Ogród w dolinie cz. 12 - Jesienne impresje

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36511
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ogród w dolinie cz. 12 - Jesienne impresje

Post »

Nie tylko tobie nie chce się opuszczać tego miejsca.
Okuś jak widać też bardzo przywiązany do tego miejsca i szczęśliwy że trafił do tak dobrego domu.
Przy takich widokach i tak udanym weekendzie podczas którego widok ogrodu zachwycał kolorami, na pewno nie chciało się wracać do domu wieczorem.
Jak tam burze, nie zrobiły szkód ?
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Ogród w dolinie cz. 12 - Jesienne impresje

Post »

A mnie jakoś zupełnie nie przeszkadza ta jesień w tytule! W wątku jest wiosennie ;:3 i o to chodzi!
Piesek jest szczęściarzem, nie dość że trafił do dobrego domu - to jeszcze ma do dyspozycji piękny ogród :lol:
A ja chciałam się zapytać czy kwitną już u Ciebie irysy?
Awatar użytkownika
sweetdaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3531
Od: 15 sty 2015, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród w dolinie cz. 12 - Jesienne impresje

Post »

Z niecierpliwością czekam na te róże... ;:65 ;:167
Pozdrawiam, Zuza
----------------------------
Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi I, II, III
Awatar użytkownika
justyna_gl
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3385
Od: 10 lut 2011, o 09:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Ogród w dolinie cz. 12 - Jesienne impresje

Post »

Jestem w szoku że tak szybko się Tobie busz zrobił na rabatach - obserwuję Twój ogród od początku (od pierwszego wątku) i nieziemsko to teraz wygląda. Musisz mieć dobrą ziemię że roślinki tak rosną jak szalone. Kiedy ja takiego buszu doczekam :;230 chyba na emeryturze (jak dożyję :;230 :;230 :;230 )
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3963
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogród w dolinie cz. 12 - Jesienne impresje

Post »

sweety pisze:"To jest moje miejsce
Nigdy nie opuszczę go
Tu bije moje serce
Trzyma mnie tu właśnie to.
To jest moje miejsce
To jest mój dom
Czasem nie jest łatwo, ale nie wyjadę stąd"


Obrazek
Witaj :wit Chciałam zapytać co oddziela trawę i czy się sprawdza. Masz już prawdziwy busz, maj to najpiękniejszy miesiąc, wszystko tak szybko i bujnie rusza. U mnie wczoraj popadało, a dziś już pomalutku wygląda słonko, więc jest dobrze.
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogród w dolinie cz. 12 - Jesienne impresje

Post »

Aniu szalejesz w ogrodzie a ogród teraz szaleje sam. Bujny, obfity i taki kolorowy, żeby tak cały świat taki był...
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6837
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: Ogród w dolinie cz. 12 - Jesienne impresje

Post »

Aniu piękny cytat wstawiłaś ;:167 oj chciałoby się przyjąć te słowa na sto procent zapewnienia ale takie czasy, że teraz młodzi i nie tylko oni mówią "tam mój dom gdzie znajdę pracę i chleb"....
Miejsce czyli dom masz cudowne i musiałabym napisać to dużymi literami :wink: . Ogród dojrzewa co roku coraz bardziej i nie dziwię się, że tak bardzo go kochasz. Moja psina mimo "średniego wieku" też lata z platfusem piłki i jest równie zwariowana jak w czasie gdy była szczeniakiem :lol:
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9817
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród w dolinie cz. 12 - Jesienne impresje

Post »

Koniecznie musisz zmienić nazwę wątku, bo jesień do widoków na pewno nie pasuje! ;:306
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
tesia39
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9113
Od: 9 kwie 2012, o 10:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogród w dolinie cz. 12 - Jesienne impresje

Post »

Aniu, masz rację , czas jakby biegł coraz szybciej i szybciej, ciągle mi go brakuje, wciąż nie mogę nadrobić zaległości w ogrodzie ;:224
A u ciebie wszystko już pięknie uporządkowane, rabaty fajnie wypełnione roślinami ;:138 no i szczęśliwy Okami na dokładkę, nic tylko podziwiać ;:138
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Ogród w dolinie cz. 12 - Jesienne impresje

Post »

