Ogród w sercu puszczy

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MagdaB2701
200p
200p
Posty: 414
Od: 26 cze 2013, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród w sercu puszczy

Post »

W wolnej chwili troszkę fotek,
niecierpki:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
I zupełnie z "innej beczki".Róże,do tej pory były mi obojętne,uważałam że są piękne itd ale nie czułam potrzeby posiadania ich,a teraz to się zmieniło,dokupiłam kilka krzaków,nawet 3 pnące i posadzę je na pergoli,oczywiście jak już posadzę to się pochwalę,na razie czekam na pergole.
Obrazek Obrazek
zapomniałam,że mam jeszcze fotki niezgrane na aparacie w takim razie temat róż powróci....
surfinie
Obrazek Obrazek
skrętnik Nina,zrośnięte kwiatki
Obrazek Obrazek
fiołek PC arlekino (sport)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
MagdaB2701
200p
200p
Posty: 414
Od: 26 cze 2013, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród w sercu puszczy

Post »

dziś różano.........
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Maki;
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Alenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2546
Od: 5 lut 2013, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Ogród w sercu puszczy

Post »

Ale piękne róże ;:138
Też jakoś nie pragnę ich mieć, ale jak tak pooglądam, to zmieniam zdanie..śliczne ;:167
Awatar użytkownika
maadro
1000p
1000p
Posty: 1152
Od: 17 mar 2014, o 20:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: półn.Podkarpacie dł.22° 02' wsch. szer.50° 34' płn

Re: Ogród w sercu puszczy

Post »

Madziu ;:196 dziękuję za odp. To bardzo piękne i delikatne fuksje. ;:173
Ściana różana jak w "zaczarowanym ogrodzie". Fantastycznie to wygląda ;:167
A z rabatowych najbardziej lubię te o kształcie różowej, zanim rozkwitnie. ;:226
Inne kwiaty też wspaniale rosną. Masz bardzo kolorowo. ;:215
;:180 Widać jak dużo pracy włożyłaś już w urządzanie ogrodu. ;:138
Pozdrawiam serdecznie - Ewa
balkonowo i doniczkowo
Awatar użytkownika
MagdaB2701
200p
200p
Posty: 414
Od: 26 cze 2013, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród w sercu puszczy

Post »

Alenka pisze: Też jakoś nie pragnę ich mieć, ale jak tak pooglądam, to zmieniam zdanie..śliczne ;:167
to forum robi dziwne rzeczy z ludźmi,storczyków nie lubiłam i nie chciałam mieć,bo jak przekwitną to nic w nich atrakcyjnego a teraz mam chyba z 10,fiołki- jak zobaczyłam fotki odmianowych,zamarzyłam o nich i mam sama nie wiem ile,a wcześniej były mi obojętne,kilka razy nawet wykręciłam się od obdarzenia ich przez szwagierkę.i tak było z wieloma kwiatami z różami też piękne u kogoś,nie koniecznie u mnie,a dziś planuję na przyszły rok kącik wypoczynkowy z fontanną i różami rabatowymi i pnącymi.
Gusta się wciąż zmieniają,jeszcze w zeszłym sezonie "zakochana" byłam tylko w fuksjach i pelargoniach.
maadro pisze:A z rabatowych najbardziej lubię te o kształcie różowej, zanim rozkwitnie.
tak masz rację,jak z katalogu ogrodniczego,też mi się podoba.
maadro pisze:Widać jak dużo pracy włożyłaś już w urządzanie ogrodu.
moje dziewczyny były tydzień u mojej mamy a ja durna zamiast odpocząć i wykorzystać czas na spotkania z koleżankami,czy po prostu leniuchowanie,dokupowałam rośliny,sadziłam,"majstrowałam" w ogrodzie,kończyłam skalniak,zbierałam szyszki ale plan wykonałam,i wtedy znalazłam już troszkę czasu w ostatnich dniach na przyjemności,koleżanki i jazdę rowerem.Uwielbiam jazdę rowerem,ale szkoda mi dziewczyn zostawić na 1.5 do 2 godzin,nic by im nie było,bo zostałyby z teściową,ale jakoś mam wyrzuty sumienia że je porzucam"
Awatar użytkownika
maadro
1000p
1000p
Posty: 1152
Od: 17 mar 2014, o 20:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: półn.Podkarpacie dł.22° 02' wsch. szer.50° 34' płn

Re: Ogród w sercu puszczy

Post »

Madziu ;:196
Przez tydzień bez dzieciaczków miałaś sporo czasu, żeby urządzić rabatki i różne miłe zakątki, gdzie córcie będą się mogły bawić, a Wy odpoczywać. ;:215
Ciekawa jestem jak się w przyszłym roku sprawi fontanna. Teraz pewnie masz dla dzieci basen.
A jak się mają Twoje fuksje i pelargonie?
;:3
;:197
Pozdrawiam serdecznie - Ewa
balkonowo i doniczkowo
Awatar użytkownika
MagdaB2701
200p
200p
Posty: 414
Od: 26 cze 2013, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród w sercu puszczy

Post »

Ewa fuksje cierpią z powodu upałów innym jakoś to na razie nie szkodzi. Piszesz, że pewnie dziewczyny mają basen, miały trzy dni i szczeniaki w nocy go porwał tak więc na razie nie ma sensu myśleć o kolejnym, a szkoda bo w takie ciepłe dni super sprawa, pozostają wyjazdy nad jezioro.
Awatar użytkownika
Kirunia
200p
200p
Posty: 401
Od: 25 sie 2013, o 14:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród w sercu puszczy

Post »

Madziu jak oglądam zdjęcia z Twojego ogrodu to czuję się jak na wakacjach. Super jest wszystko urządzone i takie zadbane. Aż miło popatrzeć ;:173
Córcie śliczne i bardzo podobne do mamusi ;:215 Fajnie też Ciebie zobaczyć :heja
Dzięki za zdjęcia fiołków i skrętników. Rosną u Ciebie jak na drożdżach ;:215
Mnie dopadła lekka fiołkoza ;:124 Byłam na wystawie fiołków Illonki i całkiem zauroczona przywiozłam do domu jednego dorosłego fiołasa, dwie sadzoneczki i aż 15 listków ;:oj

Zobaczę czy się pokochamy na dobre a wtedy rozejrzę się jeszcze za innymi odmianami.

