Muchołówka amerykańska - uprawa, nawożenie, podlewanie, problemy

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
_Luna_
100p
100p
Posty: 121
Od: 19 lip 2014, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Muchołówka amerykańska - uprawa, nawożenie, podlewanie, choroby

Post »

Witam.
Miałam kiedyś muchołówkę,ale po bodajże 2 miesiącach padła :( i nie mam pojęcia co było tego powodem.Liście i pułapki robiły się brązowe,a później czarne.Cała roślina normalnie kurczyła się w oczach
Wyglądało to tak:
Obrazek
Czy możliwe że ją przelałam?Albo z wodą było coś nie tak(zwykła przegotowana)
Pytam,bo zastanawiam się nad ponownym zakupem tej roślinki i nie chciałabym popełnić tych samych błędów.
Obrazek
Awatar użytkownika
eriopus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1339
Od: 24 cze 2015, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Muchołówka amerykańska - uprawa, nawożenie, podlewanie, choroby

Post »

Czy mi się wydaje czy ją przesadziłaś do zwykłej ziemi dla roślin?
Awatar użytkownika
_Luna_
100p
100p
Posty: 121
Od: 19 lip 2014, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Muchołówka amerykańska - uprawa, nawożenie, podlewanie, choroby

Post »

Nie,to był na pewno torf.
Obrazek
Evy_
100p
100p
Posty: 169
Od: 30 sty 2011, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Muchołówka amerykańska - uprawa, nawożenie, podlewanie, choroby

Post »

A moja muchówka po tym jak osoba z rodziny postanowiła się pobawić pułapkami w zamykanie(pomimo że wiedziała ze tak nie wolno) padła ;:145 w oczach z czerniała, ale dalej ją podlewałam, wystawiłam pod chmurkę i co się okazuje :?: Przy samym podłożu od liścia wypuszcza małe pędy ;:138 Zobaczymy jak jej to pójdzie :D Bo widzę że na pierwszym listku już jest malusia pułapka :D Wiem że można ją rozmnożyć przez liścia, ale nie sądziłam że to możliwe :wink:
natis20
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 14 lut 2015, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Muchołówka amerykańska - uprawa, nawożenie, podlewanie, choroby

Post »

Witam, zakupiłam wczoraj muchołówkę w jednym z marketów. Osłonka wysoka na 6cm, średnica od góry jakieś 9cm czy roślinie tyle starczy? Miała mokro dziś jeszcze wilgotno, czytałam o spodku więc znajdę jej jakiś i czy skoro ma tylko trochę wilgotno nalać jej wody? Kupiłam wodę demineralizowaną w markecie, nada się? Mogę wystawić ją tylko w oknie wschodnim, czy w ciepłe dni żeby było jej lepiej mogę wynieść ją na dwór bo po 13 przez okna nie wpada już bezpośrednio słońce. Usunęłam jej zwiędłe pułapki i przypadkiem zamknęłam dwie otwarte wyczytałam że to niedobrze ale więcej już nie grzebie więc może nie będzie źle co? To stan na chwilę przed publikacją- część pułapek chyba się otwiera po przypadkowych zamknięciach w sklepie... w jednej jest mucha.

Obrazek

http://imageshack.com/i/idfhrcR5j
Awatar użytkownika
_Luna_
100p
100p
Posty: 121
Od: 19 lip 2014, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Muchołówka amerykańska - uprawa, nawożenie, podlewanie, choroby

Post »

Kupiłam wczoraj nową muchołówkę(śmierć poprzedniej bardzo mnie dobiła,ale postanowiłam jeszcze raz spróbować) No i pytanie:
Czy muszę ją od razu przesadzić do nowego podłoża?Ten...torf?W którym teraz siedzi jest mocno wilgotny
Fotka:
Obrazek
Chyba nie wygląda tak źle,
biorąc pod uwagę w jakich warunkach była trzymana w Obi...
Obrazek
natis20
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 14 lut 2015, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Muchołówka amerykańska - uprawa, nawożenie, podlewanie, choroby

