

Post »

:wit
Dzisiaj nie wytrzymałam, bo tak ładnie słońce świeciło i poszłam z szpadlem do ogrodu. ;:306
Wszystkie lilie i liliowce wykopałam spomiędzy róż i przesadziłam na inne miejsce :) Różom kopczyki zostawiłam, choć już pąki puszczają.
Ale ładnie dzisiaj było, jak mi się tęskni za wiosną! :)
Pozdrawiam.
Celinka
Planuję ogród nieśmiało
Awatar użytkownika
anastazja B
1000p
1000p
Posty: 1414
Od: 3 mar 2013, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Planuję ogród nieśmiało

Post »

Witaj Celinko
Z każdą wiosną przychodzą nam nowe pomysły na ogród, To już taki nałóg ale bardzo zdrowy.
Życzę dużo powodzenia ;:168
pozdrawiam Beata

Mój ogród w półcieniu
Awatar użytkownika
avalonne
500p
500p
Posty: 723
Od: 9 wrz 2012, o 22:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rzeszów - okolice

Re: Planuję ogród nieśmiało

Post »

Beatko, ogród to jeden z największych nałogów :P

Ależ się wiosna rozbujała :) Dzisiaj pada od rana i dzień taki szary, ale to też dobrze - roślinki ruszą w górę :)

Nie mam żadnych zdjęć, ale za to mam newsy z mojego ogrodu :)

W tym roku zabrałam się ostro za prowadzenie powojników. Poprzypinałam ich pędy na pergolach, by rosły i kwitły na całej szerokości kratek.
Przesadziłam kilka róż, bo te damulki tak się rozrosły, że na luźnej kiedyś rabacie zrobiło się okropnie ciasno :)
Posadziłam dwie forsycje i poprzesadzałam lilie i liliowce na osobną sałatę.
Pod drzewami owocowymi zrobiłam plantację poziomek, przy czym okazało się, że niektóre z nich to truskawki ;:306
W donicach zasiałam zioła i posadziłam pomidorki koktajlowe.
Zasiliłam mikoryzą drzewa i krzewy owocowe i niektóre róże. Nie obyło się też bez oprysków - mszyce i nimułki dały się już we znaki...

Mogłabym tak jeszcze gadać i gadać.... ech ;:14 ;:223 Ale ten ogród tak bardzo relaksuje i cieszy. Nawet, gdy dzień ma zdecydowanie za mało godzin, gdy czasu brakuje na jedzenie i spanie, to zawsze się znajdzie kwadransik, który można przeznaczyć na buszowanie w ogrodzie :)

Ostatnio nie mogę się opędzić od myśli o hostach i żurawkach... Nie mam ich gdzie sadzić, ale z głowy ich sobie wybić nie umiem :;230
Pozdrawiam.
Celinka
Planuję ogród nieśmiało
Awatar użytkownika
trzynastka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12861
Od: 8 paź 2009, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Planuję ogród nieśmiało

Post »

Celinko, u nas też szaro buro, ponuro i pada, ale jak piszesz to dobre dla roślinek :)
Widzę że idealnie wykorzystałaś czas w ogrodzie, non stop coś zmieniasz, robisz, mnie też zawsze na wiosnę aż pali by coś zmienić, dokupić, dorzucić do rabaty :) to już chyba jakaś ogrodowa choroba ;:224
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6354
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Planuję ogród nieśmiało

Post »

Witaj Celinko :wit
Tak, ogród daje wiele radości - to moim zdaniem bardzo pozytywny bzik, i to nie tylko dlatego, że i ja go podzielam - ale tak całościowo.
I nie wybijaj sobie z głowy ani host ani żurawek - są warte wszystkiego, są cudne.... i dodają w ogrodzie "tego czegoś", podobnie jak róże....
I funkie i żurawki świetnie się czują i zimują w donicach - gdyby faktycznie nie było już dla niech miejsca na rabatach.
Lub tak jak w moim przypadku - hosty mam w doniczkach ze względu na ślimaki.
Jedynym problemem jest wg mnie to - które wybrać na sam początek - potem już jakoś leci które dokupić.....
Bardzo polecam i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
anastazja B
1000p
1000p
Posty: 1414
Od: 3 mar 2013, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Planuję ogród nieśmiało

Post »

To prawda Celinko : dobrze ,że pada roślinki to lubią , byle nie za długo.

