Zielony płot

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
AnnaAgnieszka
1000p
1000p
Posty: 1347
Od: 16 sie 2010, o 10:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Zielony płot

Post »

Dzień dobry,

szukam rośliny, która bardzo szybko i gęsto rośnie w celu stworzenia "zielonego ogrodzenia", które zasłoniło by moją posesję przed wścibskim okiem sąsiadów.
Może ktoś zna odpowiednie odmiany, słyszałam, że bambus gęsto rośnie, ale nigdzie nie spotkałam się z tą rośliną w pobliskich ogrodach. Proszę o jakieś ciekawe pomysły :D
lulek
50p
50p
Posty: 75
Od: 8 paź 2008, o 16:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: k. Gniezna

Re: Zielony płot

Post »

Zielone, ale zimą też?
Polecam jedlicę (daglezję), ale po 3-5 latach trzeba ostro przycinać.
Jeśli tylko lato to brzoza, też można przycinać ale trzeba zacząć wcześnie.
Awatar użytkownika
AnnaAgnieszka
1000p
1000p
Posty: 1347
Od: 16 sie 2010, o 10:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Zielony płot

Post »

Poczytam o żywopłotach z daglezji - dziękuję za podpowiedz, spodobał mi się ten pomysł.
Głównie chodzi o lato, bo mam tam wtedy rozłożony basen, leżaczki itp. i nie chcę żeby ktoś patrzył jak tam biegamy w samych strojach. Ale zimą może też dobrze się ukryć :)
przeja
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 4 cze 2014, o 09:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Zielony płot

Post »

No i wierzba wiciowa (tzw. energetyczna). Rośnie bardzo szybko, sadzonki łatwe do pozyskania no i jak masz trochę chęci to możesz ją sobie zapleść. Żywopłot będzie szybko, zielono w sezonie i może być fantazyjnie uformowany.
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Zielony płot

Post »

AnnaAgnieszka pisze:Głównie chodzi o lato, bo mam tam wtedy rozłożony basen, leżaczki itp. i nie chcę żeby ktoś patrzył jak tam biegamy w samych strojach. Ale zimą może też dobrze się ukryć :)
Najszybciej to można się nauczyć biegać bez stroju ;:306

Osobiście nie polecam daglezji na żywopłot pewnie dlatego że jeszcze nie widziałem takiego który określiłbym "ładny". Jest kilka ciekawych roślin ale też nie polecam bambusów. Mam je w ogrodzie i co prawda w dwóch miejscach rosną w szpalerze ale marny z nich żywopłot szczególnie jak zima jest ostra. Wpisz sobie zielona ściana w google może chwycisz inspirację. Wszystkie żywopłoty mają jedną wspólną cechę należy przy nich trochę popracować. Ciekawym rozwiązaniem i w zasadzie najszybszym jest miskant olbrzymi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”