Post »

Dobre pytanie, też się zastanawiam. Ja myślę że nie przesadzę jeszcze. Czytałam dwie szkoły- jedna że nie należy przesadzać bo sama przeprowadzka jest szokiem dla rośliny a druga że należy bo nie wiadomo co jest w tym marketowym torfie. Myślę że zaczekam bo niedługo jesień i czas odpoczynku a przesadzę na wiosnę jak radzą w poradnikach. Zobaczymy czy ktoś lepiej zaznajomiony w temacie powie mam czy świeżo kupiona roślina w tym okresie powinna być przesadzona.

Ja mam jeszcze takie pytanie. Mam w doniczce obok dużej dorodnej roślinny dwa mniejsze "cosie" z malutkimi liśćmi i pułapkami wielkości może ze 3/4 mm. Czy to są nowe roślinki które wyrosły z bulwy przez podział lub od leżącego liścia i czy to normalne że te pułapki to takie mikruski?
Awatar użytkownika
_Luna_
100p
100p
Posty: 121
Od: 19 lip 2014, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Muchołówka amerykańska - uprawa, nawożenie, podlewanie, choroby

Post »

Mi ktoś na forum owadożernych poradził przesadzić możliwie jak najszybciej...
I chyba tak właśnie zrobię.Tylko muszę jeszcze załatwić destylkę,albo ewentualnie deszczówkę(jeśli w nocy popada xd)
Obrazek
Awatar użytkownika
kaska921
50p
50p
Posty: 59
Od: 25 mar 2014, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Muchołówka amerykańska - uprawa, nawożenie, podlewanie, choroby

Post »

Ja podlewam tylko destylowaną i jeszcze od zakupy (miesiąc temu) jej nie przesadzałam. Wiem jak rośliny reagują na zbyt szybkie przesadzanie i wolę trochę się wstrzymać i poczekać.
crixos
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 9 wrz 2015, o 16:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Muchołowka zwirek

Post »

Witam
mam takie pytanie, chciałem zrobić mieszankę żwirku z torfem dla muchołówki, ale jak sie okazało jest to jakiś żwirek ceramiczny. Czy taki żwirek sie nada i nie zaszkodzi roślince?
Awatar użytkownika
_Luna_
100p
100p
Posty: 121
Od: 19 lip 2014, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Muchołówka amerykańska - uprawa, nawożenie, podlewanie, choroby

Post »

Zimuje już ktoś muchołówki?
Obrazek
Evy_
100p
100p
Posty: 169
Od: 30 sty 2011, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Muchołówka amerykańska - uprawa, nawożenie, podlewanie, choroby

Post »

Moja muchówka która powypuszczała pełno małych pułapek (gdzieś od połowy sierpnia) po tym jak starsze pułapki padły, widzę że zwiększa się ich liczba, ale na wielkość to mizernie rośną, być może efekt braku słońca? I właśnie czy mam taką muchówkę zimować, czy jednak pozwolić jej rosnąć bez zimowania? :?:
I jeszcze dodatkowe pytanie, po 3 miesiącach z mojego własnego nasionka wykiełkowała w końcu mała muchówka, na razie to jej początki, dziś dojrzała, choć spisałam na straty, wrzuciłam nasionko do rosiczki. Jest za małe na przesadzanie, wiec czy może zostać z ta rosiczką i nie zaszkodzi mu brak zimowania (w końcu dopiero się "rodzi").
Awatar użytkownika
_Luna_
100p
100p
Posty: 121
Od: 19 lip 2014, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Muchołówka amerykańska - uprawa, nawożenie, podlewanie, choroby

Post »

Przenieś w chłodniejsze miejsce. Zimowanie muchołówki jest konieczne, nawet jeśli wypuszcza nowe liście. A siewce nie zaszkodzi brak zimowanie, bo jest jeszcze na to za mała.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”