Aniu, cytat bardzo chwytający za serce ;:108 a ogród? Cóż, tyle już pochwał usłyszałaś, że trudno coś dodać... Jak dla mnie bardzo sielsko-urokliwy a najważniejsze, że właścicielka zadowolona, bo o to w końcu chodzi ;:306 Za uprawę gliny kamienistej należy Ci się medal (albo puchar Obrazek) - wiem coś o tym :wink: Ciekawa jestem jak Twoje roślinki zniosły ten uciążliwy deszcz?
Awatar użytkownika
justyna_gl
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3385
Od: 10 lut 2011, o 09:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Ogród w dolinie cz. 12 - Jesienne impresje

Post »

Aniu, haaalo, żeby się 10 dni nie odzywać i nie dawać fotek w najpiękniejszy miesiąc roku? No jak tak można....
Awatar użytkownika
sweety
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14108
Od: 20 mar 2012, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie, Podbeskidzie

Re: Ogród w dolinie cz. 12 - Jesienne impresje

Post »

Zdecydowanie rzadziej pojawiam się na forum, ale ogród żyje własnym życiem i zdecydowanie mam co pokazać. Choć spróbuję nieco nadrobić...
Dziś w roli głównej clematis montana var. rubens, czyli powojnik górski. Słowem, wydaje się idealny w moich ukochanych Beskidach. Mam go 3ci sezon i co roku jest piękniejszy! Stanowi 'plecy' dla mojej najstarszej różanki. To na prawdę udane zestawienie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jolu (jode22)! Awatarek już nie najnowszy, ale dziękuję :D A w słonku cały świat wygląda piękniej. Tak optymistycznie. Dlaa Ciebie pięknie pachnące w całym domu kwiaty kalamondynki. Już wiem dlaczego kiedyś kwiaty pomarańczy wplatano w ślubne wianki :)

Obrazek

Madziu (Pahmina2006)! Ewa ma niesamowitą wiedzę i kupując róże na prawdę warto posłuchać kogoś, kto się na tym zna. Szkoda się potem denerwować, że coś nie chce u nas rosnąć, czy marznie. A róże są bardzo wymagające i wrażliwe na choroby. Przynajmniej niektóre. Tulipan przetrwał kolejny sezon i jakoś co roku wygląda nieco inaczej :wink: Widoczek?

Obrazek

Jolu (April)! Przyznam, że akyurat z tego poidełka korzystają raczej owady. Ale ptaki mają inne, kamienne i dzielą go z Okamim :D Dąbrówka u mnie rośnie 'na patelni' i świetnie sobie radzi. Razem z floksami skrzydlatymi, skalnicą i irgą płożącą ładnie zadarnia pas między chodnikiem a pasami do garażu. Mój ulubiony żarnowiec

Obrazek

Tamaryszku! Kiedy półtora roku temu szukałam pergoli, zdecydowałam się na indywidualne zamówienie ich u stolarza. Są bowiem dwie - każda po jednej stronie domu. Kupne były beznadziejne - przede wszystkim słabej jakości. Z zamówionych jestem tak zadowolona, że zamówiłam tam jeszcze kratkę dla Westerlanda i huśtawkę. Zapewne jeszcze nie jeden raz skorzystam z jego usług. Mój ogród ma być w założeniu swojski, a że jest położony w górskiej miejscowości - drewniane tarasowe meble, ławki czy pergole itp. elementy ogrodowej architektury idealnie wpasowują się w ten klimat. Chciałabym by dom i ogród harmonijnie wpisywały się w okolice. Jak na razie chyba mi się to udaje. Co oczywiście nie oznacza, że nie przemycam np. nieco egzotycznych roślin. To tak jak mariaż nowoczesności z antykami. A domek jest oczywiście dla owadów.

Obrazek

Andrzeju! Ile razu czytam Twoje słowa, uśmiech pojawia się jak na zawołanie :lol: Dziękuję. Szczęśliwa? Tak, ale to także kwestia nastawienia. Skupiając się na negatywnych aspektach naszego życia nigdy nie będziemy szczęśliwi. Zawsze mogło by być lepiej, piękniej. Ale ja nie zamierzam tak żyć. Dla mnie przysłowiowa szklanka jest do połowy pełna :tan

