Jagoda kamczacka cz. 2

Drzewa owocowe
Zablokowany
MrPomO
200p
200p
Posty: 251
Od: 20 paź 2013, o 17:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jagoda kamczacka cz. 2

Post »

Kto posiada takie odmiany jak Jugana,Vostorg,Indigo Gem i Honeybee ? Jestem ciekawy jakie są w smaku.
sylwek71
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 8 sty 2010, o 18:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Siedlce

Re: Jagoda kamczacka cz. 2

Post »

Są to nowe odmiany (większość z Kanady). Ja kupiłem na początku maja "Borealis" i "Tundrę"-kierowałem się opisami na stonie firmy "Kusibab". Sadzonki były ładne i miały w czerwcu po kilka jagódek. Smak w porównaniu do odmian "Duet" i "Wojtek"-rewelacja. Opis ze strony internetowej się potwierdził. Może to być dobry prognostyk dla innych kanadyjskich(i kilu rosyjskich) nowych odmian opisanych na tej stronie. :wit
Darko52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 933
Od: 17 sie 2014, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Woj. wielkopolskie

Re: Jagoda kamczacka cz. 2

Post »

Czy to właśnie u Kusibaba kupiłeś, czy w innej szkółce?
MrPomO
200p
200p
Posty: 251
Od: 20 paź 2013, o 17:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jagoda kamczacka cz. 2

Post »

Sylwek a ile letnie sadzonki ?
zmuda22
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 10 cze 2015, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jagoda kamczacka cz. 2

Post »

Ja również bardzo dziękuję za informacje. Pozdrawiam.
sylwek71
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 8 sty 2010, o 18:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Siedlce

Re: Jagoda kamczacka cz. 2

Post »

Sadzonki kupiłem o dziwo w małym sklepie ogrodniczym w Siedlcach. Były ładne 2-letnie. W innych sklepach tych odmian nie było. :wink:
MrPomO
200p
200p
Posty: 251
Od: 20 paź 2013, o 17:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jagoda kamczacka cz. 2

Post »

Masz może namiary lub stronke ? jak nie to będę musiał zamówić u Kusibaby.
x-H-3
---
Posty: 79
Od: 17 wrz 2013, o 11:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jagoda kamczacka cz. 2

Post »

Ja mam Honeybee .Fajna odmiana .Owoce duże ,lekko kwaskowate,soczyste .Dobrze siedzą na krzaczku :wink: tzn nie osypują się .Ważne ,żeby w trakcie owocowania solidnie podlewać w koło korony .
Awatar użytkownika
corazonbianco
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1641
Od: 1 kwie 2012, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wschodnie Mazowsze

Re: Jagoda kamczacka cz. 2

Post »

sylwek71 pisze:Sadzonki kupiłem o dziwo w małym sklepie ogrodniczym w Siedlcach. Były ładne 2-letnie. W innych sklepach tych odmian nie było. :wink:
Napisz gdzie? Ja mieszkam w Siedlcach. Z kanadyjskich odmian przyszły do mnie dzisiaj 2 krzaczki Aurory, Indigo Gem i Honeybee. Aurora to jedna z najbardziej plennych odmian. Teraz poluję na Happy Giant - maksymalnie z krzaka można zebrać 9 kg owoców. Nie sądziłam jednak, że kupię je u siebie na miejscu. Zamawiałam przez internet. Tyle że Happy Giant na razie jest chyba niedostępny w Polsce. Tutaj tabela z opisem poszczególnych kanadyjskich odmian:
http://lahavenaturalfarms.com/wp-conten ... _table.pdf
Nie lubię hortensji, zimy i śniegu oraz pastelowych kolorów w ogrodzie.
sylwek71
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 8 sty 2010, o 18:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Siedlce

Re: Jagoda kamczacka cz. 2

Post »

Sklep jest przy ul. Warszawskiej. Zjazd w lewo jadąc od miasta, niedaleko za wiaduktem. :wink:
MrPomO
200p
200p
Posty: 251
Od: 20 paź 2013, o 17:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jagoda kamczacka cz. 2

Post »

9kg ? :shock: niezle ciekawe czy nadaje się do uprawy towarowej :)
GodfatherPL
200p
200p
Posty: 318
Od: 20 kwie 2014, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek

Re: Jagoda kamczacka cz. 2

Post »

Witam
Mam pytanie odnośnie smaku jagód. U siebie mam kilka krzaków różnych odmian: Atut, Duet, Sinogłaska, Wojtek, (wydaje mi się, że jeszcze jakąś ale nie pamiętam nazwy). W zeszłym roku na wiosnę je posadziłem a w tym mam pierwsze owoce. Niestety ich smak jest co najwyżej "mało smaczny". Owoce są spore ale mają lekko gorzki smak a przy tym dość kwaśny. Gdy owoce same wręcz spadają z krzaków to można wyczuć lekką nutkę słodyczy. Ale po za tym smakują jak jagody leśne tylko znacznie kwaśniejsze i lekko gorzkie. One faktycznie tak smakują? Od czego zależy ich smak? U nas panuje wręcz susza, zima była prawie bez opadów wiosna to samo a i obecnie dawno nic nie padało od dawna. Podlewane były regularnie ale nie "przelane". Nawożone tradycyjnie na jesień i wiosną.
MrPomO
200p
200p
Posty: 251
Od: 20 paź 2013, o 17:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jagoda kamczacka cz. 2

Post »

Powodów jest dużo wilgoć,słońce i przede wszystkim zależy od odmiany. Ale podobno słodycz z wiekiem przychodzi im starszy krzew tym słodsze owoce. Jestem ciekawy co reszta może powiedzieć na ten temat ?
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”