Aprilkowy las cz.6

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

No wiesz, ale ryknęłam śmiechem Obrazek
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

Oj ja tez bym chciała minimalistycznie. Bardzo mi się to podoba. Niestety za żadne skarby nie umiem tego u siebie wykonać. :roll: Nie wiem co ze mną jest nie tak. :roll:
Cudowne są te ceglaste donice. Barwinek ślicznie będzie odbijał kolor.
Na trawy też mam nieustające ciągoty. Przytachałam ostatnio trzy z Ciastoramy i już myślę o kolejnych. :roll:

Z tym nudnym szpalerem hortensji to ja Cię też doskonale rozumiem. Marzy mi się taki ale czy umiałabym w rzeczywistości taki stworzyć..? I tak sobie odpuścić tyle innych pięknych odmian..?
Awatar użytkownika
sweetdaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3531
Od: 15 sty 2015, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

Dziewczyny, taki minimalizm to chyba tylko na dużych terenach się sprawdza. Nie żeby na mniejszych wyglądał źle, ale jest tyle roślinnych piękności, że ja na przykład mam problem z zakupem jednej roślinki x3 ;:223 W to miejsce zazwyczaj kupuję trzy różne... ;:131 Jak sobie pomyślę że przecież i tak nie mam gdzie poupychać, to żal kupować większe ilości jednego rodzaju.
A taka jednolitość nasadzeń tworzy zawsze taki ład i porządek ;:108
Pozdrawiam, Zuza
----------------------------
Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi I, II, III
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

Pięknie te murki wyglądają!
Właśnie przeczytałam, że marzysz o rozchodnikach ;:224 Co za pech z tą wysyłką ;:14 Te, które mam są 100x ładniejsze od białych ;) Ja mam białe i średnio je lubię, bo te wielkie, które mam są niesamowicie piękne - są wyższe od białego i szybciej przyrastają ;:333 Mam kilka odmian rozchodników, ale te są najpiękniejsze. Białe u mnie rosną bardzo wolno.
daffodil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2217
Od: 22 lut 2011, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Beskidy

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

Jolu kwietniowa ;:167 czy można Cię nie lubić? Czy masz wśród znajomych kogoś, kto Cię nie lubi? Wątpię....
Kochana przyjeżdżaj choćby jutro ;:196 Beskidy piękny region, a miejscówkę u mnie masz zapewnioną. Cieszę się, że moje murki zainspirowały Cię poniekąd do stworzenia własnych ;:63 . Twoje zgoła inne, ale piękne i pasujące do Twojego ogrodu. Śliczne są i bardzo eleganckie, a Twój ogród mnie niezmiennie zachwyca.... i Twoje komentarze niezmiennie wywołują uśmiech na mojej twarzy.
Macham ze spalonych słońcem Beskidów... ;:196
Filemon24
1000p
1000p
Posty: 1457
Od: 1 sie 2014, o 14:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: północne mazowsze

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

Każdy by chciał minimalistycznie ale to ciężko tak zrobić ja jeszcze kupię 3 takie same hortensje ale już 6 chyba nie dałabym rady :;230
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

Aniu, to nawet nie chodzi o to czy szpaler hortensji jest nudny czy nie. Bo z pewnością jest to ciekawostka i takie coś zakładam w innej części ogrodu, w lesie. A w tym miejscu hortensje zasłoniłyby po prostu to co na rabacie już rośnie. Co innego punktowo po kilka krzaczków. Muszę to zgrać z całością, dwa krzaki hortensji z rozplenicą już tam są. Sama zobacz

Obrazek

inne pomysły? Jestem otwarta. Może coś się uda wspólnie sklecić

Zuza, u mnie minimalizm się nie sprawdza a działkę mam sporą ;:306 Żeby u mnie coś było widać to kupuję w ilościach 5-10 ;:223 A i tak bałagan stworzyłam :;230 No jeszcze kilka lat mi zajmie poprawianie moich pierwszych nasadzeń. Nie umiem tak wszystkiego wyrwać, zaorać i posadzić jeszcze raz. A powinnam ;:224

Alania, nie martw się, rozchodniki jeszcze dokupię. Szkoda że nie udało się za jednym zamachem. Będzie kolejna okazja. Mam ich już sporo ale jakoś niechętnie przyrastają. Za to białe, na które ty narzekasz, mają się całkiem nieźle, choć muszę dokupić drugie tyle żeby był lepszy efekt

