Poplon i przedplon pod warzywniak

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaki najlepszy poplon pod warzywniak

Post »

Saradela jest dobra, a ja wolałbym też emeryta, byle by sie nie przyzwyczaił :lol:
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4069
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Jaki najlepszy poplon pod warzywniak

Post »

Zawsze można spisać umowę dzierżawy, czy użyczenia ;:131
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
treborx
200p
200p
Posty: 340
Od: 25 lip 2011, o 15:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaki najlepszy poplon pod warzywniak

Post »

Ziemie mam żyzną, pokrzywy rosną :)
Co do emeryta to nie za bardzo, bo to nie jest działka w mieście tylko poza miastem.
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaki najlepszy poplon pod warzywniak

Post »

Nasiona facelii całkiem nieźle zimują, u mnie trzeci rok rośnie z samosiewów. Choć w tym roku jest dużo rzadsza. Facelia jako roślina wytrzymuje kilka stopni na minusie, u mnie raz zimowała jako 10cm siewki.
Bardzo dobrze rozsiewa się też ogórecznik.
Awatar użytkownika
ullak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1677
Od: 10 mar 2015, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kozienice

Re: Jaki najlepszy poplon pod warzywniak

Post »

treborx pisze:A ja mam chyba troche inny problem:
wyjeżdzamy jesienią na dwa lata za granicę. Mam dość spory ogródek, nie chciałbym by mi to zarosło a potem bym musiał na nowo wszystko kopać. Idzie coś zasiać, co mi skutecznie zablokuje chwasty na te pare sezonow i bedzie samo po zimie odrastało a potem da się z tym łatwo zrobić porządek?
Zasyp sobie grubo ściółką (np. słomą lub co tam masz lokalnie). Po przyjeździe będzie jak znalazł - lepsza ziemia pod spodem i raczej mniej chwastów niż po zasiewach.
Słomiany zapał, czyli u leniwego ogrodnika
Tilling the soil is the equivalent of an earthquake, hurricane, tornado, and forest fire occurring simultaneously to the world of soil organisms.
USDA
justynaz
200p
200p
Posty: 413
Od: 23 sty 2009, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontakt:

Re: Jaki najlepszy poplon pod warzywniak

Post »

Ja mam taki problem może ,ktoś poradzi- na wiosnę na warzywniku wysiałam,mieszankę dla poprawy gleby/przez kilka lat rosły tam warzywa/-w sklepie ogrodniczym sprzedawca polecił mi gotową łubin ,jakiś groch, wyka,gorczyca,owies,i chyba jest w tym jęczmień,aktualnie wszystko to kwitnie nie wiem co teraz robić czy kosić czy zostawić do jesieni,a jak skosić to co dalej bo warzywa maja tam być dopiero w przyszłym roku .Proszę podpowiedzcie co z tym zrobić ;:3
Justi
zapraszam do mnie
Ogród nowicjuszki
dyrydyry7
500p
500p
Posty: 587
Od: 21 sty 2014, o 00:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaki najlepszy poplon pod warzywniak

Post »

Jak kwitnie to skosić, jeżeli to wyka i łubin to najprawdopodobniej nie odbije więc trzeba przekopać i wysiać jeszcze raz , może być taka sama mieszanka. Jeżeli ziemia ma odpoczywać przez rok to trzeba wysiać coś co znosi koszenie np. koniczyna, po skoszeniu koniczyna od razu rośnie i czasem drugi pokos jest większy od pierwszego. to co skosiłaś możesz przekompostować albo zrobić ściółkę pod rośliny uprawne
justynaz
200p
200p
Posty: 413
Od: 23 sty 2009, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontakt:

Re: Jaki najlepszy poplon pod warzywniak

Post »

:wit Dzięki idę kosić ,a co jeżeli zostawię to skoszone ,może nie urosną chwasty,będzie dużo tej masy zielonej bo bardzo gęste.i wysokie. W jesieni to przekopię bo nie chce mi się teraz kopać, i siać od nowa przecież lato wakacje. :-D
Justi
zapraszam do mnie
Ogród nowicjuszki
pomidormen
1000p
1000p
Posty: 1779
Od: 26 sty 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Jaki najlepszy poplon pod warzywniak

Post »

Ściąć glebogryzarką i posiać następny. Jak nie masz glebogryzarki można skosić kosiarką do trawy i płytko przykopać. Nie zabierać z pola, po co wyjałowiać glebę.
Awatar użytkownika
PaulaPola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 26 mar 2012, o 21:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Jaki najlepszy poplon pod warzywniak

Post »

Ja na jesien posieje żyto. Posiałam je w tamtym roku na reszcie działki, tak pięknie chwasty zagłuszyło że muszę je mieć na warzywniaku :D
Awatar użytkownika
Biotit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2302
Od: 20 cze 2014, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: W-wa

Re: Jaki najlepszy poplon pod warzywniak

Post »

treborx pisze:A ja mam chyba troche inny problem:
wyjeżdzamy jesienią na dwa lata za granicę. Mam dość spory ogródek, nie chciałbym by mi to zarosło a potem bym musiał na nowo wszystko kopać. Idzie coś zasiać, co mi skutecznie zablokuje chwasty na te pare sezonow i bedzie samo po zimie odrastało a potem da się z tym łatwo zrobić porządek?
Posiej wykę jako poplon, skutecznie zagłuszy wszytko, a do tego będziesz miał rewelacyjną ziemię.
Moje wątki
Festina Lente
marzusia
100p
100p
Posty: 134
Od: 5 mar 2015, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Jaki najlepszy poplon pod warzywniak

Post »

Czy ma sens siać za 2 tyg, np. facelię czy gorczycę pod truskawki, które chcę sadzić we wrześniu? Może lepiej nawieźć obornikiem?
I jeszcze jedno -jeśli we wrześniu wysieję wykę to kiedy dodatkowo nawiezc obornikiem ziemię?
Pozdrawiam :) Marzena

"Cieszmy się z małych rzeczy, bo wzór na szczęście w nich zapisany jest...."
Awatar użytkownika
Rancho-Relaxo
50p
50p
Posty: 71
Od: 1 lis 2014, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Czartoria / Zamość
Kontakt:

Re: Jaki najlepszy poplon pod warzywniak

Post »

W jaki sposób (im prostszy tym lepszy), "młócicie" facelię ? Jak łatwo pozyskiwać nasiona ? Mam już dosyć kupowania ...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”