Ogród zielonej III

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
sweetdaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3531
Od: 15 sty 2015, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród zielonej III

Post »

Soniu, tak sobie myślę -a może kilka główek czosnku podziel na ząbki i powtykaj co kawałek na tej białej rabatce do ziemi aby cała pachniała czosnkiem. Może wtedy się paskudy na stałe wyniosą... :roll:
Pozdrawiam, Zuza
----------------------------
Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi I, II, III
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11457
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród zielonej III

Post »

Soniu jak w siatce będziesz sadziła to po co jeszcze doniczki ? A czosnek...zbytniej nadziei w nim nie upatruj... ;:oj Ale jak to mówią..strzeżonego...Współczesne nornice się do niego przyzwyczaiły ...jego nie zjedzą ale poprzenosić też im się zdarza i oczyścić pole działania...No ale doniczki czy siatka znakomicie ochronią cebule. Znakomicie przyciąga nornice i inne myszy wszelki obornik . ;:108

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogród zielonej III

Post »

Soniu nie myśl, ze o Tobie zapomniałam. Codziennie do Ciebie zaglądam. Niestety dopadł mnie ogrodowy zastój emocjonalny to i nie piszę wiele ale zawsze u Ciebie jestem. ;:168
A zdjęcie rozplenicy z Limelight przy wejściu jest po prostu prześliczne!
I ten kolorowy zawrót głowy przy kompostowniku też. Przy tych widokach roslin przypalonych słońcem i wymęczonych suszą to normalnie raj dla mej duszy! Dziękuję
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11784
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej III

Post »

Dario kilka dziewczyn ma śniedka i nie jest tak ekspansywny. Być może moja lekka gleba tak mu służyła. ;:218 Rozplenicę siałam jak większość roślin. W marcu do zwykłej ziemi z worka i na parapet. Ma mieć wilgotno, ale nie mokro. Potem pikowałam do multipalet, a po 15 maja poszły do gruntu. Wzeszło kilkadziesiąt siewek, większość rozdałam, a u siebie mam kilkanaście. To jedna z tych wysokich, ma z kłosami około metra. Wiosną musi zmienić miejsce, zdominowała świerka.

Obrazek

Zuza czekam na deszcz, żeby wykopać lilie i przesadzić je w inne miejsce już w donicach lub siatce. ;:65 Wtedy będę jeszcze raz próbować wszystkie zasłyszane sposoby na pozbycie się gryzoni. Biały rozwar jeszcze rozpakuje parę paczuszek.

Obrazek

Marysiu nie jednocześnie. Wyrażam się nieprecyzyjnie. :oops: Część cebul posadzę w donicach, a część w siatce. Obornika nie używam, tylko kompost i gnojówki z pokrzyw, wrotyczu i trochę nawozów mineralnych. Mikołajek przyciąga różnych gości.

Obrazek

Aniu dzięki. ;:196 Ja często myślę, że piszę przede wszystkim dla siebie, a jak ktoś zagląda, to miło. ;:180 Trawy jakoś teraz najlepiej wyglądają w ogrodzie. Dzięki tobie kwitnie też powojnik Paul Farges.

Obrazek

Nadal bez deszczu. Miałam pracować w ogrodzie, ale okazało się, że inne zajęcia zdominowały dzień. Jedną z nich było 15 kg śliwek, które M kupił przypadkiem na giełdzie hurtowej. :;230 Udało mi się jednak posadzić żurawki przy Green Jevel. Mokra kora trochę psuje wygląd. Mam nadzieję, że jak wszytko się rozrośnie będę zadowolona.

Obrazek

Jeszcze jeden bzyczek na werbenie.

Obrazek

Widok ze schodów. Rabatka przy nich została przechowalnią żurawek. Tylko tu jest trochę cienia w południe.

Obrazek

Miłego świętowania.
:wit
Awatar użytkownika
Rozana
1000p
1000p
Posty: 2477
Od: 20 wrz 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród zielonej III

Post »

Ładny ten powojnik. Pięknie u Ciebie.
Awatar użytkownika
MariaWy
1000p
1000p
Posty: 2031
Od: 3 lip 2011, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Ogród zielonej III

Post »

Soniu widoczek ze schodów piękny , tylko stać i podziwiać . ;:215 Trawy masz śliczne .
Pozdrawiam. ;:7
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11784
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej III

Post »

Martuś dzięki. ;:196 Dostałam malutki korzeń powojnika od przyjaciółki. Nawet nie myślałam, że zakwitnie, zrobił mi niespodziankę. ;:215

Marysiu miło. ;:196 Gdyby nie ta rabatka przy samych schodach, to już trochę by mi się podobało. :wink: Dla ciebie trochę koloru, astry wszyscy lubimy. Moje niewyszukane, bo samosiejki.

Obrazek
chmielakowo
200p
200p
Posty: 376
Od: 11 mar 2015, o 20:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Ogród zielonej III

Post »

Oj siedziałabym nq tych schodach i siedziała przy takim widoku :)

Piękne masz jeżówki, mi kilka się marzy i nawet znalazłam jakieś na bylinowym zakątku, ale nie wiem czy to pora na sadzenje ich, musze poszukać informacji, a mało czasu ostatnio
Awatar użytkownika
Rozana
1000p
1000p
Posty: 2477
Od: 20 wrz 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród zielonej III

Post »

Czasem takie zwykłe kwiaty a cieszą. :-D To fajnie że Cię tak powojnik pozytywnie zaskoczył rośliny tak potrafią. :lol:
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród zielonej III

Post »

Soniu a ja w tym roku nie wysiewałam astrów ani cynii, choć co roku je miałami i to sporo, bo lubię te jesienne kwiaty.
Śliczne widoki ze schodów.Pochwale też powojnika.Jeszcze takiej odmiany nie widziałam.
Nie miałaś deszczu?Właśnie teraz u mnie pada.Szkoda,że tak późno. ;:108
Miłej niedzieli.. :wit ;:196
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Ogród zielonej III

Post »

Cudny widok ze schodów... Te twoje trawy po nocach mi się śnią...
Bajecznie.
Miłej choć wietrznej i chłodnej niedzieli... ;:168
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Ogród zielonej III

Post »

A ja sobie na spokojnie przestudiowałam twoje wątki (od pierwszego do teraz ).... ;:173
Jak ci to wszystko pięknie porosło, wręcz przepięknie.... ;:138
Aż się wierzyć nie chce że takie zmiany nastąpiły.
Awatar użytkownika
gracha
1000p
1000p
Posty: 4328
Od: 23 maja 2012, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Ogród zielonej III

Post »

Soniu witaj ;:196 pięknie komponujesz rabaty,można brać wzór od Ciebie,Twoje rośliny mają luźno i to mi się podoba ,moje już pomału rosną w ścisku :wit
Pozdrawiam Gracha
Mój Raj cz.5
Moje wątki
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”