Obrazek

Daffodilku mój Rudziutki, no niestety zdarza się i to często. Nie każdy lubi moje specyficzne poczucie humoru. Mogłabym grać w czarnych komediach ;:224
Miło było zobaczyć twój pyszczek. Przyjechać jutro nie mogę, szef wraca z urlopu i zacznie odgrywać swoją rolę Obrazek
Ale za zaproszenie dziękuję, wykorzystam, pewnie w najmniej oczekiwanym momencieObrazek
Twoich murków niestety nie sposób skopiować, więc żeby się nie wygłupiać nieudolnym naśladownictwem, stworzyłam własną markę - oczywiście rękoma pracowników ;:306 Ale jakbyś chciała je zobaczyć na żywo to moje drzwi zawsze stoją dla ciebie otworem (znaczy zamknięte zwykle, ale jak dłużej potrąbisz przed bramą, to może mimo ogłuszającego huku muzyki z pokoju syna, zorientuję się, że goście przyjechali)
Pozdrawiam i życzę sobie żeby nasze drogi kiedyś się przecięły ;:196

Filemonku, hortensje bywają podobne w odmianach. Kup trzy jednej odmiany i trzy podobnej. Psychika nie ucierpi a efekt będzie ŁAŁ ;:170
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

Jolu jak pięknie ;:oj , Tak trzymaj, zero prowizorki, wszystko dopięte na ostatni guzik. U mnie położone płyty, ale jeszcze nie do końca i ekipa zniknęła. na szczęscie nie wypłaciłam im wszystkiego, więc liczę, że dokończą pracę.
O ogrodzie u mnie juz mówic nie można. Mimo kroplujących linii podczas naszego krótkiego wyjazdu większość susza zabrała. Generalnie mogę zakładac ogród od nowa...słów i sił brak.
Będę oczy cieszyć widokami Twojego pięknego i rozkwitającego ogordu. Murki, donice, ścieżki ...wszystko piękne ;:3
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

Marzenko.....wszelki duch ;:oj Dawno cię nie było ;:138
Wiem, że u ciebie problemy z suszą były zawsze. Tym bardziej w te upały. Bardzo mi przykro, mam nadzieję że większość jednak odbije i nie będziesz miała bardzo dużych strat. Tyle się natrudziłaś. Trzymam kciuki za ekipę. Wrócą. Moi też się nie wyrobili w wyznaczonym terminie. Mieli zaplanowany tydzień urlopu. Po urlopie wrócili i wszystko dokończyli. Tak więc nie martw się. Masz z nimi kontakt telefoniczny? Jakoś się tłumaczą z opuszczenia miejsca pracy?
Awatar użytkownika
Mufka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2401
Od: 11 lut 2009, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa i Wilkowyja

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

:wit

Jolu, odmian rozchodników okazałych namnożyło się bardzo wiele ! Trzeba rozważnie wybierać, bo są odmiany które niechętnie przyrastają, inne pokładają się, jeszcze inne kiepsko kwitną...
Więc czuj duch i starannie wybieraj ;:173
A Daffodilka koniecznie trzeba odwiedzić, bo piękny ma ogródek, murki i... co najważniejsze...sam w sobie jest najmilszy na świecie ;:215
Buziaki dziewczynki ;:196
Prawdziwa kobieta potrafi zrobić wszystko, zaś prawdziwy mężczyzna to ten, który jej na to nie pozwoli ;)
Moja Wizytówka Mufka - ogrodowe marzenia...cz.1 cz.2 cz.3 cz.4
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25151
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

Robimy nalot na Asię? ;:306
Jola, ja mam takie wrzosowe rozchodniki
One są chyba podobnej wielkości jak te twoje białe
Mam i większe bordowe.
Jakby co daj znać.
Coraz bardziej jestem ciekawa jak to wygląda.
Tylko nie wiem, czy chciałabym odpoczywac na kamieniach :;230
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

Santolina przetrwała u mnie nie tylko ostatnią zimę.
Posadzona była z 4 może 5 lat temu, tak więc dała radę nawet pamiętnej zimy 2011/2012.
Co prawda myślałam, że wtedy szlak ją trafił, ale jednak odbiła.
Jednak najtęższe mrozy roślina spędziła pod śniegiem - zapewne to pomogło jej przeżyć.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

Jolu szpaler hortensji jednak jest cudny. ;:215 Ale po kilku latach, jak u mnie, już wszystkie trawy wykopane, i nic się z przodu nie zmieści. ;:222 Niestety nie da się raz na zawsze zrobić rabaty, rośliny rozrosną się wypadną i już konieczna rewolucja. Nawet gust się nam zmienia. ;:108 Rozchodniki zwykłe rosną u mnie bardzo szybko, odmianowe niestety dużo wolniej. Spokojnej pracy. ;:196
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”