Gazania Cz.2

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12420
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Gazania

Post »

Obrazek
lilka86
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 30 kwie 2015, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gazania

Post »

Cudownie wyglądają Wasze gazanie :D ja muszę przyznać, że jestem trochę rozczarowana. Cała droga do uzyskania kwiatów - bez problemu. Natomiast szansa, żeby ujrzeć je w pełnym rozkwicie - bliska zeru. Dosłownie trzy razy udało mi się zobaczyć moje gazanie rozkwitnięte. W dniach kiedy było bardzo słonecznie, bardzo ciepło i zupełnie bezwietrznie.
Dołączam zdjęcie:
Obrazek
Pozdrawiam Lilka
k-asia
100p
100p
Posty: 178
Od: 5 mar 2015, o 15:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Gazania

Post »

Rzeczywiście gazanie piękne są ale tylko w 100%słonecznym miejscu. Moje w wielu przypadkach już kończą swój żywot, bo jeśli miejsce słoneczne to przy tych upalach tak suche, że i podlewanie nie pomaga. Rośliny szybko przekwitają i tylko nasiona fruwają.
Za mały ogród, za dużo marzeń...
bobik_123
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 2 lis 2014, o 11:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Beskid Żywiecki

Re: Gazania

Post »

Stanowisko dla gazanii musi być całkowicie słoneczne. Dodatkowo piją dosyć dużo wody, niewiele tylko mniej od surfinii :) No i niestety - kwiaty w pełnym rozkwicie są stosunkowo krótko :(

Obrazek
Pozdrawiam, Maciek :)
Awatar użytkownika
bogdanm
200p
200p
Posty: 319
Od: 29 kwie 2014, o 19:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wadowice

Re: Gazania

Post »

Moje gazanie byly ladne dotąd dopóki nie zaopiekowala się nimi żona podlala je bardzo obficie i wystawila na slońce , 38 st.
Nawet nie chce mi sie mówić co z nich zostalo ;:14 .
k-asia
100p
100p
Posty: 178
Od: 5 mar 2015, o 15:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Gazania

Post »

Bogdan, żona na pewno miała dobre intencje. Żony zawsze mają dobre intencje :D , wiem bo też jestem żoną :D .
A tak poważnie, to to jest bardzo ciężki sezon dla balkonowych w donicach. Ja akurat w tym roku zwiększyłam ich ilość :roll: i nasturcje wyleciały już dawno, rozplenica, którą uparlam się mieć na balkonie ledwo żyje, kobea i ipomea nie lepiej, a osteosperum to już w ogóle nigdy więcej ;:222 . Jedynie niezawodne pelargonii trzymają fason, choć szybko przekwitają ;:215
Za mały ogród, za dużo marzeń...
Awatar użytkownika
Metello
100p
100p
Posty: 104
Od: 10 wrz 2014, o 21:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gazania

Post »

Moje gazanie trochę zaniedbane były przeze mnie, siane w marcu, zakwitły dopiero teraz. Może uda mi się chociaż nasiona zebrać.

Obrazek

Mam pytanie do tych wszystkich którzy mają duże kępy gazanii: jak Wy to robicie?
pozdrawiam Mariola
bynajmniej to nie przynajmniej!
k-asia
100p
100p
Posty: 178
Od: 5 mar 2015, o 15:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Gazania

Post »

Mariolu, one same zageszczaja się i tworzą duże kępy. Ja sadziłam takie małe, słabe sadzoneczki. A później tylko ze 2 czy 3 razy podlam z nawozem. A czy twoje czasem nie mają przędziorka?
Za mały ogród, za dużo marzeń...
Awatar użytkownika
Metello
100p
100p
Posty: 104
Od: 10 wrz 2014, o 21:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gazania

Post »

Toś mi ćwieka zabiła tym przędziorkiem, jutro przyjrzę się im dokładniej.
pozdrawiam Mariola
bynajmniej to nie przynajmniej!
Awatar użytkownika
Metello
100p
100p
Posty: 104
Od: 10 wrz 2014, o 21:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gazania

Post »

K-asia melduję, że żadnych przędziorków ani innych paskudztw nie zaobserwowałam.

Czy komuś z Was udało się przezimować gazanie, chcę spróbować w tym roku i zastanawiam się czy to ma być piwnica czy jasne pomieszczenie a może potraktować ją jako roślinę doniczkową całoroczną?
pozdrawiam Mariola
bynajmniej to nie przynajmniej!
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Gazania

Post »

Myślę że szkoda zachodu - gazania to kwiaty słońca i w piwnicy nie dadzą rady, a nawet jak przetrzymasz to będą mizerne przyszły rok, chyba nastawiałabym się na sianie nasion :D
k-asia
100p
100p
Posty: 178
Od: 5 mar 2015, o 15:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Gazania

Post »

Metello pisze:K-asia melduję, że żadnych przędziorków ani innych paskudztw nie zaobserwowałam.

Czy komuś z Was udało się przezimować gazanie, chcę spróbować w tym roku i zastanawiam się czy to ma być piwnica czy jasne pomieszczenie a może potraktować ją jako roślinę doniczkową całoroczną?
Dobrze. Ja tam wielką znawczynią nie jestem, tylko tak po tych listkach, które widać podejrzewałam...

A co do zimowania to próbuj, jeśli masz warunki. Ja wolę choćby niewielką ilość co roku na nowo posiać...
Za mały ogród, za dużo marzeń...
Awatar użytkownika
AguJa
500p
500p
Posty: 570
Od: 28 lip 2015, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Gazania

Post »

Ja swoją Gazanię wysiałam pod koniec kwietnia prosto do gruntu. To moja pierwsza próba. Powoli rosła, ale w końcu się zebrała i bardzo zagęściła, zdrowe liście. Kwitnie jednak umiarkowanie a kolor kwiatów mało różnorodny.. jakieś żółte z paskiem lub bez. Nie wiem, czy się zdecyduję w kolejnym roku na nią, chyba właśnie ze względu na te kolory.
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”