Dynia - wszystko o odmianach i uprawie cz.7

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
karolina51
50p
50p
Posty: 52
Od: 29 cze 2015, o 00:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.7

Post »

ElfyTrzy, piękne masz te dynie, tylko pogratulować.
Jeśli chodzi o cukinie, to może mają za mokro albo chorują, obejrzyj je dokładnie. Skoro mają takie same warunki jak dynie, to może za dużo dostały nawozu? Cukinia mniej potrzebuje niż dynia, to właśnie dynia jest większym żarłokiem, musi mieć bardzo zasobne podłoże. Może w następnym roku posadź cukinie w innym miejscu?
Awatar użytkownika
ElfyTrzy
50p
50p
Posty: 95
Od: 24 lut 2014, o 08:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niemcy / Kraków
Kontakt:

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.7

Post »

Karolina, dzięki za odpowiedź. Nawozu dostały mniej... Może przelane. Ale w zeszłym roku nie podlewałam tyle i też padały, dlatego w tym roku chciałam podlewać. Próbowałam półcień, pełne słońce, nic, null, zero, niente :cry: Wielka szkoda, spróbuję jeszcze przyszły sezon, ale jak nie wyjdzie to "nie będę się z koniem kopać" jak to mawiał mój znajomy.

I jeszcze poprawka: napisałam, że mam na wymiankę nasiona dyni Atlantic Giant, pomyliło mi się, ;:131 przepraszam. Teraz mam torebkę z nasionami przed sobą i jest napisane, że jest to dynia BIG MOON. Też olbrzymia, ma napisane, że można ją wyhodować do 200 funtów. Postaram się wieczorem wstawić zdęcie opakowania.
Pozdrawiam,Elżbieta
Awatar użytkownika
Marcoo16
1000p
1000p
Posty: 1053
Od: 24 mar 2013, o 15:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ziemia Lubuska

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.7

Post »

Piękna kolekcja dyniek ;:oj
Tylko pogratulować ;:215 ;:108
Pozdrawiam Marek
Mój "mały" zakątek... - czyli ogród i pogaduchy
Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia. [Mark Twain]
beata_m
500p
500p
Posty: 805
Od: 17 kwie 2015, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Marki/W-wa

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.7

Post »

EkfyTrzy cudnie te dyńki.
Mam pytanie o dynie makaronową. Czy nadaje się do przechowywania na zimę? Czy już ją przechowywałaś? Jeśli tak to jak długo udało Ci się ja przechować?

Pozdrawiam
Bea
Pozdrawiam
Bea
Awatar użytkownika
ElfyTrzy
50p
50p
Posty: 95
Od: 24 lut 2014, o 08:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niemcy / Kraków
Kontakt:

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.7

Post »

Bea, dziękuję.
Dziś dojrzałam małe Kakai na trzecim krzaku:)

Wszystkie wymienione odmiany mam po raz pierwszy, do tej pory uprawiałam tylko Hokkaido. Nie mam więc za dużego doświadczenia ale z tego co wyczytałam to makaronowe nie są super hiper trwałe w przechowywaniu. Mam nadzieję, że chociaż ze dwa - trzy miesiące poleżą... Może ktoś bardziej kompetentny się wypowie?
Pozdrawiam,Elżbieta
anqaw
200p
200p
Posty: 224
Od: 7 maja 2015, o 20:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.7

Post »

Ja mam Jack be little, świetne są malutkie, jeszcze nie kwitną.
Jumbo pink banana owocuje powolutku ;:138
Awatar użytkownika
ElfyTrzy
50p
50p
Posty: 95
Od: 24 lut 2014, o 08:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niemcy / Kraków
Kontakt:

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.7

Post »

;:3 Też mi się podobają i już mam zamówione, w przyłym roku sadze:) :tan A jadłaś już Jacka? Wiesz jak smakuje?
Twój post mi przypomniał, że na specjalne zamówienie córci posadziłam Baby Boo, bo chciała białą dyńkę:) Podobna do Jack be little ale biała.
Pozdrawiam,Elżbieta
anqaw
200p
200p
Posty: 224
Od: 7 maja 2015, o 20:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.7

Post »

Nie jadłam niestety, ma bardzo cienką skórkę i ponoć przejmuje smak farszu jakim jest nadziewana.
Awatar użytkownika
Thilien
100p
100p
Posty: 109
Od: 26 cze 2007, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Krzeszowic
Kontakt:

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.7

Post »

Mam w piwnicy dwie dynie makaronowe (Pyza) z zeszłego roku i jeszcze się nie zepsuły. Mają twardą skórę. Ale nie wiem czy smak się nie zmienił. W tym roku jej nie uprawiam, bo mi nie zasmakowała. Wolę inne odmiany :)
Co do Jack be little i Baby boo to są raczej malutkie i ozdobne, średnio się nadają do jedzenia. Ale nie próbowałam.
Awatar użytkownika
ElfyTrzy
50p
50p
Posty: 95
Od: 24 lut 2014, o 08:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niemcy / Kraków
Kontakt:

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.7

Post »

Oooo, no to nieźle... Ja jeszcze nie jadłam makaronowej. Dopiero jak wysiałam Pyzę to dotarłam do komentarza, że lepsza jest ponoć np. Vegetable Spaghetti bo jest mniej "dyniowa" w smaku. No cóż, mam nadzieję, że jeszcze wiele sezonów dyniowych przede mną ;)
Pozdrawiam,Elżbieta
anqaw
200p
200p
Posty: 224
Od: 7 maja 2015, o 20:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.7

Post »

Angel z odmian makaronowych ma być pyszna, nie próbowałam a nawet nie wiem czy zeszła :), bo po co oznaczać co się sadzi, lepiej później się głowić. Na przyszłość oznaczę.
beata_m
500p
500p
Posty: 805
Od: 17 kwie 2015, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Marki/W-wa

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.7

Post »

Thilien pisze:Mam w piwnicy dwie dynie makaronowe (Pyza) z zeszłego roku i jeszcze się nie zepsuły. Mają twardą skórę. Ale nie wiem czy smak się nie zmienił.
Dzięki za info. W tym roku dyń nie uprawiam, ale obiecuję sobie, że w przyszłym posieję co najmniej 4 odmiany w tym makaronową. W tym sezonie z dyniowatych dominują u mnie cukinia, patisony, arbuzy i melony.
Pozdrawiam
Bea
Pozdrawiam
Bea
Awatar użytkownika
ElfyTrzy
50p
50p
Posty: 95
Od: 24 lut 2014, o 08:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niemcy / Kraków
Kontakt:

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.7

Post »

Thilien pisze: Co do Jack be little i Baby boo to są raczej malutkie i ozdobne, średnio się nadają do jedzenia. Ale nie próbowałam.

Też nie jadłam ale w 2 sklepach w opisie nasion piszą, że mogą być wykorzystane jako ozdoba ale są też smaczne i nadają się np. do nadziewania. Jeśli tylko jakaś dojrzeje nie omieszkam spróbować:)
Pozdrawiam,Elżbieta
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”