Obrazek

Grażynko (kogra)! Nie mogłam zrobić nic lepszego niż wrócić tu, gdzie się wychowałam. Dopiero teraz wiem, że to jest moje miejsce. Może trzeba do tego dojrzeć? Dodatkowo sama stworzyłam swój mały świat. Od wyboru projektu domu, przez jego urządzenie, aż po ogród. Okami jak ta owieczka też poczuł się jak u siebie. Cieszę się, że dałam mu dom, bo choć początki miał trudne - zasługuje na to. Zresztą jak każdy. Żałuję, że nie mogę mieć więcej zwierząt. Ale niekiedy wyjeżdżam i samej trudno mi znaleźć im opiekuna. Trzeba być odpowiedzialnym. A burze na szczęście oszczędziły ogród. Jedynie przyspieszyły opadnięcie kwiatów tulipanów i jabłoni. Ale to i tak było nieuniknione :D Jedne z ostatnich tulipanów...

Obrazek

Marysiu (amba19)! Masz rację. Nie liczy się opakowanie, a najważniejsze jest to, co w środku. Przyjdzie pora i pojawi się nowy wątek. Iryski oczywiście kwitną. Na tego czekałam 3 lata ;:oj

Obrazek

Gosiu (mk1112)! Cieszę się, że Ci się podoba i zapraszam częściej :wit

Obrazek

Zuziu (sweetdaisy)! Ależ ja lubię Twój nick :D Wprawia mnie w dobry humor. Znakomity wybór! Z róż na razie kwitnie tylko zwykła rugosa. Ale już niedługo...

Obrazek

Justynko (justyna_gl)! Tym buszem to już jestem nieco przerażona. Ale chętnych na sadzonki nie brak, więc jakoś nad tym panuje. Czy ziemia jest dobra? Kiedyś to było pole uprawne. Ale to stare koryto pobliskiej rzeki. Kamieniste i wymagające wiele pracy. Do tego ostry, górski klimat. Ale się udało!

Obrazek

Justynko (duju)! U mnie deszczu jest niezmiennie sporo. Może dlatego wszystko tak rośnie? Trawę od żwiru oddziela ekoborder i moim zdaniem się sprawdza. Niekiedy trzeba poprawić szpile mocujące, ale generalnie mogę je polecić.

Obrazek

Marzko (Sosenki4)! Ależ świat taki właśnie jest. Tylko trzeba na niego patrzeć przez różowe okulary. Najważniejsze jest nastawienie :D

Obrazek

Ewciu (ewaw)! Czasy są trudne, ale czy kiedyś były łatwe? Było równie trudno, tylko inaczej. Mimo wszystko mam nadzieję, że moja córcia nie wyjedzie za granicę. Jednak jeśli tam znajdzie szczęście, nie będę oponować. Każdy musi znaleźć swoja drogę, swoje miejsce. Ja znalazłam i zbudowałam swój DOM. A Okami? Niekiedy niega jakby mu się ogon palił :;230

Obrazek

Miłko (takasobie)! Eeee tam :wink: Nie jest fajna taka niespodzianka. To taki prezent opakowany w zwykły szary papier ;:306

Obrazek

Teresko (tesia39)! Z tym uporządkowaniem to nie jest prawda. Ale sadzenie 'na gęsto' zdecydowanie się sprawdza i jest dobre dla zapracowanych. Trudno w gęstwinie dostrzec chwasty ;:224 :;230 Dla miłej odmiany hoyka nn z wyprawy do Kubasi :D

Obrazek

Elwi! Te ostatnie deszcze i przenikliwy ziąb przyspieszyły kwitnienie niektórych roślin. Niestety, ale cóż zrobić. Najważniejsze, że i do mnie doszło słonko i ciepło. Może wreszcie róże przyspieszą? Dziękuję za miłe słowa ;:196

Obrazek

Justynko (justyna_gl)! No dobrze. Już jestem. Dla Ciebie coś specjalnego. Owce wyszły na hale. Taki mam widok z okna sypialni :tan

Obrazek

Na holi, na holi zielonej
pasom sie łowiecki jesce nie dojone


:wit
Awatar użytkownika
sweety
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14108
Od: 20 mar 2012, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie, Podbeskidzie

Re: Ogród w dolinie cz. 12 - Jesienne impresje

Post »

I tu się ujawnię, Beatko :D Dawno temu tańczyłam i to dobrych kilka lat w Regionalnym Zespole Pieśni i Tańca "Ondraszek". I tak zaczynała się jedna z przyśpiewek. Nie ma ona za wiele wspólnego z piosenką Golców... Ale to te klimaty :) Milówka jest całkiem blisko.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”