Piszesz ,że dużo zmian robisz no i dobrze. Rośliny same motywują nas do przemian. sadzimy je jako maleństwa a później rosną z nich wielkie okazy. Ja tez co roku coś przesadzam bo takie są potrzeby roślin i moje :D
pozdrawiam Beata

Mój ogród w półcieniu
krasna101
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 993
Od: 5 gru 2011, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: suwalszczyzna

Re: Planuję ogród nieśmiało

Post »

Witaj Celinko :wit Tytuł postu nie pasuje do twego postu :D Gdyż to co zobaczyłam to bardzo śmiało, profesjonalnie i bardzo ładnie Ci wyszło z ogrodem. Piękne otoczenie, altanka, studnia -cudo ;:oj i piękna roślinność. ;:138 Jaka duża ilość róż , liliowców. I to wszystko osiągnęłaś przy trójce małych dzieci , naprawdę wielki szacunek dla Ciebie ;:180

pozdrawiam Bożena
Awatar użytkownika
avalonne
500p
500p
Posty: 723
Od: 9 wrz 2012, o 22:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rzeszów - okolice

Re: Planuję ogród nieśmiało

Post »

Ojej, ileż miłych słów ;:oj Po takich kilku postach mam ochotę biegnąć do ogrodu i się nim cieszyć :)

Celinko, ogrodowa choroba przechodzi w chroniczny nałóg ;:306
Bea, witaj w moim wątku :) Hosty na razie mam dwie - zupełnie przypadkowo od kogoś kiedyś przydarte - ich małe pędy zaplątały się w inne sadzonki :) Jak będzie pogoda to fotkę pstryknę i wrzucę na forum, to powiecie mi, jak się nazywają. Coś ostatnio bardzo mnie ciągnie do roślin, które mają ozdobne liście, niekoniecznie kwiaty - chcę miec rośliny, które będa zachwycać kolorami przez cały rok :)
Beatko, już mi się ten deszcz znudził ;:306 :;230 Jeden dzień bez ogrodowania i już tęsknię za słońcem :) :D
Bożenko, dziękuję za miłe słowa :) Wiesz, jak zaczynałam, to byłam bardzo niepewna rezultatów :) Udawały mi się tylko kaktusy w doniczkach i szafirki na grządce :;230 ;:306 Ale dzięki forumowej wiedzy i życzliwości ludzi stąd, wszystko jakoś się udało i okazało się, że i ja mogę mieć róże - jeśli będę znać podstawy ich uprawy.
A jeśli chodzi o dzieci, to one właśnie bardzo motywują do pracy w ogrodzie. Po prostu czasem pragnie się od nich uciec i zaszyć się w krzakach :;230 ;:306 :;230 To tak żartem :D bo prawda jest taka, ze od czasu urodzenia się najmłodszego mojego synka nic praktycznie wielkiego w ogrodzie nie zrobiłam - staram się tylko pielęgnowac to, co mam nasadzone :) Bo wszystkie róże i powojniki pochodzą sprzed paru lat :) Wydaje mi się nawet, że robię mniej niż kiedyś - bo rezygnuję z większości upraw jednorocznych, a jeśli juz w coś inwestuję, to raczej w bylinki, których nie muszę co roku siać.
Pozdrawiam.
Celinka
Planuję ogród nieśmiało
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Planuję ogród nieśmiało

Post »

Witaj Celinko.
Jak to miło,że znalazłaś czas na forum.Jak się ma ostatnia pociecha?
Podobają Ci się żurawki a ja bym Ci proponowała hosty.Jest przy nich mniej pracy a też mogą stworzyć ładne rabatki. ;:108 :wit
Awatar użytkownika
avalonne
500p
500p
Posty: 723
Od: 9 wrz 2012, o 22:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rzeszów - okolice

Re: Planuję ogród nieśmiało

Post »

Alu, dziękuję :) Najmłodsza pociecha już sama biega po ogrodzie. I wielki z niego pożytek, bo zawsze pozrywa mi wszystkie mlecze z trawy :P :twisted:

Hosty i żurawki :) Jeśli chodzi o te ostatnie, to podobają mi się te drobniejsze, o mniejszych liściach, tworzące dywanowe rozłogi :) Ale to na razie tylko jeszcze nie skonkretyzowane plany - muszą nabrać odpowiednich kształtów :)
Pozdrawiam.
Celinka
Planuję ogród nieśmiało
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”