Przydomowa hodowla kur cz.1

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Zablokowany
Zdun Darek B
50p
50p
Posty: 58
Od: 16 maja 2015, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Żabia Wola k. Warszawy
Kontakt:

Re: Przydomowa hodowla kur

Post »

ullak pisze:Pokażę wam moje nowe kosiarki ekologiczne. Koszą i nawożą jednocześnie. Samojezdne, samosterujące. Tu urządzenie przystępuje do pracy:
Obrazek

Tu mała przerwa techniczna
Obrazek

A po pracy - Goose Splash!
Obrazek
Koniecznie zwiększ tej kosiarce układ chłodzenia...miska jakby już zbyt mała
Fajne łabędzie ...
Tak po prostu lubię to co robię , wielu docenia to co już zrobiłem , tym bardziej mam motywację do następnych działań.
Awatar użytkownika
Aquaforta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1105
Od: 26 cze 2012, o 16:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: Przydomowa hodowla kur

Post »

Co robisz z tymi pisklakami- do dalszego własnego chowu czy maluchy na sprzedaż? I prosimy o więcej zdjęć ;:180

Usunięto tekst niezwiązany z tematem, pomid.
Pozdrawiam
Barbara2000
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 664
Od: 29 lip 2008, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Przydomowa hodowla kur

Post »

Aquaforta
Ja mam normalne kury i dokładnie trzy perliczki. Dwie panie i pana. Zyją z kurami już chyba trzy lata i się dogadują.Generalnie są to bardzo głośne ptaszki i mają naturę dziką. Jak wypuszczam je z ogrodzenia to natychmiast rozbiegają się po całej okolicy. Kogut jest bardzo agresywny i goni kury od jedzenia. Najpierw muszą się najeść perliczki. W razie niebezpieczeństwa drą się jak opętane, ale mi to nie przeszkadza a nawet podoba mi się ten dźwięk. Bezpośrednio sąsiadów nie mam więc jest ok.
Awatar użytkownika
Aquaforta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1105
Od: 26 cze 2012, o 16:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: Przydomowa hodowla kur

Post »

Czy ktoś wie, jaka rasa kur ma czarne kurczaczki z nieco jaśniejszym brzuszkiem? Łapki od czarnego po ciemny szaro-zielonkawy (albo tak mi sie wydaje, może bez tego zielonkawego)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
witch
1000p
1000p
Posty: 3102
Od: 9 cze 2013, o 10:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok.

Re: Przydomowa hodowla kur

Post »

Oj, nie wiem. Zielononóżki mają podobne: https://www.google.pl/search?q=kurczak+zielonon óżki
My kupiliśmy 48 kurek, takich wyrośniętych:

Obrazek
Barbara2000
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 664
Od: 29 lip 2008, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Przydomowa hodowla kur

Post »

Za dwa tygodnie jak dobrze pójdzie wylęgną się kurczaki z inkubatora. Do tej pory albo kupowałam większe na targu albo wylęgły się spod kwoki. Z tymi nie było żadnego problemu. Kwoka je nauczyła wszystkiego i ogrzała kiedy trzeba. Po trzech dniach wpuściłam do stada i to wszystko. A jak wygląda sprawa ze sztucznego wylęgu. Czy muszę im kupić lampę do ogrzania, czy muszę brać urlop żeby je karmić parę razy dziennie?
Awatar użytkownika
lucas070707
100p
100p
Posty: 187
Od: 10 wrz 2012, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie

Re: Przydomowa hodowla kur

Post »

Lampę trzeba kupić, może być zwykła żarówka, niekoniecznie "kwoka". Ważne, żeby lampa zasięgiem nie obejmowała całej przestrzeni gdzie przebywają kurczaki, wtedy gdy robi im się za ciepło, mają gdzie się odsunąć. Jak przygotujesz większe pojemniki na wodę i paszę, to wystarczy raz dziennie zajrzeć i uzupełnić.
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2768
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Przydomowa hodowla kur

Post »

Basiu ja do karmienia używam butelek PET które przywiązuję do ścianki. Na wodę jakiś przycięty pojemniczek z masła i odwrócona butelka z dziurką aby się nie potopiły. Do paszy tak samo ale butelka z większą dziurą aby samo się zsypywało. Jak podrosną to już w normalnych karmnikach.
Barbara2000
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 664
Od: 29 lip 2008, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Przydomowa hodowla kur

Post »

To się przygotowuję. Już wymyśliłam. Za lampę posłuży mi lampa pokojowa stojąca, za poidełko duża podstawka pod doniczkę a z karmą sobie poradzę. Sypkie kaszki itp. Zeby tylko się wylęgły bo to pierwszy raz.
Awatar użytkownika
Aquaforta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1105
Od: 26 cze 2012, o 16:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: Przydomowa hodowla kur

Post »

Jajka mialaś swoich kur? Znajomy mówił, że zanim włoży do inkubatora prześwietla lampką by zobaczyć czy jest tarczka zarodkowa.
Pozdrawiam
Barbara2000
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 664
Od: 29 lip 2008, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Przydomowa hodowla kur

Post »

Jajka mam swoje. Kilka kogutów jest w stadzie to raczej będą dobre. Dokupiłam 6 szt maransów i 4 szt małych kochinów. To dla różnorodności stada. Za te nie ręczę, najwyżej nic z tego nie będzie. Gorszy problem, bo w przyszłą sobotę muszę wyjechać na kilka dni a w niedzielę mija 21 dni od początku inkubacji. Nikogo w domu nie będzie. Mam już upatrzoną koleżankę, która zajmie się moimi kurczaczkami. Starsza pani, która miała kury. Da sobie radę. Tylko się zastanawiam czy jej zawieźć inkubator np. w piątek czy lepiej go nie ruszać. Lipa, ona ma ok. 1 km do mnie.
Awatar użytkownika
kalafior
100p
100p
Posty: 138
Od: 27 lut 2014, o 12:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze,Pomorze

Re: Przydomowa hodowla kur

Post »

kilometr to nie "majątek" :)
lepiej nie kusić losu...
Pozdrawiam Tomasz
Barbara2000
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 664
Od: 29 lip 2008, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Przydomowa hodowla kur

Post »

No nie majątek. To zawieźć?
Zablokowany

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”