;:196
Awatar użytkownika
MagdaB2701
200p
200p
Posty: 414
Od: 26 cze 2013, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród w sercu puszczy

Post »

Kirunia pisze:Madziu jak oglądam zdjęcia z Twojego ogrodu to czuję się jak na wakacjach. Super jest wszystko urządzone i takie zadbane.
Miło to czytać,jednak aby było tak jak piszesz potrzeba jeszcze dużo p[racy i nakładów finansowych,w tym roku "bierzemy" się za dom,ocieplenie i elewacja a na wiosnę podwórko,trochę kostki brukowej,i zadbany ładny trawnik,boi na razie to rośnie co chce z tym że jest koszone aby jakoś przyzwoicie wyglądało.
Kirunia pisze: Córcie śliczne i bardzo podobne do mamusi ;:215
tak,z tym się zgodzę w 100% :D
Kirunia pisze: Fajnie też Ciebie zobaczyć :heja
zawsze z kim pisze mam jakieś wyobrażenie o tej osobie i czasem miło zobaczyć zdjęcie i wiedzieć czy się podobnie tę osobę wyobrażało czy jednak inaczej.
Kirunia pisze: Mnie dopadła lekka fiołkoza ;:124 Byłam na wystawie fiołków Illonki i całkiem zauroczona przywiozłam do domu jednego dorosłego fiołasa, dwie sadzoneczki i aż 15 listków ;:oj
Zobaczę czy się pokochamy na dobre a wtedy rozejrzę się jeszcze za innymi odmianami.
Ja już dwa spore kwitnące egzemplarze straciłam :evil: .jednego przelałam,a drugi sama nie wiem co mu się stało a raczej dlaczego,przy rozetce był taki brązowy,jakby podgniły a na pewno nie przelany bo już teraz uważam z tym podlewaniem.Mimo to nie poddaję się,będę je hodować z czasem się nauczę ich obsługi :wink:
Awatar użytkownika
MagdaB2701
200p
200p
Posty: 414
Od: 26 cze 2013, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród w sercu puszczy

Post »

Troszkę fotek na nowy tydzień :D
nn i miliford rose
Obrazek Obrazek
chelsia diane i victoria andrera
Obrazek Obrazek
oliver welfari i różyczkowa nn
Obrazek Obrazek
cotta lilac queen
Obrazek Obrazek
nn
Obrazek Obrazek Obrazek
Dylan Cherone
Obrazek Obrazek
Bev Foster i Fair Fields
Obrazek Obrazek
NN wielkie kwiaty
Obrazek Obrazek
surfinie i lantana
Obrazek Obrazek
żółta sundewilla (czy tam mandewilla)
Obrazek Obrazek
ogólnie przy garażu
Obrazek
następnym razem pokaz fuksji i kwitnących domowych,zapraszam :D
Awatar użytkownika
Alenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2546
Od: 5 lut 2013, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Ogród w sercu puszczy

Post »

Pięknie ;:138
Czekam na fuksje, bo po Twoich pelargoniach, aż nie mogę się doczekać ;:65
A czy ta różyczkowa to nie Plum Rambler lub Scarlet Rambler?
;:196
Awatar użytkownika
MagdaB2701
200p
200p
Posty: 414
Od: 26 cze 2013, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród w sercu puszczy

Post »

Dziś troszkę moich fuksji.Tak przy okazji ponarzekam na nie,nie wiem co się w tym roku dzieje,ale kilka mam takich co wyglądają jakby były zwiędnięte,liście takie biedne,kwiatki mizerne i kiepsko rosną (od Adriana takie są,z moich sadzonek zdrowsze,silniejsze).Ostatnio jedna już piękne duże pąki do rozkwitu miała,wszystko wyglądało że z nią dobrze a dosłownie na drugi dzień zwiędła,nie miała za sucho na pewno mokro też raczej nie,wypuszcza maleństwa od korzenia,ale nim coś urośnie z tego to będzie koniec sezonu a już kwitłaby,troszkę zła jestem na te fuksje.Z moich sadzonek dopiero są zapopcząkowane,choć kilka już kwitnie,i tak dobrze bo do późnej wiosny walczyłam z mączlikiem na nich.
A teraz fotki,to jedna z tych bidulek Sea Shell i minirose,też jakoś słabo rośnie
Obrazek Obrazek
miniature jewels (taką miała być,ale nie sądzę by to była właśnie ta)
Obrazek Obrazek
drobne nn (najobficiej kwitnące i chyba na nie w większości zdecyduję się w przyszłym sezonie)
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
kupiona jako nn a druga to corsage podobne,co nie?
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Aleksander Cieszyński
Obrazek Obrazek
Jade Nadine ;:167
Obrazek Obrazek
Damian M
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 13 lip 2015, o 11:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Ogród w sercu puszczy

Post »

Witam :D bardzo fajna kolekcja fuksji i innych roślinek :D U siebie też posiadam jedną fuksję miniaturową ale nie znam jej nazwy ... Jest bardzo podobna do Twojej tej biało fioletowej :D Będę zaglądał tutaj częściej bo bardzo podoba mi się Twój